Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek Budapesten melyik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek Budapesten melyik egyetemre járnak a legjobb nők?

Figyelt kérdés

Melyik az az egyetem, ahol csajok többsége jól néz ki, de ez ennyiben ki is merül és mellé sok értelem nem társul?

Illetve, melyik egyetemen találkoztatok a legtöbb olyan nővel, aki amellett, hogy szép is volt, mellé még értelmes is? Vélemény? Tapasztalat?



2019. dec. 27. 09:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
29%

#9 corvinus, közgázra fizetik a fiúkat is. De mivel nincs nunusuk, a többség valami értelmes felé megy, mert máshogy nem érvényesül.


"Bár a férfiak egy része a "jól néz ki" alatt a bombanő eszköztárának felvonultatását értik, nem pedig az egyszerű, természetes szépségét."

Igen, a felső tíz százalék, az ún "jópasheeek", akiknek odatartja a legtöbb nő.


Ha egy ember körülnéz az országban, cégeknél, látja, hogy a csinos nők, és cicababák 90%-a a közgáz szakokon mozog, esetleg kommunikáció szakon, vagy buddhista akármin, esetleg HR. Majd túlnyomó részt a GE-nél lesz valami gyakornok, vagy három betűs munkatárs.


Valljuk be, programozó, mérnök nő igen igen ritka :)

2019. dec. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
63%

Egy programozó mérnök semmivel sem okosabb vagy kulturáltabb a többi embernél. Azt csinálja, az érdekli, ahhoz ért. Más pedig máshoz. Ő egy Ady verset nem tud értelmezni, más meg egy programot, nagy kaland.

Minden egyetem elvégzése erőfeszítésbe telik és eleve csak a nagyon primitív emberek gondolják azt hogy aki bölcsészre megy vagy közgázra az "buta". A jogon is bár sokat kell magolni, az nem elég ahhoz hogy jó jogász legyél, ugyanis a tanultakat jól kell tudni alkalmazni. Problémamegoldó gondolkodás fontos.

Szerintem aki bármilyen egyetemi végzettséget lenéz, az önmagában egy primitív ember.

2019. dec. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Az első kérdésedre: SOTEből minden nem orvosi szak, BCE, TE


Ahol értelmes nőt láttam az a BME és az ELTE termtud és gazdasági karai. De a mérnök lányok között is talpraesett, vagány csajok vannak a bme-n, csak kevesek és kevés szép.

2019. dec. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
43%

"Egy programozó mérnök semmivel sem okosabb vagy kulturáltabb a többi embernél. Azt csinálja, az érdekli, ahhoz ért. Más pedig máshoz. Ő egy Ady verset nem tud értelmezni, más meg egy programot, nagy kaland."


Hát neked biztos nem nagy kaland, aki egy vers elemzését egy programhoz hasonlítja.

Állítom, hogy 10 programozóból 9 bármikor elemez neked Adyt, fordítva már nem fog menni.

2019. dec. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
A nevenincs gazdasági főiskolákra járnak a leginkább bombázó, viszont agyilag sötét csajok.
2019. dec. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
58%
Adyt példának hoztam fel, tanárként nagyrészt belelátok, kinek mi szokott menni. Hidd el, azok a tanulók, akik a programozást választják, ritkán értenek máshoz. Ami nem is baj, amíg nem kezdjük azt híresztelni, hogy mindenki buta, aki nem programozó vagy bármilyen mérnök. Csak a sötét suttyók gondolkodnak így.
2019. dec. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Én is programozó vagyok és az az igazság, hogy manapság annyira nem lehet betalálni a programozó "szakmát".


Az egyetlen szakma, ami top 10 fizetések között van (második helyen) és nem orvos, ami azért elég brutál, hogy egy orvosnak mennyit kell tanulni, míg egy programozó már egyetemi első években nagy pénzeket tud leakasztani.


Ezen kívül az egész kb magába foglalja az összes tudományt (nyilván attól függ milyen területen indul el az ember), de nem árt jó sok jogszabállyal tisztában lenni, legtöbb helyre kellenek közgazdász/matematikai/grafikai ismeretek is, de lényegében akármelyik területre dolgozol, ismerned kell azt valamennyire, hogy megtud írni a programot ami lefedi a logikát.


Emiatt van, hogy programozók úgy járkálnak a pozíciók között, ahogy csak szeretnének (a talpraesettebbek), simán átlehet később vonulni közgazdás/jogi/akármilyen vezetői poziba, míg visszafele ez nem igaz. Emellett programozók nem nagyon tudnak mutyizni, míg közgazdászoknál azért bőven lehet, a művészekről meg nem is beszélnék.


Én most nem azt mondom, hogy mindenki hülye aki nem programozónak megy, de egyszerűen túl op szakma, ami erősen a logikai tudást és gondolkodást fejleszti, míg a többi mai népszerű szakmánál inkább tapasztalat és lexikális tudás az, ami menő, amire pedig egy programozó is képes, mint ahogy fentebb írták.


Persze ez is kezd felhígulni, mert most meg mindenki azt hiszi, hogy elmegy egy kéthetes programozó tanfolyamra és máris milliós fizuja lesz. De ezt kár is tagadni.


A közgazdász egyetemeken kinyílt gazdag butácska lányok/fiúk vannak többségében, még programozó egyetemen erősen introvertált, mégis kissé arrogáns magának való ámbár okosabb emberek. Csak menj be könyörgöm, nézz szét, beszélj pár emberrel. Én mindkét egyetemre jártam, de ezt kár is tagadni, s meg sem kell sértődni rajta. Ez nem azt jelenti, hogy a Corvinus csak buta lehet, de egyébként eleve az egész magyar oktatás is egy vicc.

2019. dec. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy úgy beszélgettek bölcsészetről meg programozásról, hogy a másik sosem voltatok. Én eredetileg pszichológusként végeztem, utána lettem csak fejlesztő. Tudom, milyen a két oldal: mindenki a magáét tartja a legnehezebbnek, egyébként meg csak más agy kell hozzá. A humán dolgokra a legtöbb ember agya jobban rááll, talán kevesebb utánaásást igényel. Programozni meg nem lehet úgy, hogy leülsz, egyszerűen gyakorlod, amíg valaki pénzt nem ad érte. Az IT-ban csak úgy folyik a szakma, mintha víz lenne. Valamit elkezdesz, valahogyan, aztán addig gyakorlod, amíg nem fizetnek érte, aztán vagy van papírod, vagy nincs, de a papír csak kellően magasan szinten differenciál. A matekot munkaköre válogatja, nekem például gazdasági matek kell a munkámhoz, másnak vektorok és gráfok. Van, akinek semmi, azon kívül, hogy tudja, hogyan kezeli a munkája a rendszer erőforrásait. Ezen kívül az egész szakma tapasztalat és LEGO. És ujjgyakorlat, új problémákkal. Bölcsésznek lenni más, az ember találkozik egy problémával, amire van ezer szemüvege. És végigpörgeti az összes elméletet (szemüveget) a fejében, hogy megtalálja azt, mi a leginkább segít elindulni. Minden összefügg mindennel és minden lehet bármi és ezen a ponton vagy van érzéked vagy nincs. De engem ez az oldal emberileg és tudásilag jobban igénybevett. És nem tudsz semmit csinálni papír nélkül. Vagy van és dolgozol, vagy nincs és viszlát. És ahhoz képest méltatlan is. Programozni meg... Egy szintig egy majmot is meg lehet tanítani, egyébként meg ha tudsz, tudsz, általában tovább nem kérdeznek. Kezedbe nyomnak egy feladatot és ha sokat gyakoroltál, ismered azt a puzzlet.


Jártam mindkét szak diákjai közé, a bölcsészek digitális analfabéták és elvből tolják, hogy nekik nem megy a matek és ez így van rendjén. A fejlesztők meg gyakran érzelmi analfabéták és magukat szopkodják, miközben a tárgyi tudás még a világtörténelem nagy mozzanatainak szintjén sincs meg. És szomorú, mikor engem löknek ki a "gonosz szemét ügyfél" elé beszélgetni vele, mert csak hisztizni tudnak más emberekre, akik nem értenek ehhez annyira. Kivételek vannak, de ne aggódjatok, mindenki máshogy okos és máshogy hülye. Átállni a kettő között pedig nagyon nem volt könnyű. Az egyiknél leülni és koncentrálni nagyon nehéz, hogy beszuszakolj egy újabb egység tudást, a másiknál meg a próbálkozás a nehéz, akkor is, ha hibaüzenetet hibaüzenetre kapsz, akkor is, ha senki sem tudja, miért nem működik a programod (kivéve az utolsó elfuserált indiait stackoverflowon), akkor is, ha te sem tudod, mit csinálsz.

2019. dec. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

#12 de tud értelmezni. Pont a ferjlesztőknél népszerűek az Ady idézetek, az általában kormány, és társadalomkritikájuk miatt ;)


De ne viccelődjünk már, hogy egy vers értelmezését hasonlítjuk össze egy valós, hasznos termék alkotásával, egy problémára megoldással...

Igaz, gyakran gazdasági/aktatologató szoftvereket rendelnek, amiből nem lesz igazán hasznos termék, max a megrendelő, corvinusos kokós brókereknek, akiknek több idejük jut kokót szívni a luxus prostik melleiről, mert több embert, könnyebben tudnak kisemmizni, de a potenciál megvan.

2019. dec. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!