Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Összejönnél olyan pasival,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összejönnél olyan pasival, akinek van hitele?

Figyelt kérdés
Még hivatalosan nem vagyunk egy pár és ezt az egy dolog leszámitva minden nagyon jó vele, de nekem fura, hogy 27 évesen, jó munkahellyel van több millió ft hitele. Nem lakáshitelről van szó, azt megérteném, hanem az exével vett fel valami személyikölcsönt illetve a kocsiján is van. Teljesen véletlenül került szóba és nem is rugóztam rajta nagyon, de egyébként eléggé zavar. Ezekszerint teljesen meggondolatlan, nem tud spórolni és az exe is jól átbaszta, ő meg szó nélkül fizeti vissza azt a pénzt, amit együtt költöttek el. Őszintén szólva nekem van félretett pénzem és nem tudom, hogy akarjak-e olyan férfival belekezdeni valamibe, aki nem előre halad, hanem az adósságai visszafelé húzzák.
2020. febr. 13. 14:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
49%
Én biztos, hogy nem jönnék össze vele. Az ilyen fokú hülyeség engem taszít.
2020. febr. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
78%

Személyi kölcsön nem azt jelenti automatikusan, hogy felelőtlenül költekezik.

Kicsit inkább nyisd ki a szád és kérdezz rá pontosan, hogy miért is van az a tartozása ami?

Én kölcsönt vettem fel a hűtőre, meg a mosógépre, 0% THM, 0% kamat. Ettől sz.ar vagyok?! Nem, hanem nem kell kiadjak 200 ezret hirtelen és nem drágább, ha szétosztom 10 hónapra havi 20 ezer törlesztőre. Hoppá. Lehet okosan is hitelt felvenni, ezért is mondom, hogy ne vonj le következtetést. Plána ha fogalmad sincs róla pontosan milyen feltételekkel van felvéve, milyen futamidővel, stb.

A kocsihoz hitel meg megint annyit tudok mondani, hogy ez a felnőtt élethez hozzátartozik. Kevesen tudnak önerőből kipattintani pár misit kocsira.


De akkor nekem se szabad párom legyen, mert fel mertem venni egy 0%-os kölcsönt, meg van 12 misim egy ingatlanban, ami kemény havi 65 ezer havonta. Olcsóbb, mint egy albérlet.


31n

2020. febr. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
91%
Csak annyi, hogy hitel, még nem rettent el, hiszen a lakásomra én is vettem fel, másképp nem lenne lakásom. Az olyanokat kerülöm, akik ész nélkül vesznek fel hitelt, nem gondolják át, és adósságspirálba keverednek.
2020. febr. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
78%
Soha!
2020. febr. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
37%
Személyiségekkel jövünk össze( mi személyiségek). A hitel nem a személyiség része.
2020. febr. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
65%

Autó hitel a legnagyobb hülyeség. Mert neki nem jó a 10 éves opel, új VW kell. Most meg a fizetése fele megy le a zutyiba.

Nem tudom mit lépnék, de egy biztos, közös kassza nem lenne.

2020. febr. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
91%
Megbízott valakiben aki mérhetetlenül átba###ta ettől függetlenül lehet nagyon jó ember, nem feltétlen buta“, mai világban sajnos egyre több ember kényszerül hitelre.. én el tudnám fogadni, segítenék rajta ha látok komolyabb jövőt vele, ez a te döntésed neked ez beleférne e, a te pénzedről is szó van, így hogy említette még könnyebb mint hogy utólag derült volna ki.. sokan el sem mondják.
2020. febr. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

De nálatok milyen a kommunikáció, hogyha így hivatkozol rá, hogy "valamilyen személyikölcsön"? Rá se kérdeztél?

Én a párommal vettem már fel hitelt, a már fentebb említett 0%-ost mosógépre (21 évesen nem volt pénzünk kiperkálni 150 000 forintot hirtelen), valamint vettünk a vállalkozásunkhoz fényképezőgépet (szinten nem volt egyben 400 000 forintunk) és egy számítógépet. Már mindent kifizettünk, mivel okosan vettük fel ezeket, tudtuk, hogy bármi van, kitudjuk fizetni. Akinek van hitele az nem feltétlenül buta. A te esetedben jó lenne tudni, hogy most x millió forintot elbulikáztak, vagy mondjuk belerakták egy vállalkozásba ami befuccsolt. Nem mindegy.

2020. febr. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
14%

Felelőtlen ember aki azt a pénzt költi amit meg sem keresett.

Sajnos sok idióta van aki olyan dolgokra vesz hitelt amit nélkülözni tud.

Nem jönnèk össze ilyennel.

2020. febr. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
77%
"A hitel nem a személyiség része." - De a pénzügyi kultúra már hozzátartozik a személyiséghez. Hogyan kezeli a pénzt, hogyan gondolkodik hitelről, mennyire gondolja át a költekezéseit, mennyire tervez előre, hogyan költekezik, van-e megtakarítása... stb.
2020. febr. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!