Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én érzem úgy hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én érzem úgy hogy a jelenlegi kamaszok nagy része egy hatalmas katasztrófa?

Figyelt kérdés
Én valahól úgy érzem, a mai kamaszok sajnos hatalmas része (tisztelet a kivételnek) egy nagy kudarc, egy katasztrófa. Kétgyermekes anyukaként legalábbis én így látom. Van két csodálatos lányom, az egyik 17, míg a másik 19 éves. Nekem szerencsére fantasztikus és izgalmas kamaszkorom volt még régen, a srácok helyesek, kedvesek és TISZTELETTUDÓAK voltak velem. A összes fiúmban megvolt az erkölcsösség, az udvarlás és csajozás képessége, egyszóval TUDTÁK, hogyan KELL viselkedni egy lánnyal. Valahól én úgy érzem, egy egészségesebb tini társadalom tagja voltam, mint a mai. Szomorúan tapasztalom, mi megy ma itt... A két lányom hihetetlenűl gyakran sírva jön haza, csak azért mert egy fiú goromba volt velük, gonoszkodott, szavakkal bántották vagy megalázták. Olyan történeteket meséltek, hogy nemegyszer amikor vígasztaltam őket, legszívesebben én magam is sírtam volna mellette, de vannak olyan történeteket amiket egyszerűen nem mer még elmondani sem... Főleg a 17 éves lányom lelke igen sérülékeny, nagyon sokat ártottak neki a fiúk és a 19 éves lányomnak is szinte csak negatív tapasztalatai vannak a másik nemről. Holott a kamaszkornak a másik nemmel való megismerkedésről kellene szólnia szerintem és nem arról, hogy a gyerekeim sírva jönnek haza mert bunkó fiúk ledarálják az önbizalmukat! Mi lett itt??? Nem tudom megérteni, miért kell ÍGY viselkedni lányokkal, ilyen tiszteletlenűl, jószerint megalázni! A fiatalabb lányomnak már szinte semmi önbizalma nincs és már eljárni sincs kedve sehová, sőt, már fél a fiúktól... Én meg nem tudok mást tenni, mint szinte minden nap vígasztalom és bátorítom szegényt, bíztatom, hogy a fiúknak nem 100%-a akkora féreg mint amikkel eddig találkozott... És a sírás kerülget, amikor azt látom mennyire le tudja törni a sok kudarc a két lányom, mert ennek hatását nagyon gyakran érzi mindenki. Én naívan azt hittem, majd amikor olyan idősek lesznek mint most, jönnek majd az udvarlók a kamasz lányaim életében, elhívja őket, esetleg vesz nekik egy virágot, szereti és tiszteli őket és boldogok lesznek. De be kell látnom, jobb ha ma már erről nem is álmodok, mert ez a világ már más, mint amiben én fiatal voltam! Nagyon sok dolgot föláldoznék az életemből, hogy a lányaimnak ugyanúgy megadasson a boldog, egészséges kamaszkor, mint amilyen nekem volt..
2010. júl. 24. 16:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Az egész világ erkölcsi és morális romláson megy keresztül. Nem lesz jó vége.
2010. júl. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
bárcsak vissza lehetne csinálni. de a "ki tud több csajt megkúrni a héten" pasiktól romlik így a világ.. (de nem csak.) nekem a véleményem ,h szánalmas az egész társadalom úgy ahogy van! tisztelet a kivételeknek akik tényleg normális emberek!!
2010. júl. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
mi a kérdés? ez sajnos így megy, ahogy leírtad. "bezzeg az én időmben"... tény, hogy nagyon sok olyan behatás éri a mai fiatalokat, amiktől úgy érzik, hogy nekik mindent lehet, mi meg anno pirultunk ha szóba került a szex. média, trend, stb... nincs mit tenni, jól kell nevelni a gyerekeket, hogy ne legyen rájuk hatással ez a sok sz*r a világban :(
2010. júl. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Bizony, jól látod, a Csipkerózsikák kora lejárt. Ha egy lány nál az ár/érték arány rossz, nem fognak nála megállni a fiúk, továbbmennek az 5000 másikhoz, akiért kevesebbet kell dolgozni.

Egyébként te is hibás vagy, mert burokban nevelted a lányaidat, és elhitték neked, a fiúk dolga, hogy udvaroljanak. De manapság már ez nem így van, és persze, hogy fáj nekik, ha a hamis világképük összetörik.


Hidd el, így is lehetnek boldogok, de nem a 30 évvel ezelőtti értékrend használatával. Márpedig abban te vagy a hibás, hogy azt nevelted beléjük.

2010. júl. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Hát azért ezek a kis "kamasz"lányok sem olyan ártatlanok.Kilóg a fél seg.gük a gatyából és még csodálkoznak ha lerib.ancozzák őket.
2010. júl. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek téged. De sok fiú szemszögéből is ez jön le a lányokkal kapcsolatban. És azok a fiúk akik normálisan közelednének megkapják a kiosztást, vagy egyszerűen csak kihasználják őket.

Így férfi oldalon is megjelenik ugyan az, hogy akkor inkább már meg sem próbálják az udvarlást mert nem ér annyit.


Lehet nem kéne ilyen párhuzamot vonnom e két dolog között. De szerintem ugyan úgy ahogy az élelmiszerekből és egyéb eszközökből arra ösztönöznek minket, hogy minél többet, jobbat, újabbat vegyünk, ugyan így leképződik ez a társadalom szintjén is.

Élvezet-hajhászat van: Ha régi dobd el. Ha nem elég jó van másik, van jobb.


Valamilyen szinten persze megértem a fiatalságot. Ki szeretnék élni magukat amennyire csak lehet, és a lehető legvagányabbnak bemutatni magukat. Csak sajnos úgy tűnik, hogy emiatt elfogy belőlük a tisztelet.


Azért talán nem annyira elkeserítő a helyzet, és a lányaid is fognak olyan fiúkat találni, akikből még nem hunytak ki az elvárható alapvető tulajdonságok.

Más társaságot kell keresniük. Nincs mit tenni.


24/F

2010. júl. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

16:35


Igen, sajnos igazad van. Erre tanítottam őket még régen, de belátom, hogy nagy hiba volt. Megváltozott azóta már a világ és most már én is arra próbálom őket rávezetni hogy a mai fiúk legtöbbje már nem szeret dolgozni egy lányért. A 19 éves lányom megértette ezt és most már ő próbál a fiúknak udvarolni. A 17 éves lányomnál más a helyzet, mert neki a sok támadás miatt jelenleg nincs önbizalma... Meg kell értetnem vele, hogy várni a mai világban FÖLÖSLEGES! Úgy érzem tudomásúl vette, de egyszerűen olyan gonoszak voltak vele a fiúk, hogy nem mer közelíteni, de nem is csodálom... Egyébként nem csak a fiúk lettek ám mások, a lányok is (nem a gyerekeimre gondolok) megváltoztak ám! Sajnos lassan már ők sem különbek, nagyon sok lány egyszerűen olyan bunkó lett, hogy az ember nem hisz a szemének... Teljes mértékben megértem a fiúkat, miért nem mernek közeledni a mai lányok felé! Én más anyukától hallottam, hogy ő is hasonló gondokkal küzd, csak neki fiú gyerekei vannak.

2010. júl. 24. 16:50
 8/24 anonim ***** válasza:

Nem mindeki ilyen, velem pl. a lányok csinálják ezt amit a fiúk a te lányaiddal.Szerintem az a baj, hogy az iskolában nem tanítják hogyan kell viselkedni, és illem órák sincsenek.

20f

2010. júl. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

16:35 vagyok


Gonosznak azért én nem mondanám az embereket, inkább önzőnek. Mindenki túlságosan énközpontú, és fél megbízni bárkiben, mert abban benne van a bukás lehetősége. És inkább megmutatják, hogy ők milyen jók, milyen "nagyfiúk", meg "nagylányok". Szerintem (de ez csak az én egyéni véleményem) nem szabad azt mondani, hogy gonoszak a fiúk, mert ez nem igaz, és ez csak további komplexusokat építhet ki a lányodban. Ha éri egy-két kudarc, az nem baj, mindenki pofára esik párszor, hiába rosszul esik az embernek, tanul belőle. A fontos, hogy sikerélménye is legyen - de ha még nem volt sikerélménye, majd lesz. Azért 17 évesen még sok minden van előtte, semmi sincs veszve :)

2010. júl. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Az is számit h milyen fiúk és h hol volt az ismerettség... Lehet h rossz helyen jár, mert sok a rossz hely:D
2010. júl. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!