Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha relatíve súlyos traumák...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha relatíve súlyos traumák értek gyerek- és kamaszkoromban, az lehet oka annak, hogy úgy érzem, gyengéd és érzelmes férfira van szükségem?

Figyelt kérdés
Hozzátesz ehhez, hogy a fiúk vagy megaláztak, vagy szimplán haverként tekintettek rám végig. Nem kaptam annyi szeretetet, amennyire szükségem lett volna, és a szellemes-jókedélyű felszín alatt meglehetősen melankolikus alkattá váltam. Főleg azoktól kérdezem, akik szerint minden nőbe kódolva van genetikailag, hogy a határozottságra, a "keménységre", a dominanciára nedvesedjen: én ismerem félre saját magamat, vagy ez egy elfogadható magyarázat? Van egyáltalán köze a kettőnek egymáshoz?
2020. márc. 2. 23:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Úgy írod, mintha baj lenne ilyen típusú férfiakhoz vonzódni.

Igen, genetikailag az erősebb jellemek vonzóak. Ezt az evolúció jól belétek kódolta. Ugyanakkor sokan ütötték már meg a bokájukat ilyen férfiakkal.

Ha te sok lelkizésre, összebújásra, szeretgetésre vágysz, akkor ne a legnagyobb alfa hímet válasszad.

2020. márc. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nekem ugyan nem baj, hogy ez vonz, csak megkaptam már párszor, hogy úgyis kamuzok, mert ilyen nő nem létezik. Nem ütöttem meg a bokámat egyébként, mert sosem érdekeltek különösebben az "alfák", nem tudom elképzelni, hogy boldog lehetnék mellettük.
2020. márc. 2. 23:32
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, hogy durván bántak veled gyerekkorodban, akkor inkább az a vonal szokott bekövetkezni hogy a durva bánásmóddal tudsz "mit kezdeni". Mármint tudod, hogy rossz, de az ismerős, ezért arra fele húzol tudatalatt. Nem tudom, hogy az amit mondasz, mennyire fedi majd a valóságot, ha megtapasztalod az igazi szeretetet. Én például elméletben vonzónak tudom tartani, hogy őszintén szeressenek és gyengédek legyenek velem, de ezt követően gyakorlatban nagyon tud idegesíteni, nem teljesen tudok vele mit kezdeni. (igen, ezen dolgozok majd)

Majd ha a valóságban lesz közöd ilyen gyengéd pasihoz, akkor tudod megvizsgálni magad.

2020. márc. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Én csak simán megőrültem tőle, szóval te még "megúsztad" úgy nagyjából, persze ezzel nem kisebbíteni akarom a dolgaid, csak fel a fejjel, lehetne rosszabb is.
2020. márc. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
29%

Már vártam egy ilyen kérdést feltevő nőre. Meglehetősen vonzó vagy a fogalmazási stílusod alapján. Miféle traumák értek? 😥

32F

2020. márc. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
28%
Ez ugyanaz a kerdező pasi aki azon van kiakadva hogy a nők az alfàkra buknak és nyàmnyila nem kell nekik.
2020. márc. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Neked inkább pszichológusra van szükséged, hogy a traumáidat fel tudd dolgozni!
2020. márc. 3. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%

Dehogy baj.


Én se szeretem az erőfitogtató hapsikat. Sokkal többet számít az értelem, jóindulatú személyiség.

2020. márc. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
Azért,mert egy férfi domináns,határozott nem lesz "alfa". Szerintem ez egy alap elvárás a férfitól mármint a határozottság mindenképpen. Az exem nagyon gyengéd volt velem,érzelmes,de ennyi. Semmi határozottság,tedd ide-tedd oda pasi.Soha egy szava semmire,önálló vélemény semmi,hiába kérdeztem stb. Ez lett sajnos a kapcsolatunk vége,hiába szerettem és elégítette ki a bújós,ölelgetős,szertgetős énemet.. A mostani barátom nagyon jól tudja mikor kell dominálni pl ágyban :D magától szervezi a programokat nem engem kérdezget,hogy találjam már ki. Határozottan viselkedik minden szituációban és ezt szeretem. De ettől még rengeteget lelkizik velem és érzelmes. Szóval azt akarom mondani,hogy mindkettőre szükség van. Régen én is rettegtem a dominanciától,mert nekem is rossz volt a gyerekkorom és apám aggresszív volt.De a kettő nem ugyanaz. Aggresszív pasival soha nem jönnék össze,már a legapróbb jelnél is kidobnám.
2020. márc. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mindenkinek szüksége van a gyengédségre, mindenki vágyik rá. A probléma az, hogy a nők többsége abban reménykedig, hogy a rosszfiúkat annyira el tudják csábítani, hogy gyengédek lesznek velük. Még akkor is, mikor kapják a pofonokat meg a verést, meg a csicskáztatást.


Te is így vagy, csak neked tudat alatt van ez. Bevonzod azokat a típusokat, akik olyanok, mint az apád vagy az eddigi pasi próbálkozásaid.


Ebből csak úgy léphetsz ki, ha ezt tudatosítod magadban, ha megismered miből fakad ez a minta, és ha fel tudod dolgozni, illetve felül tudod írni helyes mintával. Csak így tudsz jó párt választani, azaz ha már készen állsz rá, amikor már egyedül is képes vagy boldognak lenni, amikor már nem a másik határozza meg, hogy ki vagy te, hogyan érzed magad, hanem te magad. Így találhatsz olyan párt, akivel összeillesz, akivel egyenrangúak és elfogadóak tudtok lenni egymással.

2020. márc. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!