Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti kimennetek a parotokkal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti kimennetek a parotokkal kulfoldre?

Figyelt kérdés
Szoval az a helyzet, hogy a parom kapott egy nagyon jo munkat kulfoldon es ezert koltozni szeretne.En most vegeztem az egyetemmel, igy gyakorlatom egyaltalan nincs meg es mivel nemet nyelvteruletre mennenk, a nyelvtudas is hianyzik (A2/B1 szinten vagyok, de ez nem eleg). Kozben en is kaptam itthon egy viszonylag jo munkalehetoseget es nen tudom, hogy bele merjek-e vagni az ismeretlenbe a parommal vagy maradjak itthon. 2 eve vagyunk egyutt. Nem vagyunk se hazasok es csaladunk sincs meg. Ha kimennek, akkor az o fizetesebol elhetnenk addig, amig nem kapok munkat. Viszont az biztos, hogy eloszor csak valami betanitott munkat kapnek. Ti mit tennetek? Kimennetek kalandvagybol?

2020. márc. 13. 12:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
Ki. Persze. Élettapasztalatot ad, jobban megismeritek egymást "egymásra szorulva", kereshettek pénzt, összekovácsolódtok stb. Lehet együtt gyűjtögetni a közös jövőre. Sok sikert!
2020. márc. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%

Igy nem mennek! Nem igy. Peldaul teljesen tole fuggenel, es az uj korulmenyek nyomast gyakorolhatnanak a kapcsolatra. Ha pedig neadjisten, szetmennetek, az ottani letezesed is kibillenne.

Neked van mit vesztened. Es nyelvtudas nelkul szamkivetett vagy. Betanitott munka es az a kozeg nagyon lenyomhat teged. Egy boldogabb vilag alulnezetbol nem ugyanaz.

Idobe telik kint felepiteni egy emberi letet es nyelvtudas, raadasul nagyon jo nyelvtudas nelkul a periferian leszel.

Akinek nincs vesztenivaloja, annak jo. Vagy akinek szaktudasa, doktoro cime, nyelvtudasa es tokeje van hozza.

2020. márc. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Miert nem vartok fél évet addig dolgoznal itthon kicsit.
2020. márc. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennek így ki.
2020. márc. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
26%

Ki bizony .

Fél évet dolgozol, tanulod a nyelvet, és utána jobb fizud lesz mint bármikor magyarba is lehetne.

Ez egy nagyon jó lehetőség :) élj vele :)

2020. márc. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

> Fél évet dolgozol, tanulod a nyelvet, és utána jobb fizud lesz mint bármikor magyarba is lehetne.

Nem tudom, te mióta tanulod a magyart, de biztos nincs még fél éve.


Kérdező: én nyelvtudás nélkül nem mennék ki. A fizetéseket pedig csak a vásárlóerő-paritást figyelem bevéve érdemes összehasonlítani.

2020. márc. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%
Biztos, hogy nem.
2020. márc. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
35%
Igen ez egy nagy lehetőség így mennék!
2020. márc. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A nyelvet otthon filmekbol, nemet musorokbol, szotarozva, kemeny munkaval tanulod. Nem egy budos szot sem ertve afganok, romanok kozt kemenyen melozva.
2020. márc. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%

A kutyának nem fogsz kelleni németben. Diplomáshoz méltó, emberi pozícióba semmiképp. Sajnos nagyon álomvilágban élnek az emberek ezzel kapcsolatban. Akinek van gusztusa kimenni mosogatni, pincérkedni, takarítani az tegye, lehet vele keresni. De egy értelmiségi, diplomás embernek ez baromi megalázó. Aki nem beszéli a nyelvet, nincs tapasztalata, nem olyan diplomája van azt nem fogják más pozícióra felvenni. Feltételezem egyetem után egy forint megtakarításod nincs amiből eléldegélsz amíg találsz kint munkát. Mert arra készülni kell, hogy oké, nem keresel rosszul de az élet is sokkal drágább. Komoly megtakarítás nélkül kimenni öngyilkosság. A párodtól függni anyagilag hatalmas felelőtlenség. Nem tudom éltetek-e már együtt de ha kiderül, hogy nem működik közöttetek akkor ott leszel egy büdös fillér nélkül, haza sem tudsz jönni.

Itthon meg úgy kellenek a normális, diplomás fiatalok mint egy falat kenyér. Gond nélkül találsz hozzád méltó állást ahol tudsz fejlődni, karriert építeni. Én biztosan nem mennék, nem azért tanultam hogy német minimálbérért mosogassak vagy komissiózzak.

2020. márc. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!