Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Korai lenne a baba? Esetleg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Korai lenne a baba? Esetleg nem kellene hallgatni senkire és csináljuk ahogy nekünk jó? Mi lehet a baja barátnőmnek?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, menyasszonyom 25 éves. Mindketten dolgozunk, ő fordító, én pedig számítógépes grafikával foglalkozom. Van saját lakásom, autó stb.

Egy éve vagyunk együtt, előtte 10 évig barátok voltunk mielőtt egy pár lettünk. Együtt élünk kb 8-9 hónapja. Az apukája nem nagyon szeretné ha gyereket vállalnánk mondva hogy majd akkor ha stabilak leszünk anyagilag (azok vagyunk) és nem tartja a lányát késznek egy ilyen lépésre, mondva hogy barátnőm gyerekes, felelőtlen stb. Sajnos apuka egyáltalán nem ismeri a lányát ugyanis csak kevesebb mint egy éve találkoztak újra, de azt hiszi ismeri teljesen a barátnőmet, szerintem egyáltalán nem. Nagyon szeretnék gyereket vállalni. Tudom most sokan azzal jönnek majd hogy ennyi évesen ne, de szerintem komolyabban gondolkodom mint az átlag 23 évesek. Meg tudok adni bármit a gyereknek és a menyasszonyomnak is. Sajnos kb 4-5 hónapja volt egy vetélése. Észre sem vettük hogy terhes volt,annyira korai volt a terhesség. Erről nem is szóltunk senkinek, mert csak piszkálni kezdene mindenki. Barátnőm azt állította hogy mivel nem tudott róla és nem volt ideje kötődni kezdeni hozzá így nem igazán érzett semmit. Azóta nagyon-nagyon szeretnék újra próbálkozni és sokáig szomorú voltam hogy siker de mégsem igazából. Teljesen késznek érzem magam egy babára, mindketten imádjuk a gyerekeket, de barátnőm kicsit fél szerintem.

Az apukájának az élettársa nagyon negatív ember, szerintem ő az aki magyarázott neki, mint ahogy máskor is megesett már sajnos. Mindenki azt mondja hogy várjunk, de mire... Az élet gyorsan pörög, most jó a helyzet is, van lakás, munka, elég pénz stb. Látom a barátnőmön hogy ő is szeretné mert vágyakozva néz a kisgyerekekre, de mégis úgy tűnik fél valamitől.



2020. márc. 28. 09:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem még várjatok, kevés ideje vagytok együtt, lakva is, szóval ha még vártok egy-két évet azzal sincs gond. Sőt, ne ebbe az időszakba akarjatok gyereket csinálni.

Az, hogy 10 évig barátok voltatok eddig az nem egyenlő azzal, hogy most 1 éve együtt vagytok. Egy baráthoz/haverhoz másképpen áll az ember.

Ne kapkodjátok el, egy gyerek nagy felelősség, teljesen megváltozik után az életetek. Éljetek még egy kicsit így kettesben. Van még időtök. A lány is fiatal még, te meg pláne.

2020. márc. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Legalább egy fél évet várjatok, míg elül a járvány, mert egy rémálom lesz így majd orvosi vizsgálatokra járni.
2020. márc. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Nagy felelőtlenség most gyereket vállalni. Ne legyél önző.
2020. márc. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Egyrészt mindenképp konzultáljatok orvossal ezzel a témával kapcsolatban, hogy mikor biztonságos próbálkozni!

Másrészt szerintem egy év az nagyon kevés idő, én még várnék a helyetekben, hogy jobban megismerjétek egymást. Nyilván mindenféle negatív és pozitív dolog történik az emberekkel, párokkal ahogy telik az idő és kiderül, hogy reagáltok rá, hogy kezelitek a helyzeteket. Alsós matek, 2 (év) > 1(év). Persze semmi közöm a ti életetekhez, de ez a véleményem.

2020. márc. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
20%

Senkire ne hallgass. Ha mindketten szeretnétek akkor nosza.

A ti életetek. Én nem tűrnèm hogy bàrki beleszóljon, kritizàljon.

A vetéléssel pedig erősödik a szervezete, előkészül a baba befogadására. Nagyon sok esetben az első 1-2 baba elmegy.

2020. márc. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
17%
A legfontosabb dolog, amit az első gyerek születése környékén megtanultunk: senki véleményére nem szabad hallgatni. A szakemberek is teljesen mást mondanak mindenre, a kórházi védőnő és gyerekorvos meg a saját vn és gyo 4 különböző tanácsot adott pl köldökápolással kapcsolatban... 😄 Ha szeretnétek és biztosak vagytok magatokban és egymásban, akkor hajrá.
2020. márc. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

Itt nem is feltetlen a korotokkal van a probléma, szüleink, nagyszüleink is vállaltak ennyi idősen gyereket (igaz kevésbé tudatosan talán) de az más világ volt.

Itt inkább az a probléma hogy nagyon kevés ideje vagytok együtt. A 10 év barátság annyiből tényleg lényegtelen hogy egy barátodtól nem ugyanazt várod el mint a párodtól.

A gyerekvállalás óriási felelősség, próbára bírja a kapcsolatot. Ez az 1 év még igencsak a rózsaszínködös időszak. És nem tudhatod hogy 2-5-10 év múlva amikor a rózsaszín köd elillan, akkor is működni fog-e a kapcsolat. Egy gyereknek pedig 10 év múlva is családra lesz szüksége. Így épp elég a mozaik.

Ezért ha komolyan gondoljátok a dolgot varjatok még puszta racionalitasból. Én még egy 2-3 évet várnék, élvezzétek a gyerekmentes életet (mert ha lesz, soha nem kapjátok vissza a gondtalan fiatalságot), utazzatok (majd ha lehet nyilván:D), szórakozzatok, élvezzetek a fiatalságot és a jólétet.

Ha működni fog a kapcsolat 2-3 év után is, akkor még mindig fiatalok lesztek, tehat nem lesztek lecsúszva semmiről.

2020. márc. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
20%

7.

10 év házasság utàn vàltunk el. A környezetemben 5, 10, 15 éves kapcsolatoknak van vege. Nincs mit vàrni.

2020. márc. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%

Varjatok ne baxatok el az eleteteket foleg a lanyet, nem is eltetek meg, nincs kozos elmeny stb.

Meg 2-3 ev.

2020. márc. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
15%

Szar egy nevelést kapott a barátnőd, ha még 25 évesen is éretlen. És ezt pont az a szar reklámozza, akinek nevelnie kellett volna!😁

Szóval apuka: klotyó, alapos, hosszú lehúzás.

LEHET,hogy egyszer elváltok, de mi van, ha nem?

Ültök majd kézenfogva 70 évesen és arról beszélgettek, hogy KETTŐTÖK legfontosabb, legintimebb döntését átengedtétek másoknak?

Ennél csak jobb alternatívák léteznek.

Két szabad, önállóan is életképes ember vagytok, döntsenek, ahogy jónak látjátok.

Csak mellékesen: apának lenni jó!!!! 😍

2020. márc. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!