Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mennyi idős korig hagyjátok...

Mennyi idős korig hagyjátok úgy és annyit aludni babátok ahogy/amennyit akar?

Figyelt kérdés
Ezt ugy érzem,hogy van olyan aki a napirend miatt nem hagyja össze-vissza aludni a babáját,felébreszti időre .Az enyém 3hós és az evések ideje fix (+ - 20perc) de hogy közte mennyit játszik vagy alszik az változó ahogy az is hogy mikor alszik hosszabbat. Van h délelött van h délután. Ő emiatt láthatólag nincs kétségbe esve.Eddig azért nem foglalkoztam ezzel,mert ez úgyis csak akkor lehetséges ha itthon vagyunk egész nap.de ha valakihez megyünk,vagy hozzánk jönnek ez úgyis felborul. Másnál nem alszik el hosszú időre úgysem. Ja és a kinti séta ideje se fix. Attól függ kell e dokihoz menni, vagy éppem mikor nem esik valami. De ha sapkát adok rá már tudja h megyünk.

2019. febr. 11. 13:54
 1/2 anonim ***** válasza:
79%

4 éves múlt. Minden nap alszik 2-3,van,hogy 4órát.


Délben hazahozom és leteszem aludni,mert hulla fáradt. Estefelé ébred,utána játsszunk,foglalkoztatózunk,ide-oda kimegyünk, vacsora stb.Kb 9-kor megy aludni és alszik reggelig.


Egy óvónéni van,aki nehezményezi-mert neki nem mindegy amúgy..-mindenki más természetesnek veszi,hogy neki ez az igénye és kész. Emellett nagyon aktív-nem hiperaktív és nem őrjöngő-amikor ébren van és sokat foglalkozunk a "tanulással" is.


Volt,hogy 2-3 napig nem jött össze a délutáni alvás-na akkor katasztrófa volt.A fáradtságtól meghülyült és hisztis lett. Amúgy soha nem hisztizik. Akkor mondtam,hogy nincs az az ISten,hogy én beleszóljak az alvásába. Sem hisztit nem akarok látni,sem fáradt gyereket.


A kisgyerekek iszonyú energiát fektetnek a növekedésbe és az agyfejlődésbe. Ahhoz, hogy meglegyen az idegrendszer kellő pihenése, megtörténjen a tanulási folyamat az agyban, megfelelő mennyiségű alvás kell. Egy egészséges gyermek nem aluszékony,hanem "tudja" mikor és mennyi alvásra van szüksége. Ebbe nem szabad beleszólni.


Szerintem ne agyalj ezen. Pláne ne valami buta napirenden. Rendszeresség legyen a napjaitokban, ne órarend. 3 hónapos,hagyd aludni,mikor ő szükségét érzi.

2019. febr. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az enyem 10 honapos. Sose zavartam bele az alvasaba, o tudta mindig h mennyi alvasra van szuksege, miert keltegetnem, v bolygatnam ezt meg? Akkor csak nyuglodne es faradt lenne. Igy se egy nagy alvo. Egy baba tudja mennyi alvasra van szuksege. Kar lenne ezt folboritanod.
2019. febr. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!