Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért válhat egy kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért válhat egy kapcsolat bántalmazóvá?

Figyelt kérdés
Még valamikor magamat is hibáztatom, mert hagytam ezt ez egészet. Az exem részéről ez inkább érzelmi bántalmazás volt, de mégis ezek ellenére ő volt aki szakított. Pedig eleinte úgy adta elő magát, mint még nekem soha senki. Már pár hét után a házasság témát is feldobta. Mindig érdeklődött, írt, még a szakítás előtt is. De a kapcsolat közepe felé egyre inkább emlegette az előttem lévő exét, amitől még kevesebbnek kezdtem érezni magam. Igaz elhalmozott ajándékokkal, de mellette voltak dolgok amikkel bántott (ezeket most nem írnám le). Volt úgy hogy olyan női ismerősökről beszélt, akik szerinte k*****k, bár ezek ellenére neki külsőre tetszenek. Igazából sosem volt önbizalmam magam felé, sose becsültem meg magam. Azóta meg még rosszabbul érzem magam, mióta összejött mással, akivel már annyira komolyra fordultak a dolgok, hogy rögtön össze is költöztek, de velem meg még sose aludt volna együtt. Fáj hogy sose leszek senkinek se elég jó.
2020. ápr. 6. 20:40
 1/3 anonim ***** válasza:
92%

Egy dolog miatt lesz bántalmazó egy kapcsolat: ha az egyik fél bántalmazó mentalitasu. SOSE lehet az a magyarázat hogy az áldozat mit csinált.


Ha pedig amiatt van önbizalomhianyod hogy nem voltál elég jó áldozat egy bántalmazó akkor sürgősen keress pszichológust mert ez egyenes út egy még durvább bantalmazasba.

2020. ápr. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Két fél kell ehhez is:


- aki bántalmaz

- aki nem lép ki a bántalmazásból


Ez nem áldozathibáztatás, ez egy tény. Én is voltam ilyenben. Azt kell pontosan felkutatnod hogy mik vezettek odáig hogy engedd neki amik történtek, miért nem léptél ki belőle, mi gátolt meg abban hogy fellépj ellene, stb.. Érthető hogy hibáztatod magad, de nem szabad, helyette a gyengeségeid erősítésén kezdj el dolgozni (önbizalom, önismeret, határok, céltudatosság, határozottság, stb.) és egyre jobb kapcsolataid lesznek (nem csak párkapcsolat, de barátiak, családi is).


Bántalmazó kapcsolat után különösen ajánlott - én kötelezőnek szoktam mondani - a szakember segítségét. Segít feldolgozni a történteket, fejleszteni és megerősíteni magadat.


Az a nő akivel most összeköltözik a következő áldozata, akit ugyanúgy fog érzelmileg bántalmazni, ahogy előtted is tette más nőkkel. Nem azt kell kihozni ebből hogy nem vagy elég jó, hanem pont hogy azt, hogy voltál elég erős kiszakadni belőle (mindegy ki vetett véget a kapcsolatnak, nem tepersz utána és nem jössz össze vele megint -> az első lépés megvan az elszakadás felé, de hosszú és fájdalmas út áll még előtted).

2020. ápr. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A túlzott imádat épp hogy a bántalmazó személyiség figyelmeztetőjele. Ezzel akar beetetni. Normális ember nem a házasságon gondolkozik pár hét után.
2020. ápr. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!