Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Beleszól a barátnőm családja...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Beleszól a barátnőm családja abba, hogy én hogy szórom a pénzt és "autóval járok még a WC-re is. Normális ez? Mi közük van hozzá, hogy mire költöm a pénzt?

Figyelt kérdés

Már megkaptam azt is, hogy válogatós vagyok, mert nem eszek meg akármit, milyen pazarló vagyok, hogy inkább a mekibe járok enni meg pizzát rendelek, tékozló vagyok vagy nem fogom így tudni soha megbecsülni a pénzt. Ők mindenben takarékoskodnak, egy kis Suzuki van nekik a családban, amit felváltva használnak, de így maximum 200-300 kilométert mennek vele egy hónapban. Már első találkozásnál, amikor mentem páromhoz, feltűnt nekik, hogy nagy autóm van. Egyből jött a kérdés mekkora motor van benne, hát mondhatni kitértek a hitükből. Párom anyukája kérdezte minek ekkora autó, hát ez sokat fogyaszt és sok rá az adó is. Én meg persze feleltem, hogy mert ezeket szeretem, meg van egy másik is, ami csak alkalmi autó, az nem napi használatra van, amivel most járok ez a napi használós. Na akkor jött megint a köpködés, hogy én minden nap autóval járok? Feleltem, igen, minden nap és mindenhova, nem szeretek tömeg közlekedni. Megkérdezték mennyit tankolok egy hónapban, azon is kiakadtak. Megjegyezték, ha én az ő lányukkal szeretnék lenni, igen csak meg kell húznom a nadrágszíjat, mert az ő családjukba nem való tékozló ember.

Már odáig fajult, ha náluk vagyunk és rendelünk párommal egy pizzát, akkor azt titokban kell, hogy a szülők ne vegyék észre. Illetve foglaltam egy szállodát szilveszterre Bécsben, párom nem hogy örült volna, hanem kérte hogy mondjam vissza, mert nagyon drága (2 éjszaka 38000 Ft lett volna, nem a világvége). és nem szeretné ha a szülei is megtudnák. Őszintén, nem vagyok gazdag, az autók nem új autók, az egyik 2006-os, a másik 2002-es, de nehogy már ne engedhessek meg magamnak ennyit, ha megtehetem, és nehogy már ők mondják meg mit csináljak, nem fogok lemondani az eddigi életemről miattuk. Párom is egyre jobban kezdi erőltetni a spórolást, ami nem tetszik. Volt, hogy el akartunk menni Egerbe várost nézni, de menjünk busszal, mert az olcsóbb. Én persze nemet mondtam, minek menjek busszal, amikor van autóm?! Ennyiben is maradt a városnézés, mert akkor ő nem megy.


2020. ápr. 11. 13:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Nem normalis. Meg ha csak a szulei lennenek ilyenek, azt mondanam, kibirjuk addig, amig el nem koltozik toluk, utana ugysem kell majd mindenrol beszamolni, de igy, hogy a lany is ilyen, en nem eroltetnem a kapcsolatot. Semmi kedvem nem lenne se veszekedni ezeken a dolgokon, se lemondani roluk. Nyilvan majd busszal megyek kirandulni, meg ilyenek... :D
2020. ápr. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
41%

A szülők valószínűleg azt a keveset is nehezen csikarják össze. Irigyek is, és mellette gondolom próbálnának téged a spórolásra ösztökélni, ami azért lehet nem baj. Mert ha beüt a nagyon nagy baj, legalább nem akkor kell kapkodni jobbra-balra. Egy fiatal embernek gyerek nélkül nem értem miért kell két autó, de ez nem az én dolgom.


Itt is a kommunikáció a lényeg, és az aranyközépút.

Leültök, megbeszélitek az ész érveket, és elmondod, hogy te attól, hogy kicsit jobb életet biztosítasz a lányuknak, nem te vagy az ördög, de tartalékolsz nehezebb időkre. Stb.

Ha ezt nem értik meg, az ő bajuk, de a barátnőd-akiről nem tudjuk hány éves-a másik életstílust próbálja rád erőltetni, akkor egy idő után csak több bonyodalmat fog ez okozni...Suba subához.....

Szerény megjegyzés, egy alig 40E-s szilveszteri szálloda 2 éjszaka, 2 főre Bécsbe, egy nagyon korrekt, sőt, akciós ár, egy normálisabb helyen.

2020. ápr. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%
A családnak egyáltalán nem kellene beleszólnia két felnőtt ember kapcsolatába. Ezt neked és a párodnak kell megbeszélnetek, hogy tud e működni úgy a kapcsolatot, hogy a saját igényeitek kielégülnek benne. Ha igen, akkor csináljátok, ha nem, akkor váljatok el.
2020. ápr. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%

Milyen szülő az ilyen, nemhogy örülnének hogy ilyen párja van a lányuknak.

Mindenkinél máshol van az anyagi mérce, de egyébként nincs semmi közük hozzá, hogy ki mit, mennyit engedhet meg magának. Ne engedd hogy beleszóljanak, te sem szólsz gondolom bele, hogy miért olyan kocsijuk van amilyen.

2020. ápr. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
Inkább örülniük kellene ,hogy kisebb vagyonokat vagy hajlandó költeni a lányukra. Ennek az ellentéte amikor egy colát vagy egy sütit sem akar venni a fiú, meg mindent kifizettet a lánnyal.Meg a randi program,a parkban sétálás. Még nem tudják veled milyen jól járna a kislányuk.
2020. ápr. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Már most látatlanból megmondom, hogy a lánnyal előbb-utóbb konfliktus lesz köztetek, ugyanis őt abban a szellemben nevelték, hogy spórolni kell. A te életformád, ha majd együtt éltek és együtt is laktok, hihetetlen pazarló lesz számára és folyamatos veszekedések lesznek köztetek.


Te úgy élsz, ahogy akarsz és ahogy az anyagi javaid megengedik, de ő más szellemben nevelkedett, neki a spórolás létforma, ezt látta. Nem sokáig lesztek együtt.

2020. ápr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
34%

Véleményt mondhatnak, de beleszólni és korlátozni nyilván nincs joguk. Ők már lehet a jövőre gondolnak és hogy mi lenne ha pl. közös kasszán lennétek, tudják hogy ez nem működne. Másik része pedig hogy más felfogásban élnek.


Azt is tegyük hozzá hogy te elvárod hogy azt csinálhass amit akarj és kimondod hogy nem fogsz változtatni, miközben a barátnődnek ugyanezt nem "engeded". Én értem hogy az eddigi élet kényelmes volt, de ha már összejössz és együtt vagy valakivel, akkor kompromisszumot szoktunk kötni, hogy működjön a kapcsolat.


Itt elég nagy köztetek a különbség és külső nyomás is van, de azért beszélj a barátnőddel a hogyan továbbról.


Ha csak az van elvárva hogy ő változzon, te nem tennél érte semmit, akkor felesleges ezt erőltetni vele.

2020. ápr. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a lány nem lenne ilyen, csak a szülei nyomására ilyen, gondolom szeretné velük elkerülni a veszekedést, bár ki tudja... Egyébként meg semmi közük hozzá, hogy te milyen autóval hova és milyen gyakran mész.
2020. ápr. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
57%

költözzetek külön.. lehetőleg ne a spúr szülők szomszédságába, hanem 200+km-re tőlük.


Nálunk ugyan ez el volt játszva tesóm+feleségénél.. sajnos ők túl közel költöztek, de a mai napig ez megy.. lassan már 10 éve... hiába váltak el azóta.. Anyu még mindig azon kattog, hogy az ex feleség mire költ és mennyit.


Ha én költözöm, akkor messze megyek!


(ezért kell saját "kasztból" választani. Sajnos a nincstelenség, pesszimizmus a szűkös életmód rányomja a bélyeget az ember személyiségére.. szülők meg erre rá tudnak tenni 1 lapáttal a (nem tudatos) érzelmi zsarolásukkal.)

2020. ápr. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%

" Megjegyezték, ha én az ő lányukkal szeretnék lenni, igen csak meg kell húznom a nadrágszíjat, mert az ő családjukba nem való tékozló ember."


Hogy mi a @???

Jó hogy nem már te teszel szívességet, hogy be akarsz kerülni a családba. :DDD

Úgy hagytam volna ott őket mint eb a szarát...

A csajba sem fektetnék a kelleténél több energiát mert befolyásolni fogja a családja.

De te tudod... de ez így rohadtul egészségtelen.

2020. ápr. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!