Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldjátok meg a közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan oldjátok meg a közös főzést étkezést, ha annyira eltér a párotokkal az ízlésetek, hogy még a tojás rántottát sem egyformán szeretitek?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 25. 09:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Valami csak van,amit mindketten hajlandóak vagytok megenni...nekünk nagyon eltérő étkezési szokásaink voltak...valamennyire csak összecsiszolódtunk,illetve én is kicsit bevállaltam az egészségtelenebb kajákat.(Nyilván nem csinálok algasalátát vacsorára egy 90 kilós pasinak)
2020. ápr. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
te Halnak érzed magad?
2020. ápr. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A környezetemben senkit sem ismerek, aki annyira kényes lenne az étkezésre, hogy csak bizonyos ételeket tud megenni, fura nehéz eset lehet a párod.

Mindenkinek eltérhet valamennyire az étkezési szokása, ettōl még sosem fordult elō, hogy valakit meghívok ebédre és ne tudná megenni a fōztöm.

Úgy oldanám meg az étkezést, hogy egyszer én fōzném a saját kedvenceimet (ha komolyabb allergiái, vagy érzékenységei vannak a páromnak, és bizonyos hozzávalókat nem tud megenni, azt figyelembe venném), máskor meg a párom kedvence lenne az aznapi menü.

2020. ápr. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor fozzetek külön. Mindenki magára a saját ízlése szerint.
2020. ápr. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem finnyásságról van szó, hanem ételallergia vagy érzékenység, akkor azt figyelembe venném. Ha valami miatt diétázik (cukorbeteg, edz, akármi), akkor azt is. Ha finnyás, akkor főzzön magára, vagy megszokja az én főztöm, ha ez nem opció neki. Vannak szintek, amikor amúgy figyelembe lehet venni a dolgot, pl rántottánál egyik a folyósat szereti, másik a nagyon szárazat (én ez utóbbi vagyok), akkor az egyiknek előbb kiveszed a részét az edényből és sütöd tovább a másikét. Ugyanez a főtt-tojással (nálunk ez az, ami eltér), egyiknek főzöd csak 5-6 percig, a másiknak meg 10-12 percig (igen, én vagyok a szakácsok réme, ez van :D ). De ezek olyan dolgok, amikben minimális energiabefektetéssel mindkettőtöknek lehet jó.
2020. ápr. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ételek, amiket eltérően szeretünk, de megesszük a másik variációját is. Ezeket hol így, hol úgy csináljuk.


Vannak ételek, amikből simán lehet kétfélt csinálni (például én nem szeretem a rántottát gombával, ő imádja, tehát csinálunk előbb egy simát, aztán egy bombásat)


Vannak ételek, amiket egyikünk utál, ilyenkor megcsináljuk, de csak egyikünk egyik belőle.



Komolyan az ilyen kérdéseknél akkora párkapcsolati szakértőnek érzem magam, hogy ezeket a bonyolut feladatokat meg tudom oldani. Vagy csak a kérdezők ennyire fantáziátlanok?


F

2020. ápr. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
Ha az egyik olyat főz, ami nem jön be a másiknak, akkor nem eszik belőle és csinál magának mást, ennyi
2020. ápr. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk nem tér el nagyon az ízlés, 1-2 dolog kivételével mindent megeszek, sőt mindent mindennel képes vagyok összeenni, a párom nem ilyen disznó, hogy, most mondok valamit, jó neki a paradicsomos majonézes kenyér.


Ezért megkérdezem őt hetente 2-szer, hogy mit szeretne enni, és akkor azt megfőzöm, vagy ő főz valamit amit mind a ketten szeretünk.

2020. ápr. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A volt férjemmel teljesen különbözött az ízlésünk. Ő a paradicsomos cuccokat, én a tejszínes, tejfölös ételeket szerettem. Ő megfőzte nekem a carbonarat, amit nem szeretett, én pedig a bolonyai spagettit neki, amit én nem szeretek. Mindenki boldog volt.
2020. ápr. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!