Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben követelhet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen esetben követelhet bármilyen vagyont?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Röviden annyi a helyzet, hogy Édesapám tizen nem tudom hány éve tartja el a 15 évvel fiatalabb "élettársát" (Nem volt így külön bejegyezve és nem házasok). A nő évekkel ezelőtt kitalálta, hogy neki mindenképp kell gyerek és habár apám nem akarta, lett...Amikor megszületett, a nő maradt otthon vele, de valójában sosem volt igazán foglalkozva az öcsémmel, most is rengeteg viselkedési problémája van. Édesapámnak is van egy krónikus betegsége, ami miatt sok mindenben segíteni kell neki.

Most már lassan egy éve a nő is dolgozik, és azóta méginkább csak magára költ, fodrász, körmös, kozmetikus, parfümök, rucik hetente..

A fiával egyáltalán nem foglalkozik, Apukám csinálja vele a fejlesztőket, ő van vele mindig, pedig neki nem egyszerű feladat.

Most, hogy Apámnak a Covid helyzet miatt bizonytalan a munkahelye és eleve nagyon vigyázni kell rá hiszen veszélyeztetett az állapota miatt, a kedves társa úgy néz ki, hogy talált magának valamilyen új pasast és simán otthagyja Apámat és a saját kisfiát.

Az a kérdésem, hogy egy ilyen helyzetben ő majd igényt tarthat bármilyen vagyonra is?? Annyira anyagias, hogy biztosan megpróbálja majd. De a lakás és MINDEN Apué. A nő pedig konkrétan soha nem csinált semmit az életében.

De olvastam, hogyha valaki évekig otthon van a gyerekkel, azt is bele szokták számítani mintha dolgozna. Pedig akkor sem igazán foglalkozott az öcsémmel amikor otthon volt, odaadta neki a telefont, bekapcsolta a TV-t és rengeteg drága játékot vett neki Apám pénzén. És le volt tudva.

Ha valaki tudja, hogy ez hogy működik, kérem segítsen!

Köszönöm.


2020. ápr. 27. 01:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
45%
Az együttélés alatt keletkezett vagyon felét követelheti. Ha a lakás már előtte a nevén volt, akkor ahhoz nincs köze. Minden olyan dolog, amit a tizen x év alatt vett, szerzett, annak felére igényt tarthat.
2020. ápr. 27. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Együtt voltak amikor Apukám vette a lakást, de az ő pénzéből és az ő neve alatt van. Erre is tarthat igényt ebben az esetben?
2020. ápr. 27. 01:40
 3/22 anonim ***** válasza:
70%
Figyelembe veszik a nő háztartásban és gyereknevelésben végzett munkáját, tehát ő ezzel járult hozzá a vagyonszaporulathoz. Tehát míg apukád a pénzt kereste a lakásra, ő otthon volt a gyerekkel. Apukádnak senki nem tartott pisztolyt a fejéhez, hogy sok-sok évig eltartson valakit. Ez volt az ára annak, hogy fiatal csajra volt igénye. És gondolom azt is tudta, hogy anyagias a csaj, hiszen nem hiába volt együtt egy öregedő férfivel, aki eltartotta.
2020. ápr. 27. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
21%
Kár bocsánat de nem voltak házasok. Nincs vagyonközösség.
2020. ápr. 27. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

"Az életközösség megszűnése esetén bármelyik élettárs követelheti a másiktól az együttélés alatt keletkezett vagyonszaporulat megosztását. Nem számítható a vagyonszaporulathoz az a vagyon, amely házastársak esetén különvagyonnak minősül.


Az élettársat a vagyonszaporulatból a szerzésben való közreműködése arányában, elsősorban természetben illeti meg részesedés. A háztartásban, a gyermeknevelésben valamint a másik élettárs vállalkozásában végzett munka a szerzésben való közreműködésnek minősül. Ha a szerzésben való közreműködés aránya nem állapítható meg, azt egyenlőnek kell tekinteni, kivéve, ha ez bármelyik élettársra nézve méltánytalan vagyoni hátrányt jelentene. Mindezek alapján a legtöbb alkalommal 50-50%-os vagyonmegosztás kerül megállapításra a bíróságokon."

2020. ápr. 27. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
52%
Ezt nem is tudtam. Hát... ha bíróságra megy... 50%ot simán ledurrant.
2020. ápr. 27. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Úgyis ha semmit nem tett?? Kezdek teljesen kétségbeesni. Apu teljes mértékben saját munkából finanszírozott mindent.(És tudom, jogos is valahol, hogy magának is köszönheti, hogy egy ilyen nővel maradt, de ugye jó taktika ha szülsz egy gyereket, mert ez volt a legfőbb indok, hogy utána is együtt maradtak.) De az, hogy berakja a gyereket a TV elé és utána rendelgeti a cuccokat magának hihetetlen, hogy hozzájárulásnak és munkának számít. Ráadásul mint mondtam, Apukám nincs jól és a leges legrosszabb helyzetben hagyja cserben.
2020. ápr. 27. 04:37
 8/22 anonim ***** válasza:
73%
A gyerekcsináláshoz 2 ember kell. Apukád is ott volt, mikor a gyerek készült. Ő úgy tudott dolgozni, hogy valaki otthon volt a gyerekkel. Ha ő van otthon a gyerekkel, akkor nem keres pénzt. Persze, hogy nem igazságos, de minden, amit tett, a saját döntése volt. 15 évvel fiatalabb nő kellett neki. Sok éven át eltartotta, tehát tudta, hogy a nő pénzéhes. Nem húzott gumit, tehát vállalta a kockázatát, hogy gyereke lesz. Nem lett átverve semmivel. Nem azt mondom, hogy a helyzet igazságos, de a helyzetet apukád teremtette. Ha az első évben azt mondja a nőnek, hogy irány dolgozni, akkor a nő vagy elmegy dolgozni, és akkor a közös pénzből követel, vagy lelép és nincs probléma.
2020. ápr. 27. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Igen, értem amit mondasz és tényleg így van. És úgy gondolom, hogyha Apukám jól lenne egészségügyileg illetve nem lenne ilyen bizonytalan a munkahelye, lehet úgy állnék hozzá, hogy na tessék, ezt te alakítottad így. De amellett, hogy hiba volt vele maradnia, ő egy nagyon rendes ember akit nagyon keményen kihasználtak/kihasználnak és nem is tudom hogyan segíthetnék, még egyetemen vagyok, ráadásul ösztöndíjjal félévet külföldön vagyok és még csak repjegyem sincs haza. Rettegek attól, hogy elveszít mindent és teljesen maga alatt lesz. Remélem lesz egyből munkám amikor hazaérek, de az is csak béna diákfizetés.
2020. ápr. 27. 05:00
 10/22 anonim ***** válasza:
40%
Ha nem voltak házasok vagy bejegyzett élettársak, akkor semmit nem követelhet. Apukád viszont, ha lelép a nő, gyerektartást kérhet.
2020. ápr. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!