Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nők, ti elfogadnátok hogy egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők, ti elfogadnátok hogy egy 28 éves férfi kap pénzt a nagyszüleitől havi szinten?

Figyelt kérdés

Még 10 éve kezdődött, amikor egyetemre mentem. A szüleim keveset keresnek, anya gyári munkás, apa karbantartó. A nagyszüleimnek (anya szülei) viszont jó állása volt, több a nyugdíjuk, mint amennyi a szüleim fizetése. Ezért ők támogattak a szüleim helyett, hogy egyetemre menjek és én elfogadtam. Tudni kell, hogy anya az egyetlen gyerekük és én vagyok az egyetlen unokájuk. Egészségileg rendben vannak és saját házban élnek, már 80 felett vannak, nem nagyon mozdulnak ki otthonról és nem nagyon költekeznek már. 10 éve még 30 ezer forintot adtak, ami annak idején pont elég volt az albérletre rezsivel együtt, ahol két lakótárssal laktam. (Más árak voltak 10 éve, mint ma.)


Most ketten a nyugdíjuk 320 ezer ft, ebből 80 ezret adnak egy hónapban. Miután elvégeztem az egyetemet 24 évesen, mondtam hogy ne adjanak, de azóta is adnak. Az összeg szépen felcsúszott manapság 80 ezer forintra. Mellette a fizetésem 230 ezer ft. (Ezek az összegek vidékre értendőek, nem Pestre.)


2020. máj. 6. 17:12
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Nyugodj már meg, míg éltek a nagyszüleim én is kaptam tőlük egy kis pénzt néhanapján, ilyen zsebpénz vagy fagyi címszóval. Nem újkeletű dolog, hogy a nagyszülők adnak az unokájuknak pénzt.

Egyébként pedig magánügy! Kinek mi köze hozzá, hogy kitől mennyit kapsz.

2020. máj. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
De nem.muszáj ám elfogadni. Nekem furi.
2020. máj. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem örülj neki, szerencsés vagy. Nekem csak a nagymamám él nagyszülök közül, ő ránk se néz. Szóval egy tábla csoki is nagy adomány lenne... Nem vagyok rászorulva, de jól esett volna egy apróság is tőle. 24n
2020. máj. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Semmi közöm a pénzéhez, pont nem érdekel.
2020. máj. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%
De ugye tudjak hogy mennyi a fizetesed? Ha esetleg komoly egeszsegugyi problémájuk lesz es fel kell venni egy apolot vagy intezmenybe adni oket az a havi 80 ezer igenis sokat szamit. Orokseged ugy is lesz belole elobb utobb en ha nem szorulnek ra nem gyujtenek valamire nagyon pl sajat lakasra nem fogadnam el. Főként hogy nem keresel rosszul.
2020. máj. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ezzel semmi gond nincs. Főleg ha ők is számíthatnak rád, mikor szükségük van rá.
2020. máj. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Tudják mennyi a fizetésem. Amit ők adnak azt is félreteszem. Az ő "adományukkal" 310 ezer a bevételem egy hónapban, ebből 150 ezret félreteszek. Még albérletben élek, így fiatalon viszonylag takarékos életet élek, van már néhány millió ft megtakarításom (de még 10 millió alatt). Igen, gyűjtök saját lakásra, ha nem is az egészet akarom saját zsebből, de minél nagyobb rész legyen az önerő, minél kevesebb hitelt kelljen rá felvenni. Most az a terv, hogy 30 éves koromig gyűjtök erre. Nagyszüleim mondták hogy még a maradék nyugdíjukból is félretesznek maguknak pár tízezret egy hónapban és van otthon páncélkazettában 1 millió ft félretett pénzük vésztartalékba, talán még egy kevés a bankban is. Nem voltak soha gazdagok, még régebben annyira takarékosak se, csak most már alig költenek ilyen idősen és szerencsére még egészségesek is, pl eljárnak saját lábon a boltba, kútra, gyógyszertárba és inkább kertészkednek, papa barkácsol, stb.


Ha egyik hónapról a másikra nem kapnék, mert kell nekik amit az 5-ös írt, egészségügyi okokból, akkor nem szólnék semmit. Ha kellene adni nekik azon felül valami nagy dolog miatt, akkor én is adnék, mert család vagyunk, kisegítjük egymást.

2020. máj. 6. 19:30
 8/8 anonim ***** válasza:
91%
Azt tudod, ugye, hogy a pénz gyorsan értéktelenedik? Ha most lejjebb mennek kicsit az árak, vegyél lakást szerintem, ha már ennyi összegyűlt.
2020. máj. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!