Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Srácok! Titeket zavarna, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Srácok! Titeket zavarna, ha a barátnőtök nagyon nem ért ahhoz, amihez ti és eléggé különböztök?

Figyelt kérdés
Legyen szó hobbiról, vagy munkáról pl. autók, motorok, videojátékok, filmek, gondolkodásmód.
2020. máj. 22. 10:28
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Elnézést a magyartalan fogalmazásért :D
2020. máj. 22. 10:29
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A hobbi és a munka miatti különbségek miatt én nem aggódnék.
2020. máj. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy ez kölcsönös, tehát fordítva is igaz.
2020. máj. 22. 10:36
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Vegyük már külön a munkát, és a világnézetet légyszi. Nem, nem zavar, ha nem ért a motorszereléshez, én meg nem tudok főzni.

Igen, zavarna ha mélyen vallásos lenne, miközben én full ateista vagyok. Pontosabban őt zavarná ez. Szóval a "különbözők vagyunk" alatt sok dolgot lehet érteni. Van ami semmit nem számít, más dolgok meg nagyon fontosak.

2020. máj. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Valamilyen szinten azért összefügg, itt nem a vallásosságra kell gondolni, hanem az alapvető személyiségre, gondolkodásmódra, ami alapján ugye munkát és hobbit választunk. Pl. egy kutatóorvos és egy nem kutatással foglalkozó mérnök. Hogy valaki inkább az anyagi világgal foglalkozik, valaki meg még meg nem válaszolt kérdésekre keresi a választ.
2020. máj. 22. 10:44
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi a párommal kollégák vagyunk, de teljesen más poziban dolgozunk ugyanazon a projekten. Ha valamelyikünk beszél valamilyen saját szakmáját érintő dologról, mi is csak nézünk ki a fejünkből eleinte.

Mindig úgy hivatkozik a dolgaimra, hogy "az az izé, amit kedden csináltál" vagy "az a kék valami excelben".


Ilyenek nyilván nem zavarnak, én sem értem őt mindig, viszont van sok hobbink, amiben meg megvan a közös fogalomkészlet és tudunk róla beszélni. Illetve azért látszik, hogy a szellemi színvonalunk nagyjából azonos, nekem pedig inkább ez számít. Hogy ha elmagyarázok neki alap dolgokat, akkor azokat képes legyen megérteni (ha érdekli) és az olyan általános dolgokról, mint a közélet, az emberi lét és az alapvető logika, képes legyen szofisztikáltan beszélni és megérteni azt, ha valaki arról beszél. Ha ez nincs meg, akkor jóformán csak arról tudnánk beszélni, hogy ki milyet kullantott a wc-n, az meg nem egy álomkapcsolat azért.

2020. máj. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis. :)

Sőt, megvan a varázsa annak, ha megismerhetjük egymás szakterületeit. Nem gondolom, hogy ettől lenne jobb, vagy rosszabb egy kapcsolat.

Az intelligencia már egy húzósabb dolog. No, ez sem úgy értendő, hogy ha nem MENSA-tag, akkor már felejtős; hanem bizony tud komoly súrlódásokat okozni az értetlenkedés.

#4-re reflektálva: én nem csak a vallást sorolnám ide. Ha két embernek egymással összeférhetetlen az értékrendje, akkor abból a kapcsolatból nem sok jó fog kisülni. Mondjuk ha az egyik fél semmiképp nem akar gyereket, de a másik igen. Ha az egyik fél nagy lokálpatrióta, a másik meg menekülne Amerikába. Igen, néha a vallás is lehet akadály. Azt például nehezen tudtam tolerálni, amikor exem állandóan felrótta nekem, hogy miattam él bűnben, mivel neki csak "gyülekezetes" pasija lehetne. Ellenben volt olyan sátánista hölgy, akivel dacára annak, hogy eléggé radikális a hitvilága, ez mégsem okozott semmi konfliktust. Nem okozott neki problémát, hogy én mást gondolok a világot működtető erőkről, és nekem sem okozott problémát, hogy ő mást gondol.

#5: Szerintem ez azért egy kicsit kisarkított dolog. "Hogy valaki inkább az anyagi világgal foglalkozik, valaki meg még meg nem válaszolt kérdésekre keresi a választ." Az emberek döntő többsége ennél azért színesebb személyiség. :) Hogy mi a munkája, az egy dolog. Nem azt jelenti, hogy csak és kizárólag annak az egy területnek az egyetlen aprócska részterülete érdekli.

2020. máj. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem zavarna, ha amúgy hasonló a gondolkodásunk, érzelemvilágunk, vannak közös érdeklődéseink, álmaink, terveink, céljaink. Nem várhatom el, hogy értsen ahhoz, amihez én és ő sem tőlem, amihez ő. Ez így van rendjén. Gondolj bele, ha mindketten értenénk egymás területéhez, mi érdekes lenne a másik iránti érdeklődésben, felfedezésben? 🙂
2020. máj. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Katonaként dolgozok, szóval nem csodálom hogy a barátnőm nem ért hozzá. :D

Sőt, sok hobbink is különbözik, de mindketten érdeklődünk egymás iránt, és a gondolkodásmódunk is nagyon hasonló. Szerintem sokkal jobb ez, mintha mindenben egyeznétek, előbb-utóbb unalmas lenne.

2020. máj. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, tuti nem.
2020. máj. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!