Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Másnak is feltűnt, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Másnak is feltűnt, hogy a férfiak több pénzt költenek és a nők a spórolósabbak? Náltaok ki figyel jobban a pénzre?

Figyelt kérdés

Valahogy mindig azt sugalmazzák, hogy a nők szeretik költeni a pénzt, pláne szegény férjük verítékes munkával megkeresett fizetését, de én úgy látom, ez a valóságban pont fordítva van.


Természetesen vannak ilyen nők, félreértés ne essék! :)


De èn azt látom nálunk, és főleg a már komoly kapcsolatban élő barátnőimnél, nőrokonoknál is, hogy inkább a nők fogják vissza a férfiakat, hogy ne költsenek vackokra. A férjem is olyan volt régen, hogy minden elektronikai kis sz*rt összevásárolt volna, ha rajta múlik, csak szóltam, hogy hahó, a lakásalapba kéne a pénz - azóta is azt mondja, jó hogy én spóroltam, mert ha rajta múlik, ma biztos nem lenne saját otthonunk.


Na de lényegében másoknál is ezt látom, a férfiak kevésbé figyelnek rá, hogy mit és mennyiér vásárolnak be a háztartásba, kevésbé néznek utána a dolgoknak, és hajlamosabbak felesleges dolgokat venni és sok pénzt inkább elzabálni a gorskajáldákban.


Nálatk ki a spórolósabb, a férfi vagy a nő?



2020. jún. 17. 09:11
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
47%

Mindig a másiknak a pénzköltési módszere nem szimpatikus, azt nem vetted észre?

Gondolom az nem feltűnő, amikor magadra költesz...


Nem. Nálam mindkét esetben pont fordítva volt, a barátnőim dobáltak ki nem kevés x százezreket az ablakon, amikor ugyanazt teljesen más szisztémával is el lehetett volna érni.

Én magam nem vagyok semmilyen kütyüfüggő, olcsó autóval járok ami keveset fogyaszt, és próbálok minden magam rendbehozni a ház körül.

2020. jún. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyikunk sem az a kifejezetten sporolos, minden vackot nem veszunk meg, de amit szeretnenk, azt igen. Szoval olyan dolgokat nem, ami max egy hetig lenne erdekes pl, illetve baromi draga holmikat is csak meggondolas utan, de ha ugy erezzuk, hogy szeretnenk, akkor johet. Lakasunk van, megtakaritasunk is.
2020. jún. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk én vagyok spórolós, barátnőm nagyon könnyen elszórja a pénzét. Sajnos hiába beszéltem vele erről már többször is, nem változik. Pedig csak annyit kértem, hogy egy kicsit tegyen félre.


Szerintem ez nem nem függő dolog, de a sprórolós félnek szerintem mindig sok stresszel jár a párja felelőtlensége.


F

2020. jún. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát én márpedig férfi vagyok és évekig spóroltam, hogy fel tudjam újítani a lakásom és vehessek kocsit. De lehet hogy én ufó vagyok.😁
2020. jún. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
74%

Én nőként nagyon spórolós vagyok. Van félretett pénzem és mindig kétszer-háromszor meggondolom mire költök. Exem mindig minden hülyeségre szórta a pénzét. Cukros löttyök meg nasik de ezeket naponta. Amikor nagyobb összeghez jutott akkor is mindig vett valami hülyeséget ami 3 napig volt érdekes.

Szerintem ezt nem lehet annyira nemekre lebontani, mindenkibe más van bekódolva és biztos vagyok benne, hogy vannak spórolós pasik. Apám is spórolós volt világ életében, de mondjuk őt nem értem miért mert soha semmire nem gyüjtött igazából. A pénz meg önmagában úgy semmit sem ér.

2020. jún. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 Sunshinedoll ***** válasza:
81%
Én saját magam körül ezt látom, hogy a férfiak nem annyira tudatosak pénzügyileg. De egyébként van ellenpélda az ismerősi körömben, szóval lehet hogy körülöttem csak véletlen ez az arány.
2020. jún. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
63%
Én férfiként takarékos, spórolós vagyok, mert tudom, hogy mindig jönni fog valami gebasz, amikor hozzá kell nyúlni a megtakarításhoz. Így történt ez idén is és milyen jó, hogy tudtam mihez nyúlni. Ez nem szarrágás, mert szívesen meghívom a nőt erre-arra, alkalomra ajándék stb. megy, de ha csak egyoldalú lenne ez, azt nem nézném jó szemmel sokáig. Egy nőnek sem leszek az ATM-je. Az más lenne, ha mondjuk járunk és elveszíti a munkáját, nyilván eltartom x ideig, amíg nem talál másikat. Mondjuk fél, max 1 év.
2020. jún. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk én kezelem a kajakasszát (jóformán ez csak a közös rész), pont azért, mert nagyon céltudatos tudok lenni, ha vásárlásról van szó. Egyszer korábban fogadtunk a párommal, hogy ki tudom hozni kettőnknek 100-ra a kaját úgy, hogy szinte meg sem érzi (korábban 180-200 is elment rá) és megnyertem a fogadást, úgyhogy onnantól átadta nekem ezt a dolgot. :D


Szerencsére csak a vásárlásban, de olyan, mint egy nagy gyerek. Mindenből "csak egy kicsit jobbat" szeretne venni meg "csak ezt az egyet még" és végül dupláját fizeti. Ő felül a "drágább jobb" elvnek. Emlékszem, mikor először vásároltunk és megláttam, milyen wc papírt vesz, kiborultam, hogy mi ez a luxus. :D


Én is tudom szórni a saját pénzem, ha kell (akkor is, ha nem), de a legtöbb "muszáj" dologra nagyon sajnálom a pénzt, így a kaján én nagyon jól tudok spórolni, főleg, hogy jobban megvannak a fejemben a receptek és az árkategóriák. A többi kiadásról van, hogy ő beszél le, de egyikünk sem az az adósságos, szétcsúszós fajta.

2020. jún. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
58%
Mondjuk wc papirbol pont a legdragabb az, ami normalis, az olcsobbak altalaban szarak es hamarabb fogynak, mert hiaba ugyanannyi reteg, az a reteg vekonyabb, mint a legdragabb marka retege. (Illetve nem tudom, melyiket itelte az elozo valaszolo luxusnak, a Zewanal dragabbat nem nagyon latok atlag boltokban, szoval feltetelezem, arrol van szo, szoval wc papirnal speciel tenyleg ervenyes a dragabb jobb elv.) De egyebkent a tobbi tenyleg stimmel nalunk is, en nem szoktam nagyon szabalyozni a kajavasarlast, mert nem szorulunk ra, hogy ezen sporoljunk, de amikor a parommal kettesben vasarolunk, altalaban 7-10 ezer forintot elkoltunk arra, hogy 2-3 napi cuccokat vegyunk (2-3 naponta megyunk boltba), amikor meg esetleg en megyek egyedul, akkor kb ennek a felet koltom el. Mondjuk en mindig kevesebb hust kerek, altalan ugy 80 deka korul, mert szerintem annyi eleg egy adag kajaba, o meg siman kikeri a masfel kilot, aztan rabolint a “ket kilo lett, maradhat?” kerdesre xD En altalaban kihangsulyozom, hogy pl 80 deka MAXIMUM :D
2020. jún. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Igen, a nagybevásárlás mondjuk nálunk is egy sarkalatos pont, mert ha ketten megyünk a férjemmel, tuti, hogy legalább másfélszer annyit elköltünk és veszünk egy csomó mindent, ami ott marad végül, mert egyszerűen nincs érzéke ahhoz, hogy mi "elég" az élelmiszerekből. :D


Ha én vásárolok, akkor simán kijövünk egy hónapban feleannyi kajapénzből ugyanazon a színvonalon :D

2020. jún. 17. 10:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!