Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nagyobb gyermeknél hogyan...

Nagyobb gyermeknél hogyan lehet spórolósabban bevezetni számára idegen állagú v ízű ételeket?

Figyelt kérdés

Eddig arra rájöttem, ha rendszeresen kínálom az étel mellé pl a tv paprikát, eleinte ugyan a kukában végzi, de egy idő múlva kóstolgatja, harapja, aztán eszi.ez kb a 10. kínálat után.


Sokmindent nem vezettem még be főleg a reggelit illetően, szeretném ha enne pl tonhalkrémes v tojáskrémes stb kenyeret. Ugyan evett már halat, tojást, szereti is, csak krém formában kenyérre kenve nem fogadja el és nincs kedvem úgy pepecselni hogy a kukába gyártsam.


De számos egyéb dologgal is ez van pl imádja a paradicsomos ételeket, de nyersen nem fogadja el a paradicsomot.


Hogyan lehet hatékonyabban ezeket bevezetni lassan 3 évesnél aki amúgy jóevő, jóétvágyú gyermek?


2016. dec. 29. 19:41
1 2
 1/14 Carragher_x ***** válasza:
49%
Arra esetleg gondoltál, hogy nem szereti?:) Pl én már finoman szólva távol vagyok az említett kortól, de pont a nyers paradicsom, tonhalkrém, tojáskrém az, amit önszántamból csak akkor ennék meg, ha már többször korogna a gyomrom, mint ahányszor levegőt veszek.:)
2016. dec. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Arra nem gondoltál, hogy nem dobod ki az ételt, hanem megeszed te, vagy valaki más a családból?
2016. dec. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%

ha nem szereti akkor nem szereti, vagy később megfogja vagy nem.

Attól,hogy valaki szereti pl a krumplit még nem bizti,hogy a pürét is.

A nyers zöldségeket pl nekem a 3 gyerekből 1 szereti,de ő nagyon.

De miért nem eszed meg te ahelyett,hogy kidobod?? Nem szereted?

2016. dec. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nálunk a gyerekeknek nem vásárolok és nem főzök külön. Ha úgy gondolom valamiről, hogy egyikük szeretné valószínűleg, ha megkóstolná, akkor amikor úgyis az az ebéd/vacsora, akkor teszek egy kicsit a tányérjára. Ha azt mondja, hogy nem kéri, akkor meg megmondom, hogy akkor hagyja ott. Aztán vagy megkóstolja, vagy nem. Nem csinálok ebből külön programot. De például az én gyerekeim semmilyen krémes kenyeret még soha nem ettek meg, nemhogy tojáskrémeset, de még májkrémeset se, úgyhogy ilyesmi ritkán van nálunk, mert arról tudom, hogy tényleg nem szeretik.
2016. dec. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
28%

Az elet nagy problemai...

Nem mondod, hogy nem evett meg paradicsomot?

2016. dec. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Arról van csak szó, hogy neki idegenek ezek a dolgok még.

Reggelire ahogy utánaolvastam, egészségesen és bőségesen kellene táplálni. Én változtatni szeretnék, mert még mindig a gabonás/gyümölcsös/müzlis pépeknél tartok. Hogy fog így pl suliban tíóraizni? És azt is olvastam ebben a korban a gabona is milyen fontos, kenyeret hetente, ha eszik.


Én nem szoktam reggelizni, gyerek után maradékot nem eszek, hétvégente és naponta a vacsora főtt étel, amit szívesen is eszik a gyermek.


Gyümölcsökkel is bajban vagyok, még mindig darálom, szűröm italnak.


Úgy érzem magam, mintha fennakadtam volna a babakori táplálásnál.


A gyermeknek pl a kelbimbo is be lett vezetve, és imádja, amit szinte egy gyerek sem szeret.

Nem arról van szó, hogy nem szereti hanem pl paradicsomot nyersen szinte még nem is látott, holott imádja pl a paradicsomszószos töltött paprikát...

2016. dec. 29. 22:09
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Aki spórolni akar az megeszi a gyerek után a maradékot.
2016. dec. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%
Jesszusom, 3 évesen pépeket meg turmixolt gyümit adsz neki, miért???
2016. dec. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%
3 evesen hogyhogy pureket meg pepeket eszik a gyerek?
2016. dec. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%

Baxus...màr rég nem kellene neki turmixolni...

Mit csinàltàl eddig??? Mi lesz vele azoviban?

2016. dec. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!