Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hosszú párkapcsolat/házasságba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hosszú párkapcsolat/házasságban élők! Mi az ami örömet vált ki belőletek a másik féllel kapcsolatban? Mivel tartjátok fenn a jó viszonyt, az érdeklődést egymás iránt?

Figyelt kérdés
Azért kérdem, mert sokaknál észre vettem, hogy egy idő után úgy gondolják már nem kell tenni különösebben semmit a kapcsolatért. Persze vannak jó ellenpéldák is, és ezek azok amikből érdemes tanulni. Kíváncsi vagyok a tapasztalataitokra. :)

2020. jún. 18. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Na most ennek az első lépcsője, hogy olyan párt választasz aki lenyűgöz, akinek imádod a személyiségét. Hogyha valakit objektíven nézve imádsz és tök jó embernek tartod akkor máris több a motiváció, hogy én ezt az embert mindenáron meg akarom tartani. Szerintem nagyon sokan cseszik el ott, hogy belemennek "végül is nem rossz ember és legalább lesz valakim" típusú kapcsolatokba. Aztán másfél év múlva csodálkoznak, hogy nem működik és nincs kedvük a párjukhoz.

Egyébként nálunk minden napos kis dolgok vannak. Egyiknek sem örülök kevésbé mint mondjuk 10 évvel ezelőtt. Ugyan úgy elmorzsolok egy könnycseppet amikor ágyba kapom reggel a kávém, ugyan úgy a felhők felett járok amikor van egy jó kis eszmecserézős beszélgetésünk és csak arra tudok gondolni, hogy "úr isten de szerencsés vagyok vele". Ugyan úgy jönnek a pillangók amikor éjszaka félálomban keresi a kezemet. Akármennyire fárasztó napunk volt mindig próbálunk beiktatni legalább fél óra, egy óra minőségi időt amikor csak egymással foglalkozunk.

Egyébként a mindennapos kis dícséretek meg kedvességek mellett nálunk megmaradt a randizás is. Igyekszünk legalább heti egyszer valami romantikusabb programot beiktatni, havonta egyszer-kétszer elmenni valamerre kirándulni. Nagyon fontos a minőségi idő, TV előtt punnyadással nem lehet egy kapcsolatot fenntartani.

2020. jún. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1 Én is így vagyok ezzel. :) Reggel ha előbb ébredek fel, akkor egy pár percet azzal is töltök, hogy nézem milyen édesen alszik.
2020. jún. 18. 13:13
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Közösek a céljaink, meg tudjuk beszélni a problémákat normálisan, veszekedés nélkül, megbízunk a másikban, és segítünk egymásnak. Nem beszéljük ki a másikat, tisztávban vagyunk a másik hibáival és elfogadjuk azokat. Ez nagy vonalakban. Persze sok apróság van. Reggeli kávé az ágyban, ha elmegyünk egymás mellett otthon, megsimogatjuk, megöleljük a másikat. Szívjuk egymás vérét, poénkodunk, nevetünk sokat. Közös programok, randik :)
2020. jún. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Olyan párt kell választani, akivel már az elején is jól kijössz, jókat beszélgettek, nevettek. Ezek után hosszútávon is jóban lesztek, mert nem csak külső bókolgatáson alapul egy kapcsolat, mint ahogy azt sokaknál látom.

Ezen kívül szerintem folyamatosan dolgozni kell a kapcsolaton, olyan értelemben, hogy nem csak az évfordulókon kell figyelmeskedni ,hanem amilyen gyakran csak lehet.

Mi mondjuk havonta párszor elmegyünk randizni, a párom sokszor ok nélkül is virággal állít haza, meghallgatjuk egymás napját, minden este összebújva alszunk stb.

Sosem szabad hagyni hogy a kis mérgelődések felhalmozódjanak, addig amíg már az is idegesít ha a másik megszólal. Ha gond van, gyökerében meg kell beszélni, megoldani.

2020. júl. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is a párválasztásnál van a kulcs. Olyan embert választottam, akivel jól érzem magam, akivel bármiről el tudok beszélgetni, akivel a legmonotonabb program vagy feladat is szórakoztató. Így nincs olyan, hogy "dolgozni kell a kapcsolaton", hanem csak jól érezzük magunkat egymás társaságában, szívesen vagyunk együtt, teljesen természetesen jön az igény és a vágy, hogy együtt legyünk, beszélgessünk, hogy működtessük a házasságunkat. Na meg nagyon hasonlóak vagyunk, azonosak az igényeink az együtt-külön töltött időre vonatkozóan, a napi kapcsolattartásra, az intimitás mennyiségére és módjára, úgy általában mindenre, nem igazán kell kompromisszumokat kötni, amiből aztán idővel feszültség lehetne. Szóval szerintem az, ha egy tényleg hozzád illő párt választasz, akivel a jövőbeni terveitek azonosak, az gyakorlatilag önjáróvá teszi a kapcsolatot, hiszen egy irányba akartok haladni teljes egyetértésben, azért ezt így elég nehéz elrontani bármivel is.
2020. júl. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


Illetve ne értsétek félre, de időnként ki fogom emelni a kérdést. Hátha segítenek a válaszaitok pár embernek. :)

2020. júl. 16. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!