Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ennyire tartós kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ennyire tartós kapcsolat-ellenes ez a mai világ? Vannak még, akik hisznek a házasságban és képesek elköteleződni?

Figyelt kérdés
Nemrég ért véget egy tartós kapcsolatom, mert a párom nem élt eleget. Éppenséggel még én is időben vagyok, 20 éves vagyok, de úgy érzem már ha találnék valakit, aki érdemes rá képes lennék elköteleződni. Őszintén hiszek a sírig tartó szeretetben, a boldog házasságban és szeretnék nagy családot. De úgy tapasztaltam eddig, hogy mindenki a korlátlan kavarásokra utazik, a gyökértelen életmódot hajszolja. Mintha az én generációmból kiveszett volna a kitartás, a tisztelet és a megfontoltság. Érdemes komoly kapcsolatot keresni fiatalon vagy szélmalomharcot vívok?

2017. ápr. 15. 13:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Igen, én például szeretnék megállapodni, és családot alapítani. Évek kérdése, és az anyagi helyzetem is alkalmas lesz ehhez. (Friss diplomás vagyok.)

Tényleg átalakult az értékrend, és nehezebb tisztelettudó, kiegyensúlyozott, megbízható embert találni. Emiatt a családok is nehezebben alakulnak ki, gondolj bele: régebben 22-23 évesen a bölcsőde-óvoda előtt álltak sorba a szülők, most pedig a legtöbb ilyen korú egyedülálló, vagy rövid kapcsolatban van. Ne add fel, próbálkozz, legalább tapasztaltabb leszel, és ha megtalálod az igazit, mellette már kevesebb hibát követsz el, mint az előző kapcsolataidban.


F

2017. ápr. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
22%

A házasságban nem kell hinni, csak a egy papír, és rongyrázás a rokonságnak, tartós kapcsolat enélkül is létezhet.

A tartós kapcsolatok ellen van a feminizmus elfajzott változata, na meg a látszatra gyúró, álságos társadalom (facebook, instant gramm, és a többi).

2017. ápr. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
92%

Azért tűnik ennyire tartós kapcsolat-ellenesnek a világ, mert nemrég (értsd: a szüleink generációja) még az volt a normális, ha egy életre elköteleződnek az emberek. Ilyenek voltak a szakmák is: egy életre választottak foglalkozást. A megszerzett tudás is durván általánosítva egy életre kitartott. A mai világban ezzel szemben felgyorsultak a dolgok, az élethosszig tartó tanulás (life-long learning), a folyamatos változások a technológiában, amit nap mint nap látunk, a többszöri foglalkozás-váltás, mind azt a tényt sugározzák és szugerálják az emberbe, hogy a világban semmi nem örök még az életünkben sem.

Másrészt van egy értékvesztettség a modern társadalomban. Emellett fellazult a társadalmi kohézió, az összetartozás; míg régen a faluban megvetették, ha valaki sűrűn cserélgette a párját (ha volt ilyen), addig mára már senki nem szól meg érte, hiszen annyira elterjedtek az alkalmi és rövid kapcsolatok. Nincs társadalmi ráhatás, nyomás a legkisebb szinten sem. Szabadság van, az "élj a mának" élvhajhász élet szabadsága. :)

Igen, vannak még, akik hisznek a házasságban és képesek elköteleződni. Ez személyiség és beállítottság kérdése is. Én ilyennek tartom magamat, házasságpárti vagyok és egy életre szeretnék elköteleződni.

És most jöjjön a kérdező: 20 évesen tartós kapcsolatod ért véget? Minél tartósabb volt, annál korábban kezdted, annál tinisebb, éretlenebb és meggondolatlanabb korosztályban kezdted. A "párod nem élt eleget" dologra mikor jöttél rá?

A nagy család mit jelent? 2, 3, 6 gyerek? Nem mindegy.

A kitartás hiányát a mi generációnkban nagyon jól érzed, maximálisan egyetértek. A tisztelet kérdéses, hogy mit értesz alatta, alapvető emberi tiszteletet, vagy valami régimódibb tekintélyelvű/uralmú alá-fölé rendeltséget?

A sírig tartó szeretetet pozitívabb kicsengéssel is meg lehetne fogalmazni: életen át tartó szeretet. A sír-ig tartó szeretet a legtöbb kapcsolatban megvalósul, hiszen sírással ér véget a legtöbb. A sír is azért sír, mert ott sír az ember. Az "egymással halunk meg" helyett megnyerőbb az "egymással élünk egy életen át". :)

25/F

2017. ápr. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én is ilyenekben hittem, ehhez képest az eddigi kapcsolataim mind csalódást hoztak. Úgyhogy most egy időre feladtam ezt a dolgot.
2017. ápr. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Mert minden azonnal kell(ene).

Vannak.

2017. ápr. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

házasságba nem hiszek, mivel nem vagyok vallásos.


tartós kapcsolat meg nem attól lesz tartós, hogy lesz e házasság vagy sem.

2017. ápr. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát én nem akarok megházasodni, se gyereket, de remélem, hogy csak egyetlen férfi lesz az életemben.
2017. ápr. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

(A 3as válaszoló gyönyörűen megfogalmazta a dolgokat)

Ne keseredj el, igyekezz a jóra gondolni, mert nem reménytelen. Csak hogy saját példával éljek: 21 vagyok, barátom 20. Ő inkább a szívével gondolkozik, én az agyammal. Mielőtt megismertem volna, kétkedve fogadtam az olyan véleményt, hogy van szerelem első látásra, van életen át tartó szerelem és hasonlók. Pár nap alatt olyan szinten felborította a világom, megváltoztatta az elveim hogy már magamon is meglepődök. Szóval már eggyel több ember hisz ebben a dologban:)

2017. ápr. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A házasságban nem hiszek. Elavult, a régmúltból megmaradt intézmény, nagyon meg lennék lepve, ha 40-50 év múlva ugyanilyen sokan házasodnának. Megmarad azoknak, akiknek érzelmileg jelent valamit egy darab papír.

Az elköteleződésre viszont van és lesz is igény. Lehet hogy ez kitolódott a korra nézve és ma már csak 25 felett keresnek az emberek tartós kapcsolatot, de keresnek. Amit látsz (ne sértődj meg), a korod miatt van, a középiskolás-egyetemi évek alatt ritkán maradnak együtt a párok sokáig, illetve sokan nem is keresnek hosszútávra.

2017. ápr. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Húsz évesen jöttél ki egy tartós kapcsolatból? Sweet. Amíg nem éltek együtt és nem vagytok teljesen önfenntartóak még nem tudod, hogy működik egy tartós kapcsolat. És ha a párod még húsz évesen nem akar elköteleződni, az természetes. Szerintem majd diploma után keress állást stb és utána gondolkodj elköteleződésen.


Nálunk 14 év ment a kukába, mert a 47 éves ex férjem nem tudott teljesen elköteleződni. Az emberi lélek bonyolult, a kapcsolatok még inkább azok. Fogsz még találkozni olyan férfivel aki családot akar, ne aggódj. De ilyen fiatalon a tanulással foglalkozz.

2017. ápr. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!