Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan szituáció amikor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan szituáció amikor egy hazugság jobb,mint az igazság?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi ,amennyiben többen válaszoltok...

Létezik olyan eset,hogy kegyes hazugság, füllentés, ferdítés jobb,mint az igazság?

Érdekelne ki mennyire látja ezt sarkosan.

Mi az ami még elfogadható vagy semmiképp. Mi az ami megbocsátható?

Milyen szituációk miatt vagytok magatokkal vagy a másikkal elnézőek egy ilyen jellegű helyzetben?


2020. jún. 18. 17:59
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

10

A babát nem tartottad meg?

Megkérdezhetem hány éves voltál?

2020. jún. 18. 19:24
 12/20 anonim ***** válasza:

Apukám miatt volt fontos, hogy tudjon elbúcsúzni mindenkitől. Sejthette, hogy nagy a baj, de azt hitte szívinfarktusa volt (mert korábban volt neki egy), de ez sokkal súlyosabb volt.


Amúgy meg mindenki maga érzi, hogy mit kell tennie, de én annak ellenére útalom a hazugságot. Az igazságot pedig csak a közelállóktól szeretem hallani. Ha valaki Istent akar játszani, hogy megnyugtassa a saját lelkiismeretét, azt nem szeretem.

2020. jún. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
66%
10 vagyok, 19 voltam és nem tartottam meg amit azóta is bánok.
2020. jún. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
65%

"Én alapvetően azt ha elhalgatok valamit nem titulálom hazugságnak."


Pont erről olvasok könyvet, az író próbálja a hazugságot definiálni, és erről is szó van, hogy sokan az elhallgatást nem tekintik hazugságnak, mert passzív, nem kell tennünk semmit érte.


Pl. ha megcsalom a férjem, és nem kérdezi, hogy hol voltam, akkor ha nem mondom el, nem hazugság. Viszont ha megkérdezi, hol voltam, és valótlant állítok, az már hazugság.


Szerintem valótlant állítani vagy valósat elhallgatni hazugság. Nem tudok olyan szituációt, amikor azt mondanám, bár hazudna ezzel kapcsolatban nekem valaki. Inkább élek az igazságban, akkor is, ha fáj vagy szomorú, mint egy hazug vattacukorfelhőn.

2020. jún. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

14 erre írtam, hogy a jelenben történő dolgok elhalgatása számomra se opció. Ez azokra a dolgokra él, amik nem engem érintenek. Amik nem a kapcsolatunkat érintik.

Kérdező Egyrészt, tényleg nem érdekel ha még volt a fél város neki, másrészt az egy dolog, ha váltanak pár szót egy régi ismerőssel de nem szól. Hiszen az nem oszt, vagy szoroz az életemben. Sőt az övében sem. De mikor napok/hetek óta aktívan beszélget a másikkal a párom, esetleg sutyiban találkozik is vele, az már túl megy egy határon. Akkor az a valaki fontos lett az életében és ha erről nem szól annak oka kell legyen.

A volt páromnak is voltak ellenkező nemű barátai, soha nem zavart ha találkoztak. Ment nélkülem bulizni is, stb. Mert ez a normális. Nem vagyok féltékeny típus amíg nem érzem, hogy hülyére vesznek. Onnantól se kifejezetten féltékeny vagyok, egyszerűen ott, akkor elveszik a bizalom és azt se fogom elhinni, amit kérdez a másik. Egy kapcsolatban szerintem alap, hogy adunk egy általános tervet a napunkról. Nem azért mert le kéne jelentkezni, hanem egyszerűen hogy a másik tudja kb mi várható aznapra. Alap, hogy szólunk, ha leszervezett találkánk van, akár ellenkező nemű az illető, akár azonos nemű.

Ha valaki így intézi az ügyeit sutyiban, titkolózva akkor, vagy engem tart megbízhatatlannak, vagy ő maga az. Így, vagy úgy, de akkor semmi értelme a kapcsolatnak.

2020. jún. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

Persze, hogy van!


Például:


Kérdés: "Kövér vagyok ebben a nadrágban?"


Hazugság: "Á, dehogy is, de miért nem próbálod fel ezt a másikat, talán ez még előnyösebb lenne?"


Igazság: "De még mennyire! Úgy nézel ki, mint egy telefosott szemeteszsák!"


Na, szerinted melyik az egyetlen elfogadható válasz?

2020. jún. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
33%
Van egy baratnonk,nagyon csúnya az arca... mindig kérdezi ,hogy vajon neki ezért nem jönnek össze a pasik társkeresőn?! Nyilván azt mondjuk ,hogy nem...nem mondhassuk ,hogy igen csúnya vagy badzki....
2020. jún. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Mivel a párkapcsolatban van a kérdés...szerintem inkább kíméletesen, de mondja meg az ember az igazat.

Akár hogy elhízott-e az illető, akár hogy nem áll jól a ruha, akár hogy mennyire szereti a másik családját... Meg amit írt már valaki, a lezárás miatt az okot, miért van vége. Ezzel kapcsolatban lehet olvasni még számomra érthetetlen véleményeket: inkább nem mondom meg, mert neki úgy jobb lesz. Nem értem sokan miért akarnak a másik helyett gondolkodni...


Viszont valóban könnyebb lenne válaszolni ha megmondanád konkrétan mire is gondolsz, kérdező.

2020. jún. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

18

Az az igazság, hogy nincs konkrétum..

Egyszerűen olvastam egy kérdést, néhány választ itt az oldalon.

Abból adódott a kérdés, hogy igazából vajon mennyire lesznek eltérőek a vélemények..

Nyilván nekem is van sok olyan szituáció, amikor mérlegelem, hogy elhalgassak vmit,vagy mondjam el a teljes igazságot, esetleg kozmetikázzam.

Nem szeretem a hazugságot.

De sajnos azt sem mondhatom, hogy minden esetben 100%-ban őszinte voltam.

Legtöbbször olyan típusú konfliktust próbálok elkerülni, ami szerintem alaptalan dolgokon akár kokopy vitához is vezethet. Persze ,a másik nem így gondolja mindig.

Aszerint szoktam dönteni hogy megpróbálom a másik helyébe képzelni magam.

Talán buta dolog..de úgy érzem hogy nem mindig akarok tudni minden részletet. Persze ,itt nem olyan horderejű dolgokra gondolok, mint egy félrelépés.


Csak pl ez a vált pár üzenetet régi ismerőssel..

Lehet nem örülnék..

De ok nélkül hisztizni sem szeretek..

Ezert inkább az ilyet nem akarom tudni..


Szóval ilyen jellegű válaszokra számítottam, h van aki mindig minden körülmény között tudni akarja az igazat..

De a többség kb annyira megengedő mint én..

2020. jún. 19. 15:00
 20/20 anonim ***** válasza:
Szerintem ez attól függ, hogy egyrészt milyen kapcsolata van/volt az adott ismerössel az illetönek. Ha szimplán baráti, nem gond, bár én a félreértések elkerülése érdekében lehet, hogy akkor is megemlíteném. Ha viszont több, mint baráti (legyen az akármilyen), megtisztelném a párom annyival, hogy nem hallgatom el, különben nagyon gyanús lenne (még ha esetleg ok nélkül is gyanús).
2020. jún. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!