Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan szituáció amikor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan szituáció amikor egy hazugság jobb,mint az igazság?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi ,amennyiben többen válaszoltok...

Létezik olyan eset,hogy kegyes hazugság, füllentés, ferdítés jobb,mint az igazság?

Érdekelne ki mennyire látja ezt sarkosan.

Mi az ami még elfogadható vagy semmiképp. Mi az ami megbocsátható?

Milyen szituációk miatt vagytok magatokkal vagy a másikkal elnézőek egy ilyen jellegű helyzetben?


2020. jún. 18. 17:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%

Van amit nem érdemes elmondani, mert csak nagyobb baj lesz belőle mintha nem mondanád el

Szóval némely esetben jobb hazudni a jó cél érdekében

2020. jún. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Írnál esetleg példát,hogy milyen szituációra gondolsz?
2020. jún. 18. 18:05
 3/20 anonim ***** válasza:
88%
Párkapcsolati téren? Pl ami még épp belefér az én szemszögemből, hogy hirtelen nagyon sok teendőm jött össze, mondjuk, amiben se nem tud segíteni nekem a másik, se nem látná át igazán, és hog ne terheljem őt feleslegesen, egy kicsit van, hogy füllentek ilyenkor: "bocsi, hagyjuk ki a következő talit, mert..." És itt egy picit van, hogy füllentek, de az ő érdekében, oly módon, hogy egyszerűsített változatot mondok. Tehát nem sorolom fel, mi minden szakadt hirtelen a nyakamba adott esetben, hanem csak egyet emelek ki, vagy valamiféle egyszerűsített keverék verziót, féligazságot mondok. Ez még épp belefér, számomra. Akkor is, ha a másik fél teszi velem. Ha adott esetben úgy sincs jelentősége a másik számára, hogy csak X dolog jött-e közbe, vagy tíz másik intéznivaló is. Máskülönben -ha sorolnám- félreértheti, azt hiheti, hogy megcsalni akarom, vagy feleslegesen terhelném vele, vagy azt is hiheti, hogy "hú, akkor a közeljövőben nincs módunk egymással találkozni", mert esetleg nem látná át, hogy hamarabb megoldom, mint ő tenné, vagy mint ő hiszi.
2020. jún. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%

Én alapvetően azt ha elhalgatok valamit nem titulálom hazugságnak. Nálam a hazugság mikor nyíltan mást állít valaki mint ami a valóság. Ha valaki rákérdez valamire válaszolok de alapvetően sok olyan dolog van amire nem is kérdeznek rá. Pl volt kapcsolatok élmények akár tettek. Ilyen a prosti téma pl a férfiaknál vagy ha csaltak már korábban meg valakit. Ha tudom megrendül a bizalmam viszont ha nem mondja nem valószínű hogy valaha rá fogok kérdezni.

Ami viszont a jelenben történik és elhalgattja az illető az más számomra. Pl szakítok ha valaki azzal jön hogy "csak" titokban levelezget/találkozgat valakivel de semmi nem történt. Persze és a semmi miatt kell titkolózni....

Tehát nálam az fér bele ami a múltban történt mert ahhoz amúgy se sok közöm van. Ahhoz viszont nagyon is ami a párom jelene. Ha abban hazudik csúsztat elhalgat dolgokat és én megtudom akkor valószínűleg szakítás lesz a dolog vége. Mert erre nem létezik jó indok.

2020. jún. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

4

Akkor ha jól értem..

Nem érdekelt ha a fél várossal összefeküdt, ha minden kapcsolatban félre lépett..mert ez elmúlt.

Viszont a jelenben azt sem tolerálod, ha egy teljesen megbízható ember elhallgatja hogy váltott néhány üzenetet egy ellenkező nemű személlyel, de nem említette meg neked?

2020. jún. 18. 18:26
 6/20 anonim ***** válasza:
93%

Apró füllentések néha beleférnek, ha azt csak azért mondja, hogy a másikat ne bántsa meg. Persze nem arra gondolok, hogy megcsalja, de eltitkolja, mert ha nem tud róla, akkor nem is fáj. Ami szerintem oké, ha mondjuk megkérdezi tőle a párja, hogy van-e kedve délután találkozni, de hosszú napja volt, inkább egyedül lenne és ezért inkább azt válaszolja, hogy aznap nem jó, de mit szólna a holnaphoz. Én mondjuk nem sértődnék meg, ha azt mondja, hogy nincs kedve társasághoz, de tudom, hogy van aki ezt túlgondolja és magára veszi és jobb így egy füllentés.

De ilyen lehet még a "hogy nézek ki" kérdésre a "te mindenben csinos vagy" válasz is annak ellenére, hogy nem tetszik neki az adott ruha.

2020. jún. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szeretem a kegyes hazugságot, ha most olyan helyzetben vagy, hogy valakinek elmondhatod az igazat, akkor mondd el az igazat, mert a tisztesség úgy kívanja. Én pl. nagyon szerettem volna tudni egy lezáras miatt az igazat, nem számít mi történt, csakhogy lezárhassam és tovább léphessek. Nem kaptam meg a lezaráshoz az őszinte szavakat csak terelést. A hazugság hazugságot szül.

Még egy pl az életemből: az édesapám par évvel ezelőtt hirtelen súlyos beteg lett, sem anyukám, sem a nővérem nem akarták elmondani neki az igazat. Kértem mondjuk el neki, pedig tudtam, ha megtudja, fel fogja adni a harcot. Nagyon apás voltam, de úgy éreztem, hogy ez így helyes. Nagy nehezen sikerült rabeszélnem a nővéremet és elmondtuk apukamnak az igazat. Már csak pár napig élt utánna, de legalább tudta az igazat, el tudott mindenkitől búcsúzni. Lehetséges, hogy a lelkibékéd érdekében jobban tennéd, ha őszinte lennél.

2020. jún. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%

-Híztam?

- Nem dehogy, pont jó vagy!


Tetszik neked Pista/Kata?

- Nem. Hogy képzeled.


Bírod anyámat?

- Hát persze, nagyon gondoskodó asszony.


Az exednek nagyobb volt/jobb volt?

Nem, veled sokkal jobb.


Stb.


Kb. ezek azok amikben lehetünk kíméletesek a másikkal szemben, de biztos lesz olyan aki szerint MINDIG igazat kell mondani, mert az úgy fair.

2020. jún. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

7

Apukád miatt vagy a saját lelkiismereted miatt volt ez fontos?


Szerinted ő tényleg nem tudta, hogy mennyire beteg?

Az mondjuk valóban jó döntés volt, ha így tudott elbúcsúzni,egyébként pedig nem..

2020. jún. 18. 19:01
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Én életem szerelmével a családom miatt szakítottam.

Fiatal voltam ráadásul teherbe estem itthon meg nagyon kiakadtak, megtiltották, hogy ide jöjjön sőt azt is, hogy vele legyek.

Napokig csak sírtam mire már nem birtam idegileg és csak azt akartam vége legyen ennek az egésznek.

A barátomnak nem mertem elmondani ebből az egészből semmit mert mert tudtam, hogy fájt volna neki és tovább harcolni már nem birtam idegileg. Ezért szakítottam a barátommal, azt mondtam neki nem szeretem már. A szívem szakadt meg de csak így tudtam lezárni a leggyorsabban.

Azóta se szerettem mást de legalább ő már boldog mással.

2020. jún. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!