Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nők. Ezek közül ti melyiket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők. Ezek közül ti melyiket valljátok, kell gyerek, vagy nem kell, mi kell hozzá nektek?

2020. jún. 24. 10:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem sose kell gyerek, bár a videót nem néztem végig.
2020. jún. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Ollókezű Edward ***** válasza:
67%
A megfelelő partnerrel belemennék, hogy 1 vagy 2 gyerekünk legyen, de nem Magyarországon. A megfelelő partner pedig nem nagyon terem a magyar ugaron, sajnos.
2020. jún. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

Én már tizennyolc évesen eldöntöttem, hogy szeretnék gyereket, de nem Magyarországon.

Gyerekként mindenem megvolt, de ez a szüleimnek köszönhető. Jó és inspiráló tanáraim voltak, de a magyar oktatás rémes. Mindig sikerült jó orvoshoz kerülnöm, de a magyar egészségügy nagyon rossz helyzetben van. Orbán Viktor velem ne kössön semmilyen megállapodást és ne is tőlem várja el, hogy szülessenek magyarok, mert amíg tenyészkancának nézi a nőket, előbb menekülnek el az országból. Gondolkodjon inkább el azon, hogy miért ekkora a kivándorlás aránya.

Húsz évesen külföldre költöztem az egyetem miatt, és már két éve van egy helyi párom. Vele szóba került már a téma, és mindketten szeretnénk gyerek(ek)et, viszont részemről fel se merült a Magyarországra való visszaköltözés. Meg fogom tanítani őket magyarul, a magyar kultúrára, de nem fognak az országban élni.

A gyerekvállalással mindketten várni tervezünk, amíg meg nem lesz a diploma és nem lesz egy biztos anyagi hátterünk. Olyan 24-26 éves korunkra tervezünk, de aztán bármi közbejöhet még. Minimum kettőt szeretnénk, mert mindketten testvérek között nőttünk fel, ami már alapból segíti a szocializációt, másrészt egy gyerek párja egy másik gyerek, kicsit mint a kutyáknál, ott se jó csak egyet örökbe fogadni.

A kérdésre amúgy nincs jó válasz. Valaki szeretne gyereket, valaki nem, és egyik vélemény se jobb, a másiknál, hiszen inkább ne legyen valakinek gyereke, mintsem, hogy rosszul és szeretet nélkül nevelje fel. Túl sokan vállalnak ész nélkül gyereket.

Részemről mindig is két dolog kellett ahhoz, hogy gyereket vállaljak: egy biztos és szerető párkapcsolat és a megfelelő körülmények. Utóbbiba nem csak az anyagiak tartoznak bele, hanem, hogy én meg tudom adni azt a szellemi és érzelmi figyelmet és fejlődést egy gyereknek, amire szüksége van.

22/L

2020. jún. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

Nem néztem meg a videót, de egyébként nekem nem kell gyerek. Nagyobb biztonságban érzem magam így. Az érveim:


Lelkileg nem érzem magam eleve anyatípusnak.

Úgy érzem, muszáj dolgozom, mert egy vagy másfél fizetés két embernek sem elég itthon egy kényelmes életre.

Egyszerűen félek tőle, hogy belehalok, irtózom a nagy hastól, a vértől, minden terhességgel kapcsolatos dologtól undorodom és irtózom és ezen nem segít, hogy milyen kórházaink vannak

A legtöbb ismerősöm apa nélkül nőtt fel, köztük én is, én nem akarok ezzel egyedül kínlódni és nem akarom, hogy csak én adjak fel mindent, miközben a párom éli a világát

Sok ismerősömet bántalmazták az iskolában. Nem akarom, hogy a gyerekem ilyen helyre járjon

Nincs hozzá helyem, albérlet mellett nem marad a gyerekre, a saját lakásom meg harminc négyzetméteres... Előbb fogok klimaxolni, minthogy egy nagyobb ház árát összehozzam sajnos.

Annyi betegségem van, hogy szerintem nem is lehet gyerekem

Nincs normális családom, aki segítene, ha szükségem van rá, csak egy anyukám van, a többi rokonom egy rosszindulatú féreg.

A legtöbb tervem már eleve gyerek nélküli történet.

2020. jún. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon fiatal korom óta tudom, hogy sosem vállalnék gyereket. Ezt a kormány "szüjjémégegymagyart!4!!" propagandája csak megerősítette. Szerintem szánalmas, hogy ebben az országban nem számít nőnek az aki gyerekvállalás helyett mondjuk karriert építene, aki vállalkozóként inkább munkát adna az embereknek stb. De ha vállalsz is gyereket egy gyerek ugye nem gyerek, se normális pénz se adókedvezmény utána se semmi. Viszont legalább ha te mondjuk nem akarsz gyereket vállalni akkor az adód jó része vándorol szépen a 4-5 puját leellő ősanyákhoz akik amúgy lehet teljesen tönkreteszik a gyereket de jól megélnek az adódból. Én őszintén nem értem miért kell ennyire nevetségesen támogatni a gyerekvállalást. Ha valaki gyereket szeretne teremtse meg hozzá az anyagiakat. Nekem nem kell egy forint nyugdíj se abból amit az ő gyerekei termelnek majd, de akkor adja vissza a kormány az adómat hagy rakjam el nyugdíj megtakarításba.

Meg úgy általánosságban a magyar emberek hozzáállása a gyerekneveléshez is borzalom. Én nem tudom megérteni miért nem lehet prioritásként kezelni a gyerek lelki egészségét. Minek az, legyen minél több lelkisérült, manipulálható birka. Szüljél 3-4 gyereket, nem baj, hogy se időd se energiád nincs rá, se kommunikálni nem tudsz, se a gyermekpszichológiának nem néztél utána. Dolgozz abból a szar, mérgező, érzelmi zsaroló, fenyegető módszerből amit láttál otthon. Vicces, hogy ha örökbe akarsz fogadni akkor egy sor teszten, vizsgálaton, tanfolyamon kell résztvenned, hogy biztos alkalmas vagy-e szülőnek. Miért nem lehet ezt akkor is ha saját gyereket akarsz? Miért nem lehet megfelelően tájékoztatni az embereket a gyerekvállalás reális oldaláról és segíteni őket abban, hogy legalább kommunikálni megtanuljanak? Annyi de annyi szar, mérgező szülő van akin látszik, hogy amúgy nem is volt tisztában azzal, hogy mit jelent a gyerek és nem is gyereket akart csak néhány pozitívumot ami vele jár. Rengeteg apa aki csalódik a gyerekvállalásban, aki nem tud felérni az apa szerephez mert őt is szarul nevelték és nem tudja hogyan kell érzelmileg, törődésben is ott lenni nem csak anyagiakban. Rengeteg kisgyerek aki rendes család nélkül, jó példa nélkül nő fel mert a kormány még mindig csak lóvét ad de segítséget ahhoz nem, hogy hogy legyél jó szülő. Amíg ez így van addig marad az ördögi kör és soha nem fogunk egészséges lelkű generációkat felnevelni.

Azt már csak mellékesen jegyzem meg, hogy a kormány támogatja a meddőségi kezeléseket de a felelős, helyes fogamzásgátlást és egészséges családtervezést még mindig nem.

2020. jún. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem nem kell és a férjemnek sem. Nem vagyok anyatípus, egy kisbaba láttán inkább menekülök, minthogy anyai érzéseim támadnának. Idegesítenek, plusz teljes értékű életet élünk így is. Emellett jobban szeretünk utazni, esténként sétálni a városokban, egymással foglalkozni stb, mint pelenkázni.
2020. jún. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Csak mondjuk mi lesz 40 felett, amikor már nem nagyon lehet (vagyis 10 ből 1 nek jön össze), és vágynátok rá esetleg? Sokat változik az ember, soha nem leeht tudni. Mondom ezt úgy, h én sem szeretnék.
2020. jún. 24. 17:17
 8/12 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Én sose szerettem volna gyereket. Nem tudok mit kezdeni a kisbabákkal, idősebb gyerekekkel rövid ideig elvagyok, de hamar elveszítem a türelmem és érdeklődésemet irántuk.

Én szeretem, hogy nem vagyok más által lekötve. Nyilván, változhat még a véleményem, én úgy gondolom, hogy 40 felett is bőven vannak lehetőségek a gyermekvállalásra. Egyrészt a modern orvostudomány másrészt meg az örökbefogadás miatt.

Akkor vállalnék gyereket, ha nagyon szeretnék és tudnék neki színvonalas életet és oktatást és jó lehetőségeket biztosítani, ez pedig egyébként Magyarországon a jelenlegi helyzetben nem igazán megvalósítható (max ha magániskolába járatom és magánklinikán szülök meg oda is hordom a gyereket).

2020. jún. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nyilván, változhat még a véleményem, én úgy gondolom, hogy 40 felett is bőven vannak lehetőségek a gyermekvállalásra.


Van persze, 10 ből 1 nek összejön. Tudom, van kb 34 ilyen ismerősöm (olyan közegben dolgozok), 2 nek nagy nehezen összejött, a többi évek óta próbálkozik (lombikbébi, stb), de semmi remény. Pedig mind gazdag, milliókat költöttek erre, de egyszerűen nem megy bizonyos kor felett.

2020. jún. 24. 20:02
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
7esre, inkább azt bánjam meg, hogy nem lett gyerekem, mint azt, hogy lett.
2020. jún. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!