Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nem éltek együtt a pároddal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nem éltek együtt a pároddal, de megkéredm hogy vigyen el pl másik városba pl 30 km, akkor te állod az utat nőként?

Figyelt kérdés

Olvastam itt ilyen jellegű kérdéseket, és úgy vettem észre, hogy 2 ,,tábor" van

Az egyik, hogy vigyen el bárhová ingyen a párod, hisz a szerelmed és alap, hogy elvisz, ha van elintéznivalód akár 30 km-rel odébb is.


A másik véglet, hogy a nők imgyenélők és alap, hogy fizessék ki amiért a pasi elvitte őket A-ból B-be...


Akkor most melyik?


2020. júl. 1. 13:35
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
20%
Természetesen fizetem, nem is értem ez hogy lehet kérdés. Ha együtt megyünk valahová akkor is felezzük a költségeket. De ha nekem tesz szivességet és miattam megyünk akkor persze, hogy fizetem vagy legalább meghívom valamire helyette.
2020. júl. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem gaz, ha valaki elker ilyen par ezer forintokat a parjatol, mert mondjuk egy honapban ketszer elvitted valahova.

Mas, ha csak az egyiknek van autoja de rendszeresen egyutt utaztok, de ez inkabb egyuttelesnel jellemzo, akkor oke felesben fizetni a tankolast.

2020. júl. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
62%

Ez nagyon darázsfészek téma, nem is lehet rá egyszerű és rövid választ adni.


Talán valahol a kettő között lehet az helyes út. Sajnos ismertem már olyan ember aki teljesen természetesnek vette, hogy a másik ugorjon, vigye őt el és egy szép szót nem mondott rá "szolga, elmehetsz" - ez nem valami helyes. Illetve kissé túlzásnak érzem azt is, amikor valaki minden nap fuvarozza a másikat munkába (ami nincs messze a lakóhelyétől) vagy ilyesmi. Szép gesztus, de így minden nap inkább szolgalelkűségnek hat. (Esetleg féltékenység?)


De az se aki mindent fizettetne. Kicsinyes, önző, nem szép dolog.



Mi hát a helyes megoldás? Néha elvinni, néha nem, attól függően, hogy ráérsz-e, van-e arra dolgod, milyen az aznapi programod, hogy ne legyen teljesen elvárt kötelező sem.


De ha a másik fél is tud vezetni, miért nem megy ő oda az autóval maga...?

2020. júl. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
A másik fél nem vezet, nincs autója sem
2020. júl. 1. 13:46
 5/33 anonim ***** válasza:
87%
Nekem sincs se autóm, se jogsim. Már ugyan házasok vagyunk, de volt, hogy anno elvitt a férjem kicsit messzebb (nagyjából stimmelhet a 30km) ügyintézni. Sosem fizettem neki ezért. Ha jól számolok, 9 literes fogyasztásnál 30km mondjuk egy ezres, oda-vissza legyen 2500. A férjem se fizetett soha nekem, ha megleptem egy vacsorával és előtte bevásároltam hozzá. Ennyire ne legyünk már fillérbaszók.
2020. júl. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
85%
Sosem hagynám hogy kifizesse a barátnőm.
2020. júl. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 Sunshinedoll ***** válasza:
93%

Én vagyok a nő, nekem van autóm, és bár együtt élünk, többször előfordul, hogy szívességből elviszem a párom-ide oda és nem kérek érte pénzt.

Szabad akaratom van, nem követelőzik, szívességet kér és ha nem akarom elvinni, vagy nincs időm/kedvem/pénzem, akkor nem viszem el, megoldja máshogy, de ha szívességet teszek neki akkor nem vagyok olyan idióta, hogy kifizettessem vele. Ezt hívják szívességnek. Ha kifizetné, azt meg hívják taxinak.

Számomra ez teljesen evidens. Fordított esetben meg is lepődnék, ha a pasi önszántából szívességet tesz nekem, aztán meg ki akarja fizettetni.

Egy közeli barátnőm költöztetett egyszer a saját autójával, több körrel, teljesen ingyen, egy italmeghvást fogadott el cserébe csak. Ha engem látogat meg a barátnőm külföldről, kimegyek érte kocsival, elhozom, ha hazamegy, kiviszem a reptérre ingyen. Anyukámat is simán elviszem a szomszéd városba bevásárolni vagy a fodrászhoz, a páromtól se fogom bekövetelni azt a pár ezer forintot. Engem nem ilyen sutyeráknak neveltek.

2020. júl. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
94%
Sosem fogadnék el ez miatt pénzt, ha engem kérnének meg egy ilyenre. Ez már tényleg a sz.rrágás kategória lenne nálam.
2020. júl. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
95%

Szerintem az ismerkedés elején, a kapcsolat elején illik a felváltva, másik félnek fizetni, elhívni a másikat, felváltva állni a randi cechet, de komoly párkapcsolatban, a pofám leszakadna, ha retkes 30 km-nyi benzint úgy érezné a párom, hogy ki kell fizetnie, vagy nekem kellene kifizetnem neki.

Ez nem összekeverendő azzal, hogy egyszer az egyik ember fizeti a bevásárlás, éttermet, ilyesmi, máskor a másik, vagy hogy nyaralásra közösen dobnak össze pénzt, ameddig nem közös számlán, együtt élve élnek. Ezeknek maguknak kellene jönniük...

De ilyet, hogy én megkérem, hogy pl orvoshoz kellene menjek, a közeli városba, és ezért egy már komolynak nevezhető kapcsolatba ezért benyapénzt fizessek. Uram atyám, ennyire szarrágó emberke csak nincsenek...?O.O

A szomszédot vittük vizsgálatra meg szülni a fiatal párt, mert autójuk még nem volt, de eszünkbe se jutott volna elkérni kb 50 km-nyi benyapénzt. Pedig ők csak szomszédok...

2020. júl. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
75%

Mekkora suttyó, proli, barom, csicska, állat az, aki kérné vagy engedné, hogy a nő fizesse?


Mondjuk a nő se 100-as, ha bedobja.


Ez ALAP. Jó, mondjuk én hetero, FÉRFI vagyok.

2020. júl. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!