Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet kimondani,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem lehet kimondani, hogy én egyetemista párt szeretnék magamnak?

Figyelt kérdés

A családban mindig felmerül témaként, hogy egyedülálló vagyok, nincsen párkapcsolatom és okoskodnak, elméleteket gyártanak, hogy ennek mi az oka. A végére pedig mindig oda lyukadunk ki, hogy csakis az az egyetlen oka, hogy én túl válogatós vagyok és kirekesztő, mert nekem egy szakmunkás már nem is lenne jó.... Apukám szakmunkásként ezen pl. mindig kiakad és szinte személyes sértésnek veszi, kezdi is a monológját, hogy ugyanolyan ember, semmivel sem kevesebb stb., stb. Hiába próbálom neki elmagyarázni, hogy én konkrétan miért gondolom azt, amit, ők kb. meg sem hallják, mindig csak veszekedés van belőle és meg vannak róla győződve, hogy nekik van igazuk. Holott szerintem teljesen érthető, hogy miért szeretnék inkább egyetemista párt magamnak.

Én 22 éves vagyok, egyetemen tanulok és alapvetően ebben a közegben élek. Magyarul szorgalmi időszakban az egyetem városában lakom és órákra járok, beadandókat írok, tanulok, olvasok stb., mint egy átlag egyetemista. A vizsgaidőszakban pedig értelemszerűen vizsgázok. Ezzel szemben egy szakmunkás ebben a korban (márpedig csak korombelivel tudnám elképzelni, hogy együtt legyek) már általában dolgozik, van egy fix munkahelye és egy fix keresete. Nekem ez pl. túl nagy különbség lenne, mert elsősorban arról van tapasztalatom és az érdekel, ami engem is körülvesz. Valamint teljesen más lenne az életvitelünk (ő minden reggel felkelne x órakor, munka után semmi dolga, van szabadsága, míg engem függésben tart az egyetem és az órarend, órák után is még le kell ülnöm tanulni és nem én határoznám meg, hogy mikor mire érek rá), és anyagilag is elég nagy különbség lenne közöttünk (neki lenne önálló keresete, én pedig még tanulok és max. alkalmi munkáim vannak). Érdeklődés terén persze akár lehetnek közös pontok, de én úgy érzem, hogy ezek már önmagukban elég nagy különbségek és én ezek miatt nem érezném jól magam egy ilyen kapcsolatban. Míg egy szintén tanuló, kb. velem egyidős egyetemistával már könnyebben megértenénk egymást és jobban egy hullámhosszon lennénk. Eleve sokkal többet időt is töltök egyetemisták között. Szerintem ebben nincsen semmi kirekesztő, semmi előítéletesség stb., emiatt nem értem az ő reakciójukat. Persze, láttam és ismerek én is elég sok negatív példát (gondolom mindenkinek megvan a sztereotípia a szakmunkás fiatalokról), de ettől még nem gondolom azt, hogy mindenki olyan és nem tartom magamat többnek sem stb., csak én szimplán így érzek. 22/L


2020. júl. 17. 18:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
De akkor eszek szerint az sem jó neked ha valaki már végzett az egyetemen. Pl én is 23 évesen végeztem és egyből mentem dolgozni. Konkrétan az zavarna ha más életszakaszban vagytok?
2020. júl. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Lachesys ***** válasza:
45%

igen, ez az erveles eleg sok helyen tamadhato. pl ha szulno fogsz akkor majd a parod se dolgozzon mert neked a gyerekkel kell lenni otthon? nekem ugy tunik kisse beszukult gondolkozasmodod van egyetemista letedre. en orvosit vegeztem, az exem szakmunkas - elmondom neked, az agykutato sracok es a szakmunkas sracok kb ugyanazokat a proszto vicceket nyomattak egymas kozott :D van egy alap "ferfi" viselkedes ami kb minden ilyen ferficsoportban ugyanolyan.

ettol fuggetlenul nem itellek el, olyan part valassz amilyet akarsz, de sztem egyaltalan nem ezen mulik hogy hogyan jossz ki valakivel. raadasul sok olyan gazdag csaladbol szarmazo egyetemi hallgato van akikkel szinten erezned hogy anyagilag nem egy szinten vagytok.

2020. júl. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, engem zavarna, ha más életszakaszban lennénk. Nem mondom, hogy egyáltalán nem tudok elbeszélgetni vagy semmiféleképpen sem tudom jól érezni magam egy pl. már dolgozó huszonévessel vagy akárki mással, ugyanakkor engem egy kapcsolatban már zavarnának a felsorolt különbségek (és ebbe szerintem nem kellene belekeverni azt, hogy egy már stabil kapcsolatban az egyik fél otthon marad a gyerekkel…semmi köze nincsen hozzá).
2020. júl. 17. 18:45
 4/11 anonim ***** válasza:
32%
Nekem az érződik hogy fejben 16 év körüli szinten vagy és ezt várnád el a másiktól is, de a te dolgod kivel ismerkednél és kivel nem, lényegtelen más mit mond.
2020. júl. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Mert ez nem a te párválasztásodról szól, hanem az első generációs értelmiségi útkereséséről. Mert apádnak kisebbségi komplexusa van, te meg illetlennek érzed, hogy tanultabb vagy nála és nem akarod megbántani az érzékenységét. Ehhez két hozzafűzni valóm van: De, meg fogod bántani a komplexusos lelkét, akármennyire nem akarod. Mivel őt a legkevésbé sem érdekli, hogy a diplomásokat szidó hozzáállásával (mert ez arról szól) és a saját lányára kivetített komplexusaival mennyire bántja meg a gyerekét, javaslom, hogy ezen lépj túl. A szakadék már megvan. A későbbiekben ez egyre mélyülni fog, és -mint annyi minden az életben-a te intelligenciádon fog múlni, hogy hova fejlődik. Neki sajnos nincs meg se a képessége, se a szándéka, hogy normalizálódjon a viszonyotok, ezért a jövőben azt javaslom, a felületes érintkezésre szorítkozz az ő kis világáról és bólogass, ha a dolgairól mesél. A tiedeket felesleges részletezni, egyrészt nem érti, másrészt fáj neki a komplexusai miatt. A másik, hogy felnőtt ember vagy, se a szüleidnek, se másnak nincs köze a szerelmi életedhez. Pont. Olyan párt választasz, amilyet akarsz. Ez nem olyasmi, ami véleményezés kérdése. Egyébként javaslom a saját közegből való párválasztást, legyen előtted intő példa a szakmunkás papa. Gondolom nem akarod ezt hallgatni majd a párodtól. Kitartás, nem lesz könnyű ebben a közegben megtalálnod a saját utad. Javaslom, hogy amint lehetséges, anyagilag is állj a saját lábadra és élj külön. Még jó családi háttér mellett is előnyös szerintem, de nálad mindenképp. Ez csak rosszabb lesz idővel. Olyan szomorú ez. A szülők elvileg azt akarják,hogy a gyerekük fejlődjön, boldog legyen. Szomorú, hogy sokan nem tudnak túllépni a saját kudarcukon. Ha ő elégedett lenne azzal, amit elért, örülne neked és támogatna. Nálad sokkal idősebb, PhD fokozattal rendelkező nőként mondom, soha, de soha ne hagyd magad lehúzni, senkinek. És nagyon gondold meg, ki lesz a párod. Nagyon fontos a hasonló értékrend! Ne hagyd magad elbizonytalanítani. Az én családomban csak anyukámnak van diplomája, de a 8 elemit végzett nagyszüleim voltak a legboldogabbak, hogy felvettek az egyetemre (sajnos nem érték meg, hogy elvégezzem), a családban a nálam fiatalabbak mind diplomások (orvos, ügyvéd) és szuperül kijönnek a szülőkkel. Férjemnél szintén, a szülei tanulatlan emberek voltak, de intelligensek és szerették a gyereküket. Végtelenül örültek a sikereinek, hogy elismert szakember lett. Mi pedig büszkék vagyunk rájuk, hogy ilyen emberek neveltek minket és hálásak, hogy a paraszti életvitelük megtanított minket a munka tiszteletére és magunkkal hoztuk az ő munkabírásukat. Ahogy a földet művelték, olyan szorgalommal és alázattal végezzük a napi munkánkat, amivel sok-sok ember egészségét szolgáljuk. Ez nem a párválasztásról szól, nagyon vigyázz.
2020. júl. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Teljesen jó a kapcsolatom a családdal, apukámmal is. Egyáltalán nem akarnak visszahúzni, támogatnak pl. a tanulásban is támogattak mindig. Egyedül ez az egy téma van, amin mindig össze szoktunk veszni.
2020. júl. 17. 18:59
 7/11 Lachesys ***** válasza:
84%

a gyerekes peldat az anyagi kulonbsegre hoztam. de nalunk orvosin es pl jogon, corvinuson is jellemzo h sok gazdag csemete volt akinek mar lakast is vettek a szulei, havi 100 ezres apanazsokat kaptak. ez nem rossz dolog, ok megtehettek, de ugyanugy ott volt koztunk a kulonbseg egyetem alatt, mintha egy dolgozo emberhez "hasonlitanam" magam.

egy reszrol megertem, hogy van ez a kis burkod, konnyebben megtalalod a hangot olyannal aki vizsgaidoszakban szinten meme-ket posztolgat es aztan egyutt ihattok ha sikerul egy, de masreszrol tenyleg beszukult ez a fajta hozzallas 🤷‍♀️ apukad valoban kisse talan sertesnek veszi az ilyen megszolalasaid, pontosabban rosszul esnek neki, de kivulallo szemmel meg siman te szereted a kis vilagod, komfortzonad, es ebben akarsz maradni. tedd persze, nincs vele gond, ha igy erzed jol magad.

2020. júl. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Értettem, csak szerintem az pont nem volt jó példa, mert teljesen más élethelyzetről van szó. Viszont abban igazad van, hogy az anyagi különbségek szempontjából egyetemisták között is lehet különbség nyilván. Ez is egy szempont, tehát ugyanúgy az lenne a legjobb, ha hasonló háttérrel rendelkeznénk. Én egyébként nem érzem ezt beszűkült gondolkodásmódnak. Nem zárkózom el más emberektől, nem érzem magam különbnek, nem vagyok előítéletes stb., csak van egyfajta elképzelésem arról, hogy mire vágyom és miben érezném magamat komfortosan.
2020. júl. 17. 19:17
 9/11 anonim ***** válasza:
82%
5-ös vagyok. Ha így érzed, akkor tedd azt, ami neked jó. Ahogy mondtam: Felnőtt vagy. Ez a te életed, a te döntésed. Sok sikert!
2020. júl. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8%
Én csak azt nem értem, hogy marad a szerelem?
2020. júl. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!