Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a családomban gyakori a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a családomban gyakori a megcsalás és a rossz házasság, akkor az garantálja, hogy az én kapcsolataim is zátonyra fognak majd futni?

Figyelt kérdés

Fiatal felnőtt vagyok, és eddig még nem volt kapcsolatom, és őszintén szólva kicsit félek is tőle. Nagyon tudok szeretni, és kötődni emberekhez, de mindenhol azt látom, hogy emberek elválnak/elhidegülnek egymástól, esetleg agresszíven lesznek, vagy az évek során káros szenvedélyeik lesznek (alkoholizmus, drog, gyógyszer, cigi, mértéktelen evés). Nem tudom van e így értelme bele kezdeni valamibe, ha ez lesz belőle🤷‍♀️

Szerintetek jogosan félek, vagy lehet jó kapcsolatom, ha odafigyelek a másikra, időt fordítok rá, beszélgetek vele, és nagyjából megegyezik a nemi vágyunk?



2020. júl. 28. 21:51
 1/9 anonim ***** válasza:

"vagy az évek során káros szenvedélyeik lesznek"


Ott általában a káros szenvedély már az elején is megvan, csak sokat romlik a rossz kapcsolat hatására. Lehet az addig hébe-hóba egy szál cigiből nap egy doboz lesz, az esti pohár bor üveg borrá módosul stb.


Ha te ezeket teszed, amiket írtál a kérdés taglalásának végénél, akkor nem lesz csak - találj olyat, aki szintén így gondolja. Na ez lesz nehéz, kiszűrni azokat akik csak azt mondják, vagy alapból nem is ilyenek.

2020. júl. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Jogosan félsz. Nagyon összetettnek, nagyon erősnek kell ahhoz lenned, hogy ne lépj bele te is ebbe a körbe.
2020. júl. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én nagyon ragaszkodom a dolgaimhoz, legyenek azok tárgyak vagy emberek. Ha valami nem tetszik, azt meg szoktam mondani, és, bár azt mondtam nem volt komoly kapcsolatom, egyszer jártam valakivel, és szakítottam vele, se előtte, se alatta, se utána nem volt olyan személy, aki miatt ennek az egésznek vége lett, szimplán véget vetettem ennek.

Káros szenvedélyek: nem igazán van nekem ilyen, talán a technikához való függőséget nevezném ennek, de ez sem olyan, hogy nem tudok meglenni nélküle mondjuk egy napot, hanem, ha nincs program, akkor telefonozok/gépezek.

2020. júl. 28. 22:05
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
1% esélyed van arra, hogy nem ismétled a generációdat.
2020. júl. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4:

Ha belegondolok, vannak olyan rokonaim, akik házassága nem rossz, csak én nem akarnék olyanban, és úgy élni, mint ők.

De tény, hogy a közelebbi rokonaim körül több kapcsolat fuccsolt be, mint ahány működik.

2020. júl. 28. 22:21
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj, sajnos nem csak a jó dolgokat tapasztalja az ember ezen a téren.

Én most léptem ki egy toxic kapcsolatból. A srác kicsit túltolt valamit, emiatt motiválatlan volt és nem is törődött velem, de azt elvárta, hogy én mindig menjek, ha épp kellek.

Kiléptem belőle, sokan nem tudnak kilépni egy rossz kapcsolatból, keménynek kell lenni, ennyi az egész.

Ha valami nem okoz boldogságot, terhel, idegesít, szomorú vagy akkor azt hagyni kell.

De igen, én is ezt tapasztalom mostanában, az emberek semennyire sem becsülik meg a másikat.. szakítások, megcsalások ezeket hallom. Szörnyű.

Nem tudhatjuk előre ezeket, tehát tuti fogsz csalódni, de aztán lehet pont szerencsésen kifogsz egy hozzád illő társat.

Sok sikert! :)

2020. júl. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Remélem annyira rossz élményekben nem lesz részem, mert elég válogatós vagyok partnerek terén. Remélhetőleg, ha nem passzolunk, azt könnyen belátjuk, és megválunk egymástól, és nem fog csalni/üldözni🤞

2020. júl. 28. 22:49
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs determináció!

Nálunk az indulatos, agresszív viselkedést volt a családi minta. A testvéreim se nagyon tudtak elszakadni ettől.

Én háromszor kiabáltam felnőtt emberrel, csapkodva az asztalt.

Az utolsó eset bő 30 éve volt.

Ha tudod, mire vigyázz, akkor egyszerűbb a dolog!

Ne add fel, győzzél!

2020. júl. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. júl. 29. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!