Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az hogy mindenki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az hogy mindenki mástól várja a megoldást? Megváltást?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem hiszem el mennyire hétköznapi dolgokat kérdeztek meg, ennyire nincs bennetek fantázia hogy kezelni tudjatok bizonyos alapvető helyzeteket?

Hihetetlen mennyire másoktól függő emberek vannak itt.

És ne írjátok hogy ez nem így van. Ha nem így lenne eleve nem is írnátok ki ide a kérdést.

22F


2010. aug. 6. 09:06
 1/3 anonim ***** válasza:

ennyi erővel te mért tetted fel a kérdést?... te is tőlünk várod a megváltást vagy mi?.. am sztem elég sokan tanácsot kérnek,mért birkózzunk meg egyedül a problémáinkkal ha van aki szívesen segít? ez olyan mintha egy baráttól kérnél segítséget,csak néha egy pártatlan vélemény többet segít,mert valljuk be egy barát sokszor elfogult:)

szal ha nem tetszik ne nééézd:P

2010. aug. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem részben igazad van, már én is gondolkodtam azon, hogy írok egy ilyen "kérdést". A gond ugyanis az, hogy olyan kérdéseket is feltesznek ide, hogy pl. "tegnap megismertem egy srácot, elhívott randira, szerintetek le akar fektetni?","Kit válasszak, X srácot vagy Y-t?" Erre vajon honnan a jó fenéből tudja a szerencsétlen fórumozó a választ, aki sem a kérdezőt, sem a srácot, sem egyéb körülményeket nem ismer? Sokszor az az érzésem, mintha az emberek (főleg a tinik) teljesen gépiesen élnék a kapcsolataikat. Mintha félig-meddig meg lenne minden kapcsolat forgatókönyve, és amikor mégis elakadnak, akkor megkérdezik a fórumot, ahonnan majd súg valaki. Mintha nem lenne fontos, hogy a kérdező is egy egyéniség, a kérdés szereplői és kontextusa is sajátos (mint ahogy az emberi történetek többsége az), és legfőképpen: mintha a kapcsolatának nem az lenne a lényege, hogy ő, aki részt vesz benne, boldog legyen, hanem hogy végrehajtsa az előre megírt programot. Lásd az olyan kérdések: "Szeretem, de lefeküdjek vele?", "Mit válaszoljak neki?". Persze, tizenéves korában az ember még nem nagyon tudja, hogy mit is akar, mire van szüksége. Egyszerre szeretne kibontakozni, de közben ott van a barátnőknek, az alakuló párkapcsolatnak és nem utolsó sorban azért a szülőknek való megfelelés nyomása (legalább valamilyen formában). Érthető, hogy egy tininek ez kérdés. Csakhogy rossz helyen teszi fel, még pontosabban: rossz válaszokat kap. Egy ilyen "Lefeküdjek vele?" kérdésre szerintem nem szabad "igen"-t vagy "nem"-et válaszolni, mert így sosem tanul meg dönteni egyedül. Szerintem erre a kérdésre kb. az a válasz, hogy "Nézd, a szex arra való, amire, bizonyos érzelmi érettség szükséges hozzá, nagyon jó tud lenni, de vannak következményei; ha ezeket vállalod, hát vágj bele!" És sajnos a kérdések többsége ilyen, s mindeközben kevesen figyelnek arra, hogy a végső döntést a kérdezőnek kell meghoznia. Arra pedig ennél is kevesebben figyelnek, hogy 13-14, de akár 20 évesen is még a kérdező szempontjából az elsődleges cél nem az, hogy összejöjjön XY-al, még ha a kérdezőnek ez is az aktuális szándéka, hanem az, hogy megtanuljon úgy élni, ahogy szeretne, megtanuljon dönteni, párt választani, megfelelő korban boldog kapcsolatot építeni. Ha a tizenéves kérdezők állandóan megkapják a kész válaszokat, akkor nem fogják megtanulni mindezt. Persze, ha egyedül döntenek, akkor lesznek pillanatnyilag "rossz" döntések, rámegy majd egy-két gyerekszerelmük, vagy később is valamilyen kapcsolatuk, de ebből tanulnak a legtöbbet. Amit egyszer elrontottak, többször úgysem teszik még.

Bocs, hogy hosszú lett, de ez már nagyon bennem volt.:)

2010. aug. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Pontosan! Ma Magyarországon 10-ből 6 házasság 5 éven belüli válással végződik. Ez a szám csak azért nem lesz magasabb, ha majd felnő a mai tizenéves társaság, mert szerintük nem divat a házasság és nem i fognak megházasodni. Ha mind megházasodna, akkor ez az arány rosszabb lenne. Ma az emberek nem tudnak ismerkedni. Nem is tudják, hogy kell közelíteni a másikhoz és ez az internet miatt van. Persze nagyon okosnak gondolják magukat a digitális gyerekek, csak nem azok. Most jönni fognak a "de én kivétel vagyok, mert van egy szerelmem, akit 2 hónapja ismerek" típusú üzenetek, amik már az első szótól komikusak és komolytalanok.
2010. aug. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!