Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Jól látom ezt a dolgot?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jól látom ezt a dolgot?

Figyelt kérdés
Ritka az a lány, aki független, de nem egy munka és karrier mániás, érez és ki is fejezi, de nem sír és tudja kezelni az indulatait, tud és akar beszélni az általános dolgokról, de azon kívül komolyan veszi az életet és meg tud alapvető dolgokat egyedül csinálni és nem gondolkodik feleslegesen pl éhes eszik, el kell mosogatni valamit elmosogatja, meg akar csinálni valamit megteszi, nem halaszt, nem fél attól betegesen hogyha átkel az úton elüti az autó, egyedül fel tud öltözni veszekedés nélkül, kimondja amit akar és nem gyilkolja magát a beteges félelemmel, szereti a simogatást, ölelést, csókot, kulturáltan és az illemszabályokat betartva beszél, szeret bulizni és örül az életnek, amit megígér azt be is tartja.

2020. szept. 24. 22:45
 1/3 anonim válasza:
64%

Általánosságban véve is nagyon kevés az egészséges személyiséggel rendelkező, felnőtt gondolkodású ember. De gondolj bele, hogy milyen környezetben nőnek fel a legtöbben. Nem csoda, hogy ilyen sok a mentális beteg. Ez van, elcseszett világban élünk.


Mindenkinek vannak hibái, a különbség ott van, hogy egyesek tesznek azért, hogy változzanak. Én is keresem még azt a lányt, aki tesz azért, hogy egészséges és boldog legyen. 21/F

2020. szept. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vannak pontok amiket nem igazán értek. Az első mondat oké, ne legyen karrierista, de éljen önálló életet.

Érez és ki is fejezi. Oké ezt is értem, bár ugye ez eléggé szubjektív. Az érzelmeket kifejezni ezer módon lehet és van ami az egyik embernek már ragacs, a másiknak meg a szerető társ és az érzelmek megélése, kifejezése ugyanaz a viselkedés. Ezen a ponton nagyon sokat számít, hogy ugyanazt jelentse kettőtöknek az érzelmek kifejezése.

Futottam már bele, hogy egész mást várt volna el a párom és egész mást tudott nyújtani mint ami nekem okoz örömet, amitől én szeretve érzem magam.

Azt viszont nem értem hogy "de nem sír". Ha valaki én aztán nem vagyok az elérzékenyülős fajta, de nem értem mit takar, hogy nem sír az illető. Hogy a vita során ha megbántod nem fakad sírva, vagy ha nézi a Titanicot (most hirtelen ez ugrott be) nem érzékenyül el?

Az, hogy valaki kezelni tudja az indulatait a minimum elvárás kéne legyen ahhoz, hogy felnőttnek titulálhassa magát az illető. Ettől függetlenül jogos elvárás és sajnos nem árt megfogalmazni az ember "listáján" mert sokan itt már elbuknak.

"tud és akar beszélni az általános dolgokról, de azon kívül komolyan veszi az életet és meg tud alapvető dolgokat egyedül csinálni és nem gondolkodik feleslegesen pl éhes eszik, el kell mosogatni valamit elmosogatja" Itt én egyáltalán nem érzem a logikai szálat. Az, hogy tud és akár beszélni általános dolgokról, hogy függ össze azzal, hogy önállóan képes cselekedni és ez miért az étkezésben és házimunkában nyilvánul meg? Komolyan ismersz olyan embert aki dilemmázik rajta, menjen-e el vacsizizni ha éhes, vagy sem? Mert ha még egy autó vásárlást, lakás vásárlást, vagy hitelt hozol példának, akkor értenem a dolgot, de aki az alapvető feladatait és igényeinek kielégítését nem képes megoldani, az gyanúsan középsúlyos szellemisérült.

A "feleslegesen gondolkodik" is egy nagyon szubjektív dolog. Valakinek, aki carpe diem él a mának xarik a világra, annak felesleges gondolkodásnak tűnhet pl egy komolyabb, a jövőre kiható döntés átgondolása, utánajárása, átbeszélése is. Valakinek pedig, akinek minden B tervéhez van egy kész C terve is, annak egy átlagosan felelősségteljes ember működése is tűnhet meggondolatlannak.

Magával a gondolattal egyébként egyetértek olyan formán, hogy nem jó ha valaki mindent túl agyal és fontos a beszélgetés egy kapcsolatban.

"nem halaszt, nem fél attól betegesen hogyha átkel az úton elüti az autó, egyedül fel tud öltözni" A halogatása pl nekem jellemhibám de a mondat további részét megint nem értem. Egyrészt kevesen félnek ennyire az élettől, másrészt egy egészséges félelem érzet kell ahhoz, hogy komolyan vedd az életet.

Egyedül felöltözni pedig már 4-5 évesen képesek a gyerekek. Gyanítom arra gondoltál, hogy van saját stílusa, nem kell mást majmolni, vagy arra, hogy megfelelően össze tudja válogatni a ruhatárát, tehát igényesen öltözik.

"kimondja amit akar és nem gyilkolja magát a beteges félelemmel," Ez megint kicsit szubjektív. Persze fontos, hogy ne játszmázás legyen, hanem a partner képes legyen megfogalmazni a problémáit, gondolatait, érzéseit. De ezt se lehet ész nélkül csak úgy odavágni. Márpedig ha félelem nélkül kimond bármit, akkor az elég nyers lesz. Ha a félelem rész egy következő pont, akkor meg megint kérdéses, mi számít beteges félelemnek? Mert annak aki mondjuk tisztaság mániás nem tűnik betegesnek amit művel, míg a környezetüknek igen.

"szereti a simogatást, ölelést, csókot" Ez szerintem egyáltalán nem ritka.

"kulturáltan és az illemszabályokat betartva beszél" Ez jogos elvárás és valóban sokan mégse tudják teljesíteni. Magán emberként pl én is sokszor káromkodik feleslegesen. A munkám során, vagy olyan társaságban ahol ezt nem engedheti meg magának az ember soha.

"szeret bulizni és örül az életnek" Az életnek örülni mondjuk bulik nélkül is lehet. A környezetemben többségében szeretik a bulit a fiatalok (20-28 évesek)

"amit megígér azt be is tartja" Na ez egy elég ritka jellemvonás az emberekben sajnos amennyire tapasztaltam.

Jó hosszú lett, de úgy éreztem érdemes kivesézni mert sokszor nem egyértelmű, vagy egyenesen logikátlan a felsorolás.

Összességében vannak olyan jellemvonások amiket nehezebb megtalálni, de egy nagyjából logikus, a párkapcsolat sikerességében fontos pontokat tartalmazó listát hoztál.

Az igazi nehézség olyat találni aki mindet hozza és mindet a te számodra elfogadható módon, mindezt olyan külső vonásokkal, jellemzőkkel ötvözve amik vonzanak téged. Mert hiába hoz mindent egy nő, ha taszít a külseje.

Szerintem jól gondolod, ritka az olyan lány akiben mindez meg van, de mint tudjuk tökéletes nincs. Bármilyen hosszabb, átgondolt listához nyugodtan legépelhetném ugyanezt. Mert minél több pont van a listán, annál valószínűtlenebb, hogy találsz olyat akinél mindet ki tudod pipálni.

2020. szept. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ilyen hosszú elvárás tőlünk, de ha kérjük h mosogassatok el légyszi, akkor megy a felháborodás:(


(Ne jöjjön senki azzal h jaj de nektek csak a pénz, stb mert én személy szerint leszarom a pénzt, ha szükségem van rá, akkor magamnak megszerzem).


Én szinte csak ilyen lányokat ismerek, oké, csúnyán beszélnek legtöbben néha, de ezen kívül igen (lehet, jó társaságba kerülök, de ahol a anyumékkal éltem is ilyeneket ismertem, ahol most a párommal lakok is [ő szívesen segít főzésben, házimunkában stb btw.]).

Szóval léteznek, sokan, csak meg kell találni őket.

20L

2020. szept. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!