Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Most jutottam el oda (45),...

Most jutottam el oda (45), hogy külön szemüveg kell olvasáshoz és vezetéshez - viszont ez utóbbival nem látom a GPS-t (telefon) és a műszerfalat (sebesség). Aki hasonló helyzetben van, hogy kezeli ezt a dolgot?

Figyelt kérdés
Próbálom megszokni a "beszélős" GPS-t, elég nehezen megy, és persze az is zavar, hogy csak sejtem mennyivel megyek. Nagyobb telefont nem akarok venni, ami ennél nagyobb az már tablet.

2020. szept. 10. 07:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Multifokális szemüveg. 2 in 1.
2020. szept. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1-es: ilyen neked konkrétan van, használod, és jól működik a fent leírt szituációban?

Apám és sógorom is próbálkozott ilyesmivel, és nem vált be nekik (se vezetéshez, se egyébként), viszont jó sokba került.

2020. szept. 10. 08:41
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem az van, jó. A látásvizsgálathoz vidd el magaddal azt a telót, és ahhoz állítsátok be a lencsét.
2020. szept. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Jó helyre kell menni, és nem a megolcsóbb lencsét választani.

Javaslom a Hoya és Essilor lencséket. Utóbbinál lehet kérni "eye-code"-os vizsgálatot is, amikor egy kamerás kütyüvel felvesznek egy 3D modellt a fejedről a kiválasztott szemüvegkerettel, és az eredmény függvényében állítják be például a közeli és távoli dipotria fókuszpontját.

Ez nem olcsó, készülhetsz 100-150 ezerre lencsénként. Nekünk a családban bevált többünknek is. Előtte van egy kb. egy órás látásvizsgálat, nem régimódi kézzel cserélhető lencséjű vizsgáló szemüvegkerettel, hanem géppel.

Remélem ez még nem reklám, mert linket nem adok, de keress rá: Opti-Queen. Maximálisan meg vagyok elégedve velük már vagy 15 éve

2020. szept. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
bocsánat, megolcsóbb helyett legolcsóbbat akartam írni
2020. szept. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát, amilyen ütemben romlik a szemem (2 éve még nem kellett se közelre se távolra), nem biztos, hogy ez a megoldás. Mármint 2 évente 300+ egy új szemüvegre nem fér bele...

Per pillanat az a megoldás, hogy nappal szemüveg nélkül vezetek (ez most még oké), sötétedéskor meg fölteszem a szemüveget és próbálom a beszélgetős GPS-t követni.

A vicc a dologban hogy látásvizsgálatkor lazán el tudom még mindig olvasni a táblát, csak vezetés közben érzem, hogy nem jó (és szürkületkor azt, hogy nagyon nem jó).

2020. szept. 10. 10:00
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#6: Ha szürkületben nagyon nem jó akkor talán nézz utána a farkasvakságnak. Mit lehessen tudni.
2020. szept. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ugyan nincs ilyen problémám, de én többnyire nem is nézem menet közben a GPS-t. Megnézem előre az útvonalat , aztán ha elbizonytalanodok , félreállok és pontosítok.
2020. szept. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem a látásélességen sokat javított a Systane szemcsepp használata. A kiszáradt szemfelszín is rontja a látásélességet. (ugyanott javasolták, ahol a szemüveg készült, már írtam fentebb a cégnevet)


Ha tudsz vigyázni a szemüvegedre, és nem kell rá ilyen-olyan védőréteg, miegymás, le lehet menni 80/lencséig. Az ennél olcsóbb multifokális lencséknél már nagyon keskeny a közeli látótér. Ha szerencsés a szemed dioptriája, akár még egy "konfekció" office-lens is jó lehet, aminek van egy tól-ig dioptriája, nagyjából a monitortávolság a közeli távolsága, a távoli meg az alap dioptriád.

Egy vizsgálatot (kb. 10.000 Ft) megérhet a dolog.

2020. szept. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!