Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál, ha a párod,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit szólnál, ha a párod, akivel egy éve együtt jársz közölné, hogy nem lehet gyereke, mert transznemű?

Figyelt kérdés
Eddig azért nem mondta, mert ő teljesen nőnek érzi magát és csak a gyerekvállalásban akadályozza ez az egész, minden másban jól elvagytok, nem gondolta, hogy ennyire fontos a múltja. Te semmit sem vettél észre, csak annyit tudtál, hogy szilikonmelle van, de azt is csak a hegből, mert amúgy természetesnek látszik, azzal semmi bajod.

2020. dec. 8. 15:28
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
20%
Ezt a kamut, nem jöttél rá hogy igazából férfi?
2020. dec. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Úgy látom a válaszok alapján nem érdemes megmondani, hogy miért nem lehet gyereke..
2020. dec. 8. 18:11
 13/21 anonim ***** válasza:
32%

A múltja??? Dehát most is transz, hogy lenne már ez a múltja.

Amúgy kivágnám a francba. Kell a fenének egy ilyen hazug ember.Ez az eltitkolás kb. nemi erőszak egyébként, megkockáztatom ,hogy egy perben is megállná a helyét

2020. dec. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 harminezer oxigén ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Transz nő vagyok én is.


Az hogy ezt az egészet el titkolta az nem egy jó dolog. Amikor kezd komolyra fordulni egy kapcsolat akkor, (legkésőbb) el kell egy ilyet mondani a párunknak. Nem csak a gyermek vállalás miatt, de minden egyéb miatt is. Így senki nem sérül. De megértem a titkolózókat is. Nehéz feldolgozni azt a rengeteg negatívumot amit minden nap kapunk pusztán az miatt akik vagyunk.


Niki

2020. dec. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
87%

Szakítanék vele, nem azért mert transznemű, hanem azért mert egy évig eltitkolta. Ez számomra azt jelezné, hogy ennyire nem bízik bennem, ha pedig nincs bizalom nincs miről beszélnünk.


Egyébként alapjában véve, nem csak itt bújhat ki a dolog. Tételezzük fel, hogy a szóban forgó pasi el akarja venni ezt a hölgyet feleségül. Nem tudom, hogy igazam van-e, ha nem akkor, kedves Niki légy szíves javíts ki, te bizonyára jobban képben vagy. De ugye, hivatalos házassághoz anyakönyvvezető kell, akinek kell a házasodni kívánó felek születési anyakönyvi kivonata. Amennyire én tudom, erre a papírra a nem és névváltoztatás nem terjed ki, és mindenki azokkal az adatokkal szerepel ahogyan a világra jött. És mivel Magyarországon sajnálatos módon, csak férfi és nő házasodhat, ezért ha oda kerülne a hölgy születési anyakönyvi kivonata, a születési, biológiai nemével, akkor nem lenne házasság, mert mind a két papíron férfi szerepel.

2020. dec. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
55%

Most komolyan!

Mit szolnék?

Figyelj,ezen nincs mit ragozni.Ha akarsz saját gyereket,akkor semmi esélyetek nincs a közös jövöt illetöen.

Nem szólnék semmit,hanem szakítanék.

2020. dec. 9. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 harminezer oxigén ***** válasza:
100%

Sziasztok!


#15


A hivatalos papírok ügye kicsit bonyolultabb. Idén, május 29-én lépett hatályba egy törvénymódosítás ami megtiltja a jogi nem- és névváltoztatást. Így a hivatalos papírokon, nyilvántartásokban nem lehet megváltoztatni a nevet és a nemet (az igazolványokon se). Ez előtt volt rá lehetőség, igaz 2018. óta ezt is csak bíróságon keresztül pereskedéssel lehetett elintézni. Azok akik ezt még el tudták intézni azok új anyakönyvi kivonatot kaptak a megváltozott névre és nemre és ahhoz igazodó személyi számmal és ez alapján csináltattak új okmányokat. Így a házasság nem okozott úgymond problémát.

Ezt egyébként az Alkotmánybíróság is már kimondta korábban:

[link]

"A Bíróság gyakorlata szerint ugyanakkor a névváltoztatáshoz való jog a transzszexuálisok esetében elvezethet odáig, hogy követelhessék az anyakönyvben feltüntetett nevük megváltoztatását, s őket át is kell anyakönyvezni, és pedig nemcsak a nemük, de a nevük változása miatt is. Az állam tehát köteles nemük megváltozását – a névváltoztatással együtt – tudomásul venni."

[link]

„a transzneműek vonatkozásában a házasságkötéshez való jogot

úgy kell értelmezni, hogy ők nem születési nemükkel, hanem új nemükkel ellentétes nemű személlyel köthetnek házasságot.” (ABH 2008, 1203., 1211–1212.) A 43/2005."

Most ez miatt folyamatosan megy a pereskedés az Alkotmánybíróságon az Emberi Jogok Európai Bíróságán hogy töröljék el ezt a jogszabályt, illetve a közigazgatási bíróságokon az elutasított nem- és névváltoztatási kérvények miatt.

Sajnos az én kérvényemet is elutasították (miután a törv. módosítás előtt (jogellenesen) csak ültek rajta és csak a tiltás után hoztak elutasító határozatot) ezért mos én is pereskedek a nem- és névváltoztatás miatt.


Niki

2020. dec. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm szépen az infókat és a linkeket! Érdekes egy helyzet és egyben szomorú is.


Neked pedig kitartást és sok sikert kívánok a pereskedéssel kapcsolatban. Remélem sikerrel jársz!


#15 voltam

2020. dec. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
77%

Kipenderíteném a 3,14csába.

Nem azért, mert nem lehet gyereke. Ha szeretek valakit, akkor nem csak a leendő közös gyerek miatt szeretem. Az élet néha komoly akadályokat állít elénk, de úgy gondolom, ezek többségén úrrá lehet lenni, ha szeretjük egymást. Igen, én úgy gondolom, hogy az érzelmek fontosabbak, mint a genetikai anyag továbbadása.

Nem is azért, mert transznemű. Részemről ez nem lenne gond.

A hazugságot és a titkolózást viszont nehezen tudom tolerálni. Úgy gondolom, egy párkapcsolat alapja a bizalom és az őszinteség. Itt nem az a kérdés, hogy minek érzi magát.. hanem hogy emögé bújva ő elemi információkat nem árult el. És nem 1-2 héten, vagy hónapon keresztül, hanem 1 éven át. Egy emberhez hozzá tartozik a múltja is. Nem arról van szó, hogy mindent a legnagyobb alapossággal részletezzen ki, hiszen természetesen vannak olyan események, amikről azért nem kellemes beszélni. De legalább valami halovány említést akkor is illene tenni róla.

2020. dec. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
77%

#3 "Meg ez nem egy olyan dolog, amit elfelejtesz megemlíteni, hanem kifejezetten titkolnod kell"

Most ezzel kapcsolatban eszembe jutott egy hölgy a múltamból. Hónapokon át ismerkedtünk, és csak ezután derült ki, hogy házas. Állítása szerint meg is feledkezett róla. Jah...

2020. dec. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!