Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak! Zavarna ha a párod a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak! Zavarna ha a párod a volt férje vezetéknevét viselné?

Figyelt kérdés
Né végződés nélkül. Azért nem veszi le, mert a gyerekükkel akar közös vezetéknéven lenni.
2021. jan. 24. 10:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Úgy érted, például Kovács Józsefné, csak né nélkül? Tehát Kovács József? Ha így hívnák a páromat, az eléggé zavarna, igen.
2021. jan. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Az már az övé. Tehát nem zavarna.

Én együtt élek a párommal, az első férjem fiatalon meghalt. A hivatalos asszonynevemet (pl. egy fiktív név: Kovácsné Kiss Jolán) megtartottam, mert a két kicsi nagyon érzékeny volt rá.

Az élettársamat nem zavarja, ugyanis mindenkinek "Kiss Jolánként" mutatkozom be. Csak a hivatalos iratokon szerepel.

2021. jan. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1


Nem, úgy értem, hogy a saját keresztnevével viselné.

2021. jan. 24. 10:46
 4/11 A kérdező kommentje:
Najó 1-est benéztem, fail! 🙈😅
2021. jan. 24. 10:49
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
2-es vagyok. Teszem hozzá, hogy azért nem házasodunk össze, mert akkor elveszíteném az üzemi baleseti özvegyi nyugdíjamat, a gyerekek meg az árvasági pótlékot. Ezért nincs nálam bejelentve. Elfogadta a helyzetet a párom, mert ez az észszerű. Én pedig nem varrom senkinek a nyakára a gyerekeim nevelési-oktatási költségeit. Rájuk költöm az özvegyi nyugdíjamat, az árvaságit és a családi pótlékot is. A nagyobbik 20 éves, főiskolás, ő meg is kapja tőlem minden hónapban a ráeső árvaságit, mert szüksége van az utazáshoz, jegyzetekhez, stb. Az kb. havi 50 ezer körül van. A kicsi még általános iskolás.
2021. jan. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%
Igen, zavarna. Kb olyan mintha nem akarná elengedni a másikat.
2021. jan. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

Én nőként hadd válaszoljak.

Szerintem vannak helyzetek, amikor logikus a volt férj nevét megtartani.

Pl ha valakinek a lánykori vezetékneve azonos valamilyen jelenleg sokak által utált közszereplővel vagy politikussal, akkor teljesen érthető hogy miért akar valaki inkább Kis Jolán lenni, mint teszem azt Mussolini Jolán.

Abban az esetben is értem az új névhez való ragaszkodást, ha az eredeti vezetéknév pl egy durván bántalmazó apa neve. Ilyenkor szerintem érthető, hogy nem akar a szerencsétlen Jolán Kovács Jolán lenni.


Szerintem az ilyen eseteket férfiak és nők is megértik. Mert itt nem a volt férj a fontos, hanem a leánykori név utálata.

2021. jan. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mussolini Jolán xDDDDDDDDDDDDDD Leestem a székről.


Amúgy igen, ha csak praktikus okokból tartja meg a férfi nevét, akkor azon nem kellene fennakadni. Valószínű nem az érzelmek miatt csinálja így.

2021. jan. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha Dr -t is megtartotta előtte akkor megértem. Nekem van ilyen ismerősöm .
2021. jan. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
7# bármilyen vezetéknevet fellehet venni.. igazából ezek csak kifogások.
2021. jan. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!