Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha a szüleim...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak ha a szüleim nem kedvelik a páromat?

Figyelt kérdés
Kifogásolják a szabolcsi akcentusát, szerintük olyan parasztosan beszél.
2021. febr. 4. 10:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%
Költözz el és vissza se nézz. Én nem szívesen élnék ilyen intoleráns tahókkal és a párom sem terhelném a társaságukkal.
2021. febr. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
13%

Igaza van a szüleidnek. Olyan gyereket akarsz majd, aki "vidékiesen" beszél, mert az apjától azt hallja?


"Haót, akko' mennyün' máá' haza"


Na, ez aztán szép a beszéd...


Gondolom amikor angolul mert megszólal, az meg hogy szebb:


Ájj emmm.. Júú aaaarrr..

2021. febr. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%

És még valami:


Kifogás a származás. Én borsodban nőttem fel. Arra felé nem tájszólás, hanem kifejezetten szlenges beszéd van (legalábbis bizonyos helyeken). Egy budapestinek kifejezetten értelmetlenek bizonyos itteni szavak.


De tudod, amikor egy pestivel beszélek, akkor átváltok az "ehte magyarra", és abban a dialektusban beszélek, ami az országban általánosan elfogadott.


Tehát a párod csak szimplán nem akar megtanulni normálisan beszélni.

2021. febr. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyósom is kifogásolta a tájszólásom, mégis összeházasodtam a fiával.

Náluk "ö"-betűvel beszélnek (kb ahogy azt a Szöged környéki embörök szokták- bár én nem onnan származom)

Hivatalos helyeken, munkán nyilván én is előveszem az "echte magyart", de otthon a szüleimmel marad a tájszólás.

Egyszer beszélgettem erről egy nyelvésszel és ő mondta, hogy semmi baj a tájszólással, sőt: anyanyelvünk ékessége, hogy változatosan használjuk. Ameddig nincs leírva, csak szóban használva, addig helyes.

Ha te szereted a párod, tiszteld és nem zavar a tájszólása, nem érzed azért butábbnak, műveletlenebbnek, akkor ne foglalkozz a szüleid véleményével. Elvégre a te életedről van szó, te fogsz egyszer vele élni és nem a szüleid. Ha viszont a téged is nagy mértékben zavar az akcentusa, akkor búcsúzzatok el egymástól, mert ez idővel csak még idegesítőbb lesz.

2021. febr. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Egy gyárban dolgozik, de beszél egy idegen nyelvet is, dolgozott már külföldön.
2021. febr. 4. 11:35
 6/19 anonim ***** válasza:
67%

Lényegtelen hol dolgozik!

Te büszke vagy rá? Ha meg kell jelenni valahol (főleg egy puccosabb helyen), akkor nyugodt szívvel mész vele vagy félsz nehogy megszólaljon? Mert ez a lényeg!

Nekem is volt olyan párom, aki földműveléssel foglalkozott, de egy tanult, művelt ember, igazán kellemes társaság volt. Bárhova mehettem vele, sehol se hozott szégyenbe.

És volt it mérnök párom is, akivel inkább nem mentem sehova, ha ki is mozdultunk, csak imádkoztam, hogy inkább ne szólaljon meg. Ő pl. az Esztergomi Bazilikára azt hitte, hogy csillagvizsgáló és engem nézett hülyének, hogy ilyet nem tudok. Na, ennyit a munkahelyekről!

2021. febr. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Most ez hülyén fog hangzani, de ha ez ennyire zavar téged, vagy akár a szüleidet, tanítsd meg rendesen beszélni. Megértem egyébként, engem is zavarna, függetlenül attól, hogy szabolcsi vagyok én is, és a szüleim otthon szintén tájszólással beszélnek. Viszont, igyekeztek minket megtanítani az "általános magyarra" tehát, ha valaki velem beszél, fel nem tűnik neki, hogy honnan származomn. Sőt, én otthon sem használom, sosem használtam a tájszólást. Volt egy barátnőm, aki hajdúsági akcentussal beszélt mikor a suliba jött, és tudtam hogy a többiek ki fogják cikizni érte, ezrét leültem vele és mondjuk úgy, megtanítottam beszélni. De ha téged ez nem zavar, akkor nyilván ne csinálj semmit, és tojd le a szüleid véleményét.
2021. febr. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Egészen biztos vagyok benne, hogy nem a tájszólás a valódi oka.
2021. febr. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nézd, a fő kérdés az, hogy le tudsz-e válni a szüleidről, a szüleid véleményéről, vagy egy kicsi, rángatható-irányítható gyerek maradsz. Ez a te valódi harcod.
2021. febr. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Tini kérdés? akkor rossz topicot választottál


Felnőtt kérdés? akkor miért nem tudod tisztázni a szüleiddel, hogy mibe szólhatnak bele és mibe nem

2021. febr. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!