Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig érdemes várni az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig érdemes várni az eljegyzésre?Mikor lépjünk ki a kapcsolatból?

Figyelt kérdés

A történet a következő: Megismertem a barátom aki már az ismerkedést úgy kezdte,ő akar majd gyereket,családot,összeköltözést mindent. Teltek a hónapok sokszor emlegette,megkérne már ,eljegyezne. Majd novmbertől már szánédkosan elől hagyott weblapokat,hogy lássam nézegeti a gyűrűket,sőt még rá is kérdezett,hogy láttam-e? Mondtam neki,hogy örülnék,ha megkérne ,de azért rmeélem nem a karácsonyfa alatt tervezi.

Aztán se karácsonykor,se közte,se azóta,se évfordulon sem semmikor nem kért meg.

Őszintén lehet nem zavart volna még akár évekig ,ha nem ő hozza fel már x hónapja,hogy venni akar gyűrűt és meg fog kérni.

Felnőtt emberek vagyunk. Mire kell várni?? De mondani kb mindennap mondja,hogy majd miben kísér oltárhoz,hány gyerek lesz stb.

Csakhogy haladni se tudunk így az életben sehova. Amíg nics eljegyzés se addig közös kassza sinc,ő így nem tud félretenni pénzt,minden hónapban kb nullára jön ki.

Egyre jobban zavar és idegesít ez a dolog,2 felnőtt ember akik elvileg együtt akarnak gyereket,házasságot,mindent azok mire várjanak??

Már annyira zavar,hogy néha kiül a fejemre a rosszkedv,céltannak érzem az egész kapcsolatot így ahogy van.

Már néha megfordul a fejmben lehet nem is én vagyok akkor az igazi?Van vlami titkolnivaló? Nem is szeret úgy? Mi a fene baja van velem?

Az ilyet most komoylan meg kell modnani ,hogy te Józsi miért nem kéred meg a kezem?Meddig várjunk még?Akkor jövőhét péntekre itt legyen a gyűrű?! Vagy csak simán hagyjam el és keressek olyat aki hajlandó tényleg velem építeni a jövőt mindent?

Mit gondoltok? Egyre jobban feszít belül ezaz érzés,egyre kellmetlenebb.


2021. febr. 6. 14:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Hany evesek vagytok es miota vagytok egyutt? Vagy korainak erzi az eletkorat es fiatalnak a kapcsolatot, akkor jogos, vagy csak szimplan hulyitve vagy.
2021. febr. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
49%

"Csakhogy haladni se tudunk így az életben sehova. Amíg nics eljegyzés se addig közös kassza sinc,ő így nem tud félretenni pénzt,minden hónapban kb nullára jön ki."


Csoro gyerektől mit akarol?

2021. febr. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Írtam,hogy felnőttek vagyunk, 28-31 között. 1 éve és pár hónapja vagyunk együtt. Szerintem ilyen idősen 30-as pasi már el tudja dönteni,hogy azt a nőt akarja-e élete végig vagy sem. Én nem akarok még x évet várni,ha nem akar elvenni és komolyan elekzdeni velem az életet miért várjak még? Szeretnék családot. Egyre inkább arra gondolok csak egy megálló vagyok. Nagyon fáj,hogy hiteget és sehol semmi.

Azt tudom,hog exét megkérte x év után,mert a csaj nem volt szerelmes belé ő meg azt hitte akkor marad a nő. De még így se maradt a csaj végül.

2021. febr. 6. 14:37
 4/18 anonim ***** válasza:
96%
Oke csak azert kerdeztem, mert mas egy fiatal felnott, korai 20-as, mint egy 30-as. Ennyi idosen meg nem is feltetlen kene a lanykeresre varni. Ha komolyan gondoljak a felek, leulnek es megbeszelik, hogy alairjak a papirt es ennyi. Ez a csavo valoszinuleg nem akar teged annyira, csak megy a szinhaz, hogy huzza az idot.
2021. febr. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
62%

Nincs ido meghatarozva

Ha 1honap akkor annyi ha 1 ev akkor annyi de lehet 10 ev is


Vard ki amig megtortenik es nem manipulald ne kerd szamon


Amugy semmire sem garancia h eljegyez sot meg a hazassag sem sot a gyerek sem..


Innentol nem annak kellenie a celnak lennie h egy normalis kapcsolt lehyen felesleges elvarasokkal?

2021. febr. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%

Jujj.


1. Ha nem tudja kezelni a pénzt, abból rengeteg probléma lesz. Főleg, ha közös a kassza, egyszerűen elveri a te fizetésed is. Különösen vicces lesz GYED alatt, mikor anyagilag kiszolgáltatott leszel.

Ezt nagyon gondold át, hogy mibe vágsz bele, ha gyereketek lesz.


2. Az az érzésem, hogy te ebben a kapcsolatban csak annyi jót látsz, végre elvész valaki. Ha nem vesz el, semmit se ér, és lépsz is tovább. Khm...

Neked mit jelent a házasság intézménye? Mit vársz tőle? Lehet, hogy olyat, amit egy langyos kaki kapcsolatban nem kapsz meg.

Ha sose venne el: vele maradnál? Van olyan jó ez a kapcsolat?

Ha nem: jó ez a kapcsolat? Komolyan így akarsz élni életed végéig?


3. Az esküvőről, és úgy általában a közös jövőről nem a férfi dönt, hanem ti ketten.

Nyugodtan kérdezz rá, hogy ennek a játéknak mi értelme, hogy az orrod előtt húzgálja a mézes madzagot, de nem kér meg? Szerinte mi a megfelelő ütem? Lánykérés 1, 5, vagy 10 év után, esküvő 1, 5 vagy 10 év után, gyerek 1, 5, 10 év után. Konkrétat mondjon, ne azt, hogy majd egyszer. Ha te 1 év után szeretnél eljegyzést, 1 évvel később esküvőt, és 1 évre rá szülni, akkor mondd azt! Ha ő erre azt mondja, hogy ezeket 5-10 éves távlatokban tervezi, akkor nem azonos a jövőképetek. Ha azt mondja, hogy ő is így látja, akkor meg beszéljetek erről.

Az nem jó taktika, hogy ülsz egy közepes kapcsolatban évekig, hátha egyszer feleség leszel.

2021. febr. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
96%
Mondjuk, a kapcsolat így se lehet valami fényes. Miért kell közös kasszához eljegyzés? Az egesz zavaros, ugy ahogy van. Nem eljegyzes kell ahhoz, hogy normalisan egyutt eljenek, attol nem valtozik semmi es jol irtak, nem garancia semmire.
2021. febr. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

5, Az a baj így nem lehet élni. KEllenek célok,céltalanul mit ér a kapcsolatunk? ÉN nem arra vágyom,hogy még x éven át éljünk ,mint amikor 16 éves kistini voltam. Baromira szeretnék már valakivel közös életet teremteni. Akadályát sem látom,mivel eléggé kifejezi,hogy szeret ahogy én is kifejezem felé.Kb minden időnket együtt töltjük el,jól kijövünk még a nézeteltéréseket is jól megoldjuk. Jövőkép is azonos elvielg. Viszont esküszöm nem akarok várni éveket főleg így,hogy bekamuzta az eljegyzést. Annak mi értelme volt akkor? Érezte,hog rezeg a léc és bedobta?

Ő sem ért még el semmit az életben azonkívül,hogy neki is van diploma és munka. Együtt tudna ő is félretenni,tervezgetni. Mi értelme egy iylen kapcsoaltnak ahol csak lógunk a levegőbe és élvezzük a napokat mintha nem lenne holnap? Egyáltalán nem értem mi baja és minek hiteget.

2021. febr. 6. 14:55
 9/18 A kérdező kommentje:

6, Szeretem,jó vele a kapcsolat,de nem maradnék senkivel aki nem akar elvenni feleségül,mert annak nem szülnék gyereket sem,és azzal nem mernék semmit se tervezni.Én házasság nélkül nem alapítok családot akármilyen a kapcsolat.Eleinte beszéltük azt mondta 1-2 év után elejgyzés,+1 év házasság,+1-2 gyerek.Na ebből semmi nincs meg.

7, ő is közöskasszát akar majd,Én is és ő is így akarunk élni.Nekem elképzelhetetlen egy élet valakivel külön felezgetve. Változni nem változik semmi az eljegyzéssel valóban,egyedül az,hogy mondjuk onnantól lehet ténylegesen tervezni és építeni a jövőknet közösen.

Egy sim járogatásban hova építsünk és mit? A kapcsolatot felépítettük,megalapoztam/tunk egy kapcsolatiérétket én már csak a továbblépésre várnék.

6,igen a pénzköltése elég gáz,de azt mondja simán hallgatna rám és félre tudnánk tenni,mert ebben én ténlyeg jó vagyok.

2021. febr. 6. 15:01
 10/18 anonim ***** válasza:
75%

Az a baj, hogy "valakivel" akarsz közös életet, és nem vele. Ha ő erre hajlandó, akkor jó lesz ő is, de nem azt mondod, hogy mindenáron őt akarod, ő kell egy életre. Neked egy statiszta kell, aki hajlandó elvállalni a férj szerepet életed filmjében.


Aztán esküvő után gyorsan jön egy gyerek, és egy babával a karodon kezdesz nézelődni, hogy kihez mentél te férjhez, nem ilyen házasságot akartál. Pár évvel később válás.

Annyi, de annyi ilyen példa van!

2021. febr. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!