Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám ezt kifizetni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám ezt kifizetni a páromnak?

Figyelt kérdés

1,5 éve vagyunk együtt, mindketten a 20-as éveink elején vagyunk. A barátom mondta, hogy menjünk nyaralni 2 hétre egy európai tengerpartra. Tavaly 1 hetet voltunk, én állok rosszabbul anyagilag, így a repjegyemet fizettem csak, illetve az ottani fogyasztást, ha beültünk valahova.

Ebben az évben csak a repjegyem 200.000ft-ba kerülne, ami most sok nekem, sokat költöttem orvosi kezelésekre mert egészségügyi problémáim voltak. A részmunkaidős gyakornoki fizetésem anyukám számlájára megy, egyedül nevel így besegítek neki. Nem adna külön utazásra pénzt, mivel még régebben ha mentünk apukám illetve a előtte a korábbi élettársa fizette.

A barátom jobban áll anyagilag jóval, egy ügyleten keres több száz ezret fiatalon is.

Kellemetlennek érzem az egészet, inkább nem mennék sehova. Hogyan keressek meg ennyit pénzt csak úgy?

Mit tennétek?

22L



2021. febr. 9. 11:47
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
15%
A közös kassza fogalma nem ismert előttetek? Vagy nem is volt ilyenre szándék?
2021. febr. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Megbeszélném vele, hogy ezt most nem tudom magamnak megengedni. Nem egy olcsó útról van szó, gondolom meg fogja érteni. Egy kapcsolatban alap az őszinteség és a kommunikáció.
2021. febr. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
97%
Voltam ilyen helyzetben, szintén 22-23 éves korom körül, a barátom - azóta férjem - akkor már 29 volt, befejezett tanulmányokkal és évek óta biztos állással a háta mögött. Először úgy beszéltük meg, hogy részletekben visszafizetem neki az összeget, minden hónapban annyit, amennyit éppen tudok. Meg is csináltam a költségvetést hozzá. Erre kijelentette, hogy hagyjam a fenébe, megkapom a nyaralást a szülinapomra, az úgyis nyáron van és akkor ezzel le van tudva. És kövezzetek meg, de én belenyugodtam ebbe. Én kerestem jó esetben nettó 180-at, ha a suli mellett 40 órát dolgoztam, ő meg keresett másfél milliót egy IT-s cégnél. Nem kértem tőle soha semmit, mindent magamnak álltam az albérlettől kezdve a közös programjaink felét, de egy 10 napos görögországi nyaralást sehogy sem tudtam kigazdálkodni. Ülj le és beszéld meg vele, ha neked kellemetlen akkor próbáld meg részletekben visszafizetni neki.
2021. febr. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
96%
Sehogy. Vagy megmondod, hogy x összegget tudsz beleadni és a többit ő fizeti, mert neked nem telik rá, vagy olyan helyre mentek nyaralni, ami a te pénztárcádnak is megfelel.
2021. febr. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Külön élünk, de nálunk vagyunk hétvégén, én főzök bevásárolok stb., nem működne a közös kassza külön lakhatással.
2021. febr. 9. 11:54
 6/26 anonim ***** válasza:
74%
Ezt mar par napja is kerdezted. Kinyitod a szad, megmondod a parodnak, hogy nem fer bele, ha csak nem o fizeti. Mondjuk az jo kerdes, hogy miert anyukad szamlajara megy a fizud. Ha mar egyutt eltek az okes, hogy hazaadsz a fizubol de ennek nem igy kene mukodnie. Tudod felnottlet, sajat bankszamla, stb, anyudnak meg leadhatnal belole havi mondjuk 50et (ez csak egy szam felolem aztan lehet 30 v 70 is tokmind1), a tobbivel meg azt csinalsz amit jonak latsz... Nem pedig az h majd anyad erre meg arra ad pizt.
2021. febr. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
77%

Ha sok pénzem lenne sem költenék csak repjegyre 200ezret. Nekem ez a felső határ/fő egy nyaralásra.

Kompromisszumot kell kötni és egy köztes megoldást találni.

2 hét mondjuk a horvát tengerparton, oda nem kell repülni.

2021. febr. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
94%
Amugy europan belul nemtom hova kerul 200ba a repjegy foleg most a covidban amikor leestek az arak
2021. febr. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
94%

"de nálunk vagyunk hétvégén, én főzök bevásárolok stb.,"


És ő ezt viszonozza valahogy anyagi téren, pl. azzal, hogy közös, fizetős programokra meghív időnként, hogy legyen valamifajta kölcsönösség és egyensúly ebben?


Vagy csak elnézi, hogy a hétvégi bevásárlás mindig a te pénzedből történjen, - amellett, hogy te vagy az is, aki rászánod az időt is arra, hogy főzzél kettőtöknek - annak ellenére, hogy még jobban is keres nálad?

2021. febr. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Ennek úgyis az lesz a vége hogy majd ő fizeti.
2021. febr. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!