Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Az én barátom miért nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az én barátom miért nem megfelelő a szüleim számára?

Figyelt kérdés

A szüleim egyszerűen nem kedvelik a barátomat. A barátom apja szerintük úgy néz ki, mint egy alkoholista, bár a barátom azt álltja hogy csak ritkán iszik pedig. Azt mondják majd milyen lesz nekem egy ilyen apóssal élni, mert hogy mi nem fogunk tudni különköltözni a párommal az is biztos. Majd művelhetem a földet az apósommal szerintük, bár tény hogy diplomám nincs, de érettségim, és szakmám van. De a barátommal kapcsolatba meg azt mondják mit akarok egy ilyen fiútól, még egy jó kocsija sincs, ők nem egy ilyennek neveltek. Azt mondják más nők tudnak normális férfit találni, csak én nem kellek senkinek.

Én is látom ismerősi körben hogy másoknak mennyivel könnyebben mennek a dolgaik, olyan könnyen összetudnak költözni stb.


2021. máj. 19. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Vannak szülők, akik viszonylag könnyen elfogadják a gyerekük döntéseit, és vannak szülök, akik imádják jobban tudni és hangoztatni, mi kell a felnőtt gyereküknek (ami még akkor is rossz hozzáállás, ha történetesen őket igazolja az idő).

Beszélgess el a szüleiddel, hogy nem nekik választasz párt, hanem magadnak. Te vele vagy együtt, vele érzed jól magad, valamennyire remélhetőleg a jövőt is látod (de ha még nem annyira, az sem baj). Nekik pedig más választásuk nincs, mint elfogadni ezt a döntést, szóval gondolják végig, mit fognak elérni azzal, ha folyamatosan fúrni próbálják a kapcsolatot.

2021. máj. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
Lehet, hogy a szüleidnek igaza van! Jobb eletszínvonalt szántak neked gondolom, mint amit a jelenlegi partbered biztositani tud
2021. máj. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

"Az én barátom miért nem megfelelő a szüleim számára?"


Mert azt hiszik közük van hozzá...

2021. máj. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
36%
Semmi kozunk hozza, de az biztos hogy valamit jelent ha a kornyezetetek elorebb tud haladni mint ti. Nekem is volt hasonlo parom, nem birtam vele sokaig mivel engem teljesen maskepp neveltek a szuleim, nem voltam hozzaszokva az alacsonyabb szintekhez igy nem tudtam ugy igazan beleszeretni
2021. máj. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem egyszeru a kerdes. En a helyedben elmondanam nekik, hogy erted, hogy aggodnak, de te most ugy gondolod, hogy ez a te utad es szeretned az energiaid ebbe a kapcsolatba fektetni. Persze lehet, hogy kesobb nem lesz belole semmi, "elore megmondtak", de akkor is neked szukseg van tapasztalatokra, hogy kesobb harmonikus kapcsolatot tudj fenntartani azzal, akit valasztasz. Ha elzarnak a kiserletezes elol, azzal beled kodoljak, hogy nem fogod tudni felmerni a masik nem elonyeit, hatranyait es nem alakul ki benned az onismeretnek az a resze, hogy meg tudd fogalmazni, mit varsz egy parkapcsolattol. Kerd a tamogatasukat ehhez. Amikor majd besul a dolog, akkor alljanak melletted, segitsenek, hogy minel kisebb "veszteseggel" uszd meg. Mert tapasztalat azert boven lesz belole, ami kamatozni fog. Nem az az ember lesz a legdifferencialtabb szemelyiseg, aki egybol belevalaszt a tuti joba, hanem az, aki fiatalon sok dolgot kiprobal, amikor meg a szulei vedohaloja ott van alatta. Ez a kiserletezes idoszaka, amikor meg nem tul nagy a tet egy bukasnal. Ertsd ezt nem csak a parkapcsolatra, hanem egyeb masban is. Meg fog terulni tobb szempontbol is. Bolcsebb leszel minden egyes valasztas utan, masreszt hamarabb megtalalod a sajat utadat, amin mar a szuleid nelkul is magabiztosan fogsz tudni jarni. A szuleidnek azt kell megerteniuk, hogy el kell engedjek a kezed, hogy meghozhasd a sajat jo es rossz donteseid. Nekik ebben mar nincs szerepuk, volt ra 18 evuk, hogy formaljak a szemelyiseged, innentol ez mar a te feladatod. Ok abban tudnak segiteni, hogy stabil hatorszagot biztositanak es akkor segitenek, amikor te kered oket. Nem akkor, amikor ok ugy latjak, hogy segitsegre, meg keretlen tanacsokra szorulsz. Szoval igen, ez a lazadas es a szulokrol valo lavalas szakasza, tessek a sarkadra allni es elindulni a sajat utadon. Ez egy termeszetes folyamat es sokaknal kimarad. Nemegyszer azert, mert a szuleik hozzaallasa pont olyan, mint a szuleide.
2021. máj. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%

Vannak égetnivaló szülők #justsayin


Ez a Te privát magánügyed, meghallgathatod a szüleidet aztán nyugodtan le is sajnálhatod őket. Mi közük az érzéseidhez? Súgok: semmi.

2021. máj. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!