Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek mi a véleménye? (Gyermek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek mi a véleménye? (Gyermekvállalás)

Figyelt kérdés
Próbálom röviden vázolni a helyzetünket: 30 évesek vagyunk a párommal, van már tehermentes ingatlan, autó, stabil munkahely, és egy négyéves csoda gyerkőcünk. Nagyon-nagyon szorosan összetartunk, ha probléma adódik, meg tudjuk oldani közösen. Viszont a mostani "probléma" (inkább ellentétes vélemény) éket ver közénk, sehogy sem jutunk dűlőre. Az a helyzet, hogy a férjem nagyon szeretne már még egy babát, szó szerint bele van bolondulva. Én viszont még nem. Most aratom a babérokat munkahelyen (terhesség, gyed alatt is tanultam, szakvizsgát szereztem), egymás után jönnek a sikerek, a gyermekünk is hihetetlen sokat fejlődött, bárhová el lehet menni vele, bármit csinalhatunk, egyszóval jó életünk van, plusz semmiben sem szenvedünk hiányt, adott az anyagi biztonság is. Ennek ellenére a férjem nem akarja elfogadni azt, hogy most nekem nem a kistesó projekt az első. Félek belevágni, mondtam is neki. Egyik részről sincs mama, papa, mindenre mi ketten vagyunk, mindent nekünk kell megoldani. Nekem nincs most erőm újrakezdeni, erre mindig azt mondja, hogy dehát ha átöleli a lányunk, vele van, akkor minden nehézséget elfelejt, mert hogy megéri. Én értem őt igazat adok neki, de a gyermekvállalás oroszlánrésze az enyém, ugye... Pár évig biztos nem akarom. De nagyon megsértődött és azt mondta, hogy ja persze, ent csak a nyűgöt látom benne, nem tudja mi lesz így... Mit kéne csinálnom szerintetek? Hogy és mit mondjak neki, hogy ne legyen ekkora sértődés belőle?

2021. máj. 30. 13:17
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
34%
Pont azért akar gyereket, mert már lehet a négyévessel bárhova menni, nem vagy bezárva otthonra. A bébi a férjed kontrollja feletted.
2021. máj. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Szóval tényleg egy önző dög vagyok? Igen, fontos a munkám, és az, hogy végre már saját magam is formába tudtam hozni. Félreértés ne essék, ezek mellett a mi kis családunk a mindenem❤ de úgy érzem, hogy ketté szakadok
2021. máj. 30. 13:20
 3/27 anonim ***** válasza:
89%
Nem vagy önző. A férjed eddig csinálhatta a kis dolgát, ennyi erővel ő is önző.
2021. máj. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
21%

Majd rá fogsz jönni hogy a karrier és a pènz szart sem ér.

A gyerek az igazi értèk az ember életében.

Mi is halogattuk pont emiatt ... aztán a gyerekünk egyke maradt.

A gyerek àlma is egy tesó volt. Már soha nem fogja megkapni. A pénztöl nemmlettünk boldogok.

Életünk legrosszabb döntése volt.


Igaza van a férjednek, hallgass rá. Annyi örömöt semmi nem ad mint egy gyermek.

2021. máj. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Beszéljétek át, ha van 1 éved, akkor szoptatás végéig otthon tudsz maradni, akkor működhet. Van neki is ennyi energiája, ideje átvenni tőled még ugyanennyi időre? És igen nem csak a picit, hanem a nagyot, háztartást, főzéssel mindennel.

Az kevés, hogy szeretne még egy gyereket, de mennyire venné ki a részét?

2021. máj. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
95%

"Igaza van a férjednek, hallgass rá. Annyi örömöt semmi nem ad mint egy gyermek."


Akkor miért nem marad a férj otthon? Neki nem jár az öröm?

2021. máj. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
95%

4es! Nem mindenki vagyik több gyerekre, nem vagyunk egyformák.

Sztm ülj le vele és szépen beszéljétek meg, lesz kistesó, de később.

Én pl több gyereket nem is akarok. Van egy 6 éves lányom, imádom. Rá van elég időm, neki megtudok adni mindent és én is élek és építem az életem. Nem fér bele több gyerek. Igaz én egyedül is neveltem.

N29

2021. máj. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Mindenkinek ment a zöld.

Igen, szeretem a gyerekeket, de az a végtelen magány, lemondás ami az otthon töltött 2 évet kísérte... Nem akarom még egyszer. Ő is, én is eü-ben dolgozunk, van, hogy napokig nem látjuk. Mint mondtam, segítség nincs, bekattannék. Ő nem maradna vele itthon gyeden. Arról meg hallani sem akar, hogy a kicsi 1 éves korában bölcsibe menjen.

2021. máj. 30. 13:44
 9/27 FoxtrotLidérc ***** válasza:
86%

Kérem a vörös vihart.


4: Férfiként mondom: Hagyjuk már ezt a "gyerekvállalásmindenáron"-f*szs*got! A kérdező felnőtt nő, el tudja dönteni, hogy Ő mit szeretne tenni az életével. Megette a fene az egészet, ha nem tudja magát szülőként 100%-ig odatenni. Ezt feleerővel nem lehet csinálni - ezt, mint szülő, neked tudnod kell. Nem vagyunk egyformák, ne a kérdező legyen már a hülye, hogy most az anyaszerepből szeretne kitörni! Van végzettsége, vannak ambíciói - hadd ne kelljen mindent feladni, csak azért mert a férjeura ezt akarja. Mert akkor mi a nyársnak tanult, dolgozott keményen, mi a nyársnak ment vissza dolgozni? Ha akart volna másodikat, akkor még nem ment volna vissza dolgozni, hanem szült volna egy másikat is. Nem tanul, meg küzd azért, hogy visszamehessen dolgozni.

Plusz. Nem a férje hordja ki, nem a férje szüli meg. Nem a férje marad otthon a gyerekkel 0-24... Nem ragoznám túl.


Kérdező: Ha szeret téged, meg kell értenie, hogy NEM akarsz másik gyereket egyelőre (vagy végleg). Elsősorban ez a TE döntésed. Kész. Nincs mit tovább erről beszélni.

2021. máj. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
95%
Ezek szerint más faszával veri a csalánt.. Ha napokig nincs veletek, akkor neki biztos a jó részek jutnak; te meg megoldasz mindent, így én sem mennék bele. A gyerekvállalás nem 1 személyes feladat, amíg nem veszi ki a részét nincs miről beszélnetek.
2021. máj. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!