Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy fogjam fel ezt másképp?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy fogjam fel ezt másképp?

Figyelt kérdés

Itthon vagyok a fiammal gyesen.

Mikor 1éves volt, akkor határoztuk el, jöhet a második.

Nehezen jött össze, el is vetéltem, majd újra küzdöttünk, de sikeresen terhes maradtam. Most a félidőn nemsokkal túl vagyok.


Mikor terhes lettem a 2al, a férjem könyvelőjének köszönhetően egy hatalmas nav bírságot kaptunk. Ezt fél évig fizetjük havonta.

Emellett vettünk egy házat, annaknaz illetéke is nem úgy alakult, mint kalkuláltuk.

Ezekkel még megbírkóztunk.

Majd a könyvelőnek köszönhetően ismét egy bírság. Ez már mélyen érinti a pénztárcánkat.


Mostmár csak gyest kapok, férjem pedig reggeltől estig megy, hogy megéljünk.


Anyagilag besegíteni nem tudok. Veszélyeztetett terhes vagyok, a visszamenni dolgozni nem opció.


Erre tegnap az autóm is megadta magát, 80ezer ft a javítása. Ez engem földhöz vágott.


Férjem "optimista", ő csak azt hajtogatja, hogy megoldjuk. Ja úgy, hogy még kevesebbet lesz itthon, mégjobban beleszakad a munkába.

Én meg ezalatt itthon ülök, és malmozgatok, vagy a 2évesünkkel legózgatok.


Annyira haszontalannak érzem magam, hogy én ennyit sem érek. Hogy konkrétan a férjem fizet mindent, én meg egy szerencsétlenség vagyok, hogy nem tudok segíteni benne


(Mielött valaki megkövez minket, ezek a kiadások önhobánkon kívül történtek mikor belevágtunk a második babába még foggalmunk sem volt, hogy a nyakunkba szakad. Októberre vagyok kiírva, szeptemberig vannak ezek a kiadások, utána visszarázkódhatunk)


2021. jún. 7. 09:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak pár hónapot kell kibírni, neked meg az a dolgod, hogy vigyázz a 2 gyerekre. Van akinek nincs is lehetősége túlvállalnia magát munkával, mert fix a fizetése. Igaza van a férjednek, ez van, ezt kell megoldani.

Segíteni úgy tudsz esetleg, hogy visszafogod a háztartás költségeit, odafigyelsz az élelmiszerek, tisztítószerek vásárlásánál, olcsóbbakat, saját márkásakat veszel. Főzöl, ezzel sokat lehet spórolni. Ha eddig minden lámpa égett, mostantól csak ott használjátok, ahol valóban vagytok, rövidebb ideig fürödtök stb., már ha nem átalányt fizettek.

2021. jún. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ferjemnek is fix munkahelye van, fix fizetéssel. Annyiból jobb a helyzet, hogy masodállásban van agy vállalkozása (vállalkozó volt elötte teljes állásban, de a könyvelő nagyon elcseszett mindent, így nem tudta teljes formában folytatni, elhelyezkedett egy cégnél, de a vállalkozas megmaradt, másodállásban, új könyvelővel)

A háztartasi költségeket így is a minimumra redukáltam már. Eddig sem vittük túlzásba (hiába volt rá), most meg aztán a spórolason is spórolok.

2021. jún. 7. 09:47
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az elsőnek: te most azzal tudod a legtöbbet tenni, hogy tisztességesen neveled a gyereket, vigyázol magadra, hogy a baba nehogy koraszülött legyen, és amennyire tudsz, segítesz a spórolásban. Esetleg abban, hogy a párodnak mással ne kelljen más kötelességével foglalkoznia, mint a pénzkereséssel, ergo a szabadidejét pihenéssel és veletek tudja tölteni. Persze fontos, hogy ne erőltesd meg magad a veszélyeztetett terhességed miatt.

Bármennyire nehéz elhinni most, ebben az időszakban, de hamar lepörög ez a pár hónap, mindjárt itt a szeptember, csak egy kicsit kell kibírni. És gondolj magatokra úgy, mint egy csapatra: mindenki azzal járul hozzá a közös életetekhez, amivel aktuálisan tud. A párod most pénzt keres, te neveled a gyerekeket, tudsz segíteni a spórolásban, abban, hogy a párod pihenhessen munka után. Hidd el, hogy ezek nagyon-nagyon értékes dolgok: a spóroláson kívül semelyik sem mérhető pénzben. Azért, mert most nem keresel pénzt, amit csinálsz, nem kevésbé értékes, csak nincs akkora látszatja.

2021. jún. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem használt dolgok eladása műszaki cikkek

Ha két autó van elég 1.... stb

En igaz a minimalizmus kapcsán jöttem rá mennyi mindenre nincs szükségem és kiárultam több mint 100 ezret. Oke nem ez ment meg de nincs itthon ezernyi felesleges cucc es pénzem is lett. Mindent olcsón tettem fel így hamar lett vevő.

2021. jún. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

2 autó van, de napi használatban férjemé, az enyém meg heti 2x minimum. Nagy érvágás így is, hogy most az enyém elromlott.

Semmi olyan műszaki cikkünk, ami felesleges. Csak akkor veszünk/vettünk meg dolgokat, ha tudjuk, hogy 100%ra ki lesznek használva.


Ilyen teren idáig is spóroltunk, gyüjtöttük a házra a pénzt. És most mire meglett, mire ugy gondoltunk kicsit "fellélegezhetünk" most mégnagyobb kiadássorozat jött.

2021. jún. 7. 10:17
 6/9 anonim ***** válasza:
57%

Pedig valamiből le kell adni majd belatod ha csak heti 2szer kell addig lehet buszozni is... két autó költségei rengeteg.

De ezt mindenki maga tudja mit tud eladni ami nem kell amiről lemond...

negyed annyi holmi is elég lehet.

Én pl hiába ciki ajándékot eladni arany ékszert is adtam már el sosem hordok távol al tőlem akkor jobban jött a pénz.

2021. jún. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem fogjuk eladni az autót, mert nem tudok buszozni... irtam, használjuk. Olyan helyen lakunk, ahol nem igazán "utasbarát" a tömegközlekedés (ertsd ezt úgy, napi 4db busz van összesen hétköznap, hétvégen 1sem. Vonat van, de a kb 20percre levő városba átdzállással tudok elmenni, másfél óra alatt. Gyerekkel és veszélyeztetett terhesen nem fogok ezekkel a feltételekkel tömegközlekedni).

4 hónapról van szó. Eladjuk az autót, utána meg vehetünk újat. Pont ez a 4 hónap alatt semmi plusz költséggel nem jár.


És mint írtam, nincs felesleges, eladandó dolgunk.


Nem az anyagiakon van főleg a hangsúly, mert mint írtam, igaz plusz munkával, de férjem valahogy megteremti.

Hanem a lelki oldal a gondom, hogy ő meg látástól vakulásig, én meg csak itthon játszogatok a gyerekkel (meg nyilván főzök, mosok takarítok), de anyagilag nem tudok (munkával!) Hozzájárulni.

2021. jún. 7. 11:11
 8/9 anonim ***** válasza:
Keress a férjednek egy normális könyvelőt. Az valószínűleg aranyat érne.
2021. jún. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Van már új könyvelő. Az első bírság után elgondolkodtunk a váltáson, a 2.után már nem volt kérdés
2021. jún. 7. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!