Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A féltékenységet csak szakembe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A féltékenységet csak szakemberrel sikerülhet legyőzni? (Hosszú lesz, köszönöm ha elolvasod!)

Figyelt kérdés
Van egy friss 4 hónapos kapcsolatom. Előtte évekig egyedül voltam. Az előző párommal elhidegült a kapcsolatunk én vetettem neki véget, de sosem tudtam volna megcsalni, mert szerintem az az egyik leggusztustalanabb dolog a földi életben. Én sosem tudnám megbocsájtani, de szerintem feldolgozni is nagyon nehezen. Szóval a mostani párommal nagyon szeretjük egymást, nem ad okot a féltékenységre, de én tudom magamról, tisztában vagyok vele, hogy nagyon féltékeny vagyok. Igazából még nem volt ebből vitánk én tisztáztam vele az elején, hogy milyen vagyok és nálam a megcsalás nem a testi érintkezéstől kezdődik hanem a titkos sunyi beszélgetéstől. Nagyon sok negatív gondolatom van amit neki nem mondok. Túl sokat gondolok valami hülyeségre amit nem tudok kiverni a fejemből. Beszélgettünk sokat, neki volt egy párja akivel majd 3 évig együtt voltak. Aki nagyon féltékeny volt és igaz tettlegességig nem ment, de volt sunyi beszélgetés tehát az én szemembe megcsalta. Rettegek attól, hogy telnek a hónapok, évek ugyanez lesz ha már elmúlik a rózsaszín köd. Tisztában vagyok azzal is, hogy nem szabad másokhoz hasonlítanom magam és, hogy minden párkapcsolat más és azzal is, hogy hülye vagyok és csak saját magam mérgezem ezzel később talán a kapcsolatunkat is. Ezért szeretnék tanácsot kérni, hogy ezen csak szakember tud segíteni? Nem akarok így élni főleg nem úgy, hogy jelenleg úgy gondolom benne megtaláltam mindent amit kerestem. (Érezteti velem, hogy szeret és én vagyok neki a minden a legszebb stb..) de egyszer csak jön egy gondolat és az egész napomra hatással van nem tudok belőle kizökkeni. Próbálom mindig lekötni magam, hogy ne legyen időm gondolkodni de egy hónapban minimum 1x van egy ilyen nap mikor teljesen elmeháborodottnak érzem magam. Nagyon boldog vagyok vele, és azt is tudom, hogy ez nem az ő hibája hanem nekem van kisebbségi komplexusom. Valami tapasztalat amivel ebből ki tudtatok mászni? Nagyon szeretnék laza lenni és csak akkor problémával foglalkozni amikor van nem generálni magamnak a saját fejemben. Köszönöm ha legalább elolvasod, ha pedig írsz is valamit akkor pedig hálás leszek!

2021. jún. 23. 13:19
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Én megkeresném a féltékenység valódi okát. Pszichológusnál is azzal kezdtek. Feltárjátok az okokat.

Nyílván magaddal van gondod, amit kivetítesz a kapcsolatotokra, ezért magadvan meg kéne keresni mi romlott el. Esetleg a családban volt valami? Nem foglalkoztak veled? Gyerekkorodban valakik piszkáltak?


Indulj ki ebből.

2021. jún. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Rengeteget olvastam már a témával kapcsolatban. A családommal mindig nagyon jó viszonyom volt, most is. Gyerekkoromban sem voltam az a népszerűtlen gyerek akit kifogtak és csúfoltak, piszkálódásra sem emlékszem, mindig is “sok” barátom volt. Ezért nem is értem, hogy mitől alakulhatott ez ki nálam.

2021. jún. 23. 13:32
 3/9 A kérdező kommentje:
Csak azt tudom, hogy ezt le akarom győzni, mert megmérgezem a boldogságom.
2021. jún. 23. 13:33
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Néha nüansznyi dolgokon múlik, nem nyílvánvaló dolgokon.


pl. volt ilyen kutatás, hogy a lányok már miért kezdik el kicsi korukban utálni a testüket, főleg amikor őket még senki nem is bánja. A végén kiderült, hogy azok az anyukák, akik komplexusosak a testükkel szemben elégedetlenek magukkal, átragasztják a gyerekeikre. Még azt sem kell, hogy az anyuka a gyerek előtt szidja magát, a gyerek tudat alatt felfogja az apró jeleket és ez lesz neki a követendő, hogy sose legyen elégedett magával.


Ez most csak egy példa volt, de remélem érted. Mélyebb önvizsgálatot érdemes tartani.b

2021. jún. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Huh, elég “jól” hangzik.😅


Esetleg valami tipped, hogy hol kezdjem a feltárásom?😆


Egyébként hálás vagyok a válaszodért!🙏🏻

2021. jún. 23. 14:27
 6/9 omba ***** válasza:

Itt nem értem a sztorit:

"volt egy párja akivel majd 3 évig együtt voltak. Aki nagyon féltékeny volt és igaz tettlegességig nem ment, de volt sunyi beszélgetés tehát az én szemembe megcsalta." Ki csaltmeg kit?


Kétszer is írod asunyi. A beszélgetés szerinted valami gyanús dolog? Szerintem az emberi létezés egyik alapja.

énöreg vagyok és többezer emberrel beszélgettem már. Ebből lett öt komoéy, abból három hosszú kapcsolat. A másik 99,99999%-ban szóba se jött semmi ilyesmi.


Szóval én valami szakembert ajánlanék. A kapcsolanem jelentheti azt, hogy kivonultok a társadalomból, és azután csak egymással foglalkoztok.

2021. jún. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen ezt kifejthettem volna jobban is. A “sunyi beszélgetés”-en azt értem, hogy titokban flörtölget mással. Van 1-2 lány ismerőse akikkel beszél, nem is rejtegeti sosem. Ezzel nincs is bajom. Ott kezdődik a baj ha kitörli és titkolja.


Nem tiltom senkitől ő sem engem. Vannak barátaink, külön programjaink.

2021. jún. 23. 15:21
 8/9 anonim ***** válasza:

Féltékenység = önbizalomhiány.


A féltékeny ember nem a párjában nem bízik, hanem magában. Azt hiszi, nem elég jó a másiknak, és ezért elhagyja őt... és ez bizony meg tud ölni egy kapcsolatot. Önbizalom építéséhez pedig sok jó dolog van, pl szakember, bármilyen önfejlesztés, sport, stb...


Ha meg mégis van alapja a megcsalásnak, akkor meg csak szakíts!

2021. jún. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

a válasz ott a leirásodban..


Havonta 1x érzed, a hormonok miatt lehet /ösztrogén, progreszteron/stb, jegyezd fel mikor jön a ciklusod, és figyeld a ciklusod elötti napokban fog jelentkezni ez rossz hangulat váltás.


Erre akár már tudatosan is rákészülhetsz, mert sajnos minden hónapban erősödhet, ez többmindentől függ, mikor milyen helyzet erősíti fel...megfigyelhető, bár nem vagyunk egyformák a mozgással/sporttal az enforfin, tesztoszteron, ösztrogén valamennyire hatástalanítani tudja, de mindenkinál más a gyógymód- ki kell tapasztalni...

2021. aug. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!