Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vállalnak egy rossz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vállalnak egy rossz kapcsolatba gyereket az emberek?

Figyelt kérdés
Több barátnőm is gyereket vállalt, miután közösen csalták egymást a párjukkal és egy alapvetően szar kapcsolatban vannak, ahol az anyagiak sem megfelelőek. Nyilván, amíg várják a gyereket minden szép, de aztán az első évben majd egyedülálló anyák lesznek. Miért nem tudnak ilyenkor gondolkodni? Egyszerűen nem hallgatnak senkire, mintha teljesen más emberek lennének, akiket teljesen átformáltak a pasik. Azon sem gondolkodnak el, hogy már több barátnőnk maradt egyedül gyerekekkel, épp hogy csak meg tudnak élni. Nagyon bánt ez a dolog, mert az életünket úgy fogjuk leélni, hogy megmaradunk egymásnak, de a szar döntéseik miatt tönkre teszik magukat…

2021. szept. 15. 08:16
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Milyen idõsek a barátnõid? A kérdésedre nem tudom a választ, sztem egy rossz kapcsolatot/házasságot nem a gyerek fogja rendbe hozni.
2021. szept. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokan úgy gondolják,hogy problémák mindig vannak, lesznek, ha elválnak az se lesz jobb, újrakezdeni az életet sem egyszerű, sőt, ha hitelt vesznek fel eleve köt az anyagi teher és a ki hol lakjon gond. Igy aztán, mivel telik az idő, bevállalják a gyereket. Nem pont megoldásként, inkább azért mert mindenképpen szeretnének.Vannak akik a CSOK miatt teszik ezt, ez a szomorúbbik része de sajnos tény.
2021. szept. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
25-30 közöttiek vagyunk. Nem tervezték igazából “becsúszott”, de megtartották 4-en is… ebből 2 pasi már lelépett, barátnőim meg mentek haza gyerekestől, meg is bánták már az egészet. 2 pedig most terhes. Szerintem óriási felelőtlenség és persze engem is bánt, hogy nem tudok segíteni rajtuk… vagy egyszerűen ennyire benne van az emberekben a szaporodási ösztön és a hormonok miatt nem tudnak gondolkodni?
2021. szept. 15. 08:50
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem exbarátnőm volt ilyen gondolkodású. Nincs rendbe a kapcsolatunk, borzasztó a munkahelye, gyakorlatilag minden sz@r az életébe... Csináljunk gyereket! Mert az majd mindent megold...

Folyton azt nézte a facebookon ki hol tart, exvőlegénye már a másik lány kezét kérte meg, neki is itt az ideje. 22 évesen mindezt.

Vannak ilyenek, nem képesek felelősséget vállalni a rossz életükért, nem néznének magukba, hogy min kellene változtatni, inkább még jobban belecsúsznak ebbe, és konzerválják a rossz helyzetüket, mindig mást hibáztatva.

Azért csinálják ezt, mert nagyon nagyon lelki sérültek, és blokkolják ezeket a sérüléseket azzal, hogy nem hajlandóak szembenézni és feldolgozni ezeket. Inkább választják a közepes szenvedést egész életükbe, de a felszín alatt tartják a fájó dolgaikat. Pedig egyszer kellene feltárni, egyszer fájna nagyon, de utána esély lenne feldolgozni, meggyógyulni. De nem, inkább gyűjtögetik ezeket egész életükben, hogy aztán ebben emésztődjön el a lelkük. Hát pl. ezért vállalnak gyereket többek között.

2021. szept. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor a párok úgy gondolják, hogy a gyerek megvááltoztat mindent. Egy haldokló kapcsolatot szeretnének megmenteni tervezett gyerekkel, mondván Ő lesz a kapocs, ami összeköti őket. Közös cél, akiért mindketten élnek.

Az én ismeretségi körömben sem egy ilyen pár van. Volt aki nyiltan megvallotta, hogy "igen, a házasság megmentése volt a cél". Egyiknek sem sikerült. Biztos van akinél bejön, de szerintem az esetek döntő többségében nem. Jönnek a vélemény különbségek, ki hogy akarja nevelni a kicsit. Egyik enged - másik szigorú akar lenni. Aztán jön az, amikor szándékosan ellentmondanak egymásnak a gyereknél - azért is megtiltom, amit a másik megengedett/azért is megengedem amit a másik tiltott. Verseny jön, kinek a szava erősebb a gyereknél. Meg persze van a stresszesebb időszak, amikor a gyerek miatt nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy az korábban megszokott és emiatt van balhé. Ilyen például amikor a gyerek sokáig a szülők közelében aludt, később átkerülne a saját szobájába, de - természetesen - a gyerkőc ragazskodna a Neki megszokotthoz. Átvisszük, sír, visszahozzuk, de ne hozd vissza, sosem fogja megszokni, stb. De van rengeteg más probléma is, ami újragenerálja a vitákat.

A lényeg, hogy ahelyett, hogy két ember szépen csendben elengedné egymást, inkább választanak olyan életet amiben mindketten szenvednek. Előbb-utóbb ugyanis ugyanaz lesz a vége, ami lett volna, csak több lesz a harag, több lesz a szenvedés és a gyerek miatt még elengedni sem fogják tudni egymást. Emellett egy harmadik személy (magya a gyerkőc) is szenvedni fog az egész miatt egy életen át. Látva a vitákat, megélve, az elszakadást, a láthatási periódus neki sem a jó - ráadásul már alattomosak is az emberek, a láthatást minimalizálni igyekeznek, így kéthetente 2-3 órát tölthet az egyik szülővel, ami oké, hogy elégtétel "A" szülőnek a "B" szülővel szemben, mert ugye "szenvedjen a rohadék", de basszus iszonyat nagy szenvedés magának a gyereknek aki akármilyen aknamunka ellenére igenis ragaszkodni fog "B" szülőhöz is. Indokolt esetben érthető, ha "B" bántalmazta a gyereket, na de normális esetben? Emellett szegény gyereknek kényelmetlen és lelkileg flusztráló megismerni/elfogadni a szülő új kapcsolatát. A gyerek világképe torzul. Nagy esélyel agresszív, feszült és intoleráns lesz.

2021. szept. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
23%

Én betegség miatt vállaltam a gyereket.

Mondjuk volt annyi eszem hogy olyan apától aki tudja támogatni anyagilag, mivel még fiatal vagyok.

2021. szept. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%
Nézd olyan bolondok vagyunk mi lányok Azt huszük hogy egy pasít megváltoztat egy gyerek?Majd 60 vagyok hát nem Beállítottság kérdése de zömében nem.Még mindig a hölgy fiatal társaim söt az én korabeliek azt vallják:Egy gyerek örökre össze köt.Na ez a tévedés ha így lenne, gyerekes házasok nem válnának el.A gyerek anyakönyvi kivonatán valóban örökre az a két név marad de ennyi.Egy gyerekkel se 100 nem lehet egy pasít magunkhoz láncolni.A következő amire nincs gondolva egy gyerek rengeteg nehézséggel jár.Ha amúgy is halálba van egy kapcsolat ez ami végképp nem kel.Én ezeket a csajokat csak sajnálni tudom milyen naivak.Én ezt úgy írom neked mint elvált ember.A gyerekem nem házasság megmentésére született.Válás után talán egy kezemen meg tudom számolni hányszor láttuk egymást.Nem köbködünk nincs bosszú harag.De válás után mindenki húzott egy vonalat és folytatta a saját életét.
2021. szept. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. szept. 16. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!