Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan lány, aki nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan lány, aki nem szeretne gyereket, de társkapcsolatot/házasságot igen?

Figyelt kérdés

Hallom ismerőseimtől, hogy vannak nők, akik így gondolkodnak, de én még ilyennel nem találkoztam. Sőt, sok esetben vége a kapcsolatnak ha kiderül, hogy a férfi nem akar… tehát inkább választja a nő a gyereket, mint a férfit, akit eddig szeretett.


Ahogy látom a környezetemben, sok nő eleve jobban szeretne gyereket, mint társat. A társ szó ilyenkor nem a kapcsolatra vonatkozik, hanem a tervekre. Magyarán nem mint lelki társ legyen a férfi, hanem kis túlzással inkább “üzlettárs”… ez legyen a közös terv… ebben legyen társ.


Félreértések elkerüléséért… megértem a nők gyerekeket iránti vágyát, és rajongását, csak sok esetben láttam, hogy nem a társ igazán a fontos - a közös jövő kettesben - hanem a gyerekkérdés.


2021. szept. 18. 10:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%

Egyik exem ilyen volt.


Mostanra 40 felett van, mindig voltak hosszú, sok éves kapcsolatai, de gyereke nincs még mindig.


Másrészt láttam már 1-2 esetet, amikor 40+ nő hirtelen rájött, hogy mégis kell neki gyerek. Volt aki otthagyta a párját, aki szintén nem akart, és gyorsan lett neki gyereke, volt aki örökbe fogadott, mert a sajátról lecsúszott, és volt aki hiperkompenzált az unokahúgai ajándékozásán keresztül, mert akkor jött rá.


Szóval igen, van ilyen nő, de sosem lehet tudni, hogy ez tényleg élethosszig kitart e, vagy egy reggel úgy kel, hogy mégsem jó a terv.

2021. szept. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szeretnék, 33 éves leszek, már biztos vagyok benne. 2 legjobb barátnőm szintén nem szeretne, ugyanennyi idősek.
2021. szept. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Itt vagyok élő példának. 35 leszek, vőlegényem van. Jövőre esküvő, de nem akarunk gyereket.
2021. szept. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

2-es: nekem olyan ismerőseim vannak, aki, 40 felett bőven is szeretnének még… de akár örökbefogadást is.

Neked 33 évesen még abszolút nem késő, de ezek szerint lehet, hogy eleve nem volt központi kérdés, és ezért engedted el.

2021. szept. 18. 10:34
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen vagyok. Bár már menyasszony. :)


Mondjuk az esküvőt sem misztifikálom túl, egyszerűen csak szeretném átélni és szeretném a párom a családomba fogadni hivatalosan.


Az pedig nem igazán érdekel, hogy erről kinek mi a véleménye, bár ennek ellenére valamiért imádják az orrom alá dörgölni, hogy az álmaim semmit sem érnek (mert az csak egy papír, BEZZEG a gyerek...). Én azt mondom, addig örüljön mindenki, amíg én nem alkotok véleményt a tobbiekről, mert azt nem teszik zsebre.

2021. szept. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%

Én nő vagyok és nem akarok gyereket, de szerintem is elég ritka ez. Én a közvetlen környezetemben nem is nagyon ismerek ilyen gondolkodású nőt.


De amúgy egyetértek veled. Sok nő tényleg annyira akarja a jegygyűrűt, a gyereket, a feleségszerepet, hogy kb nem is érdekli, milyen pasi van vele, csak tegye neki lehetővé ezeket a dolgokat. Az egész társkeresésüknek az a kiindulópontja, hogy az ősanyaterveikhez találjanak egy hímneműt, és a kezdeti lelkesedés közepette észre sem veszik, hogy az adott hímnemű tökéletesen alkalmatlan az apaszerepre, talán nem is igazán akar gyereket, nem is fogja fel, mire vállalkozott (aztán szépen le-/félrelép).

2021. szept. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

#3: ezt jó látni, gratulálok, sok boldogságot! :)

#5: mások véleményével nem kell foglalkozni, főleg ha ti boldogok vagytok. Persze van olyan, aki nagyon akarja a szülő szerepet, de teljesen alkalmatlan rá, és van aki nem tervezte, de ehhez képest normálisan felneveli…

#6: nem akartam elítélni a nőket, mert a férfi oldalon is van bőven ok a kritikára… hanem sokszor eltolódik a hangsúly. És amikor kibukik, hogy ki milyen jövőt szeretne, akkor van hogy szakítás lesz belőle. Láttam pár ilyet, és részem is volt benne. Addig teljesen őszintének tűnik, hogy a két fél elválaszthatatlan, de a gyerekkérdés van amikor megdöbbentő fordulatot hoz… úgy hogy nem ismersz rá, hogy a másik hirtelen mennyire rideggé válik… pedig eddig állítólag nagyon szeretett.

2021. szept. 18. 10:53
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Én nem akartam gyereket, aztán egy balfsszág miatt lett, a párkapcsolat meg természetes volt, hogy van. Az ismerős körömben az a jellemző, hogy gyereket egyáltalán nem akarnak és majd' 10 éves kapcsolatban vannak, néhánynak megvolt az eljegyzés, bár házasodi nem akarnak. 34-35 évesek vagyunk mind
2021. szept. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
63%

8

Ha nem akarsz gyereket, nem lesz.

2021. szept. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
26%

#9 hangosan felröhögtem :D

Köszönjük a konfúciuszi bölcsességet, ma már ne szólalj meg inkább.

2021. szept. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!