Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire hiteles ez az ábrázol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire hiteles ez az ábrázolás a férfiakról és a nőkről?

Figyelt kérdés

Stephen és Owen King "Csipkerózsikák" című könyvéről van szó. Ha nem tudnám, hogy két pasi írta, azt hinném, hogy egy feminista aktivista nő műve.


A fantasy történet lényege, hogy egy bizonyos okból kifolyólag szinte minden nő elalszik a világon, aki pedig megpróbálja őket felkelteni, azokkal szemben erőszakossá válnak. De ez csak a "betegség" mellékterméke, nem a nők igazi természete. Álmukban pedig egy férfiaktól mentes világba lépnek át, amelyben igyekszenek megállni a helyüket.


Az itteni világban világban azonban a férfiak egy része egyetlen megoldást lát a probléma kezelésére, ezért hamarosan nagy ostrom veszi kezdetét.


A lényeg az, hogy a könyvben, ha jól emlékszem, többször is elhangzik, hogy "a férfiak mindent erőszakkal akarnak megoldani". Ennek megfelelően is van ábrázolva a problémakezelés is, a férfi sereg meg is indul, hogy erőszakkal oldja meg ezt a problémát.


Igazán elgondolkodtató írás Kingtől, és fiától.


Vajon tényleg így van, hogy a férfiak erőszakosabbak, mint a nők, vagy nem függ a nemtől?


2021. szept. 29. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
39%

Nem olvastam, de a leírásod alapján eléggé propagandisztikusnak tűnik a mű...

Ha az a konklúzió, hogy "a férfiak erőszakosabbak, mint a nők", akkor egyértelműen erről van szó. Legalább olyan demagóg, mint a sorosozás vagy a migránsozás, csak kultúrmázzal leöntve. Btw, vannak férfiak, akiket ugyanúgy megfertőzött (jaj, miket írok, hát ilyet nem szabad, adok is magamnak ezért a szóért egy virtuális pofont) = elért* a feminizmus eszméje. Aztán, hogy divatból (mert most ez felkoapott = ezáltal akarnak híressé válni vagy lépést tartani a haladó szellemiséggel), vagy őszinte meggyőződésből születnek ezek a művek, azt már nem lehet tudni.


Mindenesetre ja.

Viszont egyértelműen illeszkedik a nyugati társadalmak "férfi nélkül is el lehet boldogulni" tendenciájába, ami szerintem egy neutrális megállapítás, nem feltétlenül férfigyűlöletből ereed.

2021. szept. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nekem férfiként eléggé bejött a könyv.


Itt egy írás róla:


[link]


Egyébként szerintem van benne valami, hiszen végső soron a férfiak voltak azok, akik kirobbantottak háborúkat, stb.


Nők nem fogtak fegyver a történelem folyamán, és vonultak csoportosan valaki ellen, igaz, ezt a fizikai felépítésük, és a kevés tesztoszteron hormon bennük nem is igazán teszi lehetővé. Bár, egy legenda szerint az amazonok egyszer megtámadták Görögországot, és csak nehezen szorították őket vissza. Mindenesetre az igaz, hogy általában a férfi az erőszakosabb nem.

2021. szept. 29. 14:58
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
2# Az, hogy a háborúkban főként férfiak vettek részt, mindig is köztudott volt. De valyon miért kerül ez pont most napirendre? Mi következik abból, hogy a férfi egy "erőszakosabb nem"? Én erőszakos vagyok, mert férfi vagyok? Vagy félő, hogy háborút fogok kirobbantani? Mi a helyzet azokkal a férfiakkal, akik parancsra vonultak be? Az a baj, hogy ezek a szerzők nem foglalkoznak a részletekkel, csak a valóság egyetlen kis szeletét vizsgálva jutnak el olyan demagóg végkövetkeztetésekre, amelyek ártalmasak és csak mélyítik a nemek közt már alapból meglévő konfliktusokat. Az ilyen művek legalább annyira kártékonyak, mintha a "a női nemi szerv hatalmáról" írnék könyvet (valami incel-dráma lenne). Egyébként pedig, miért másért vívták volna azokat a háborúkat, mint a több pénz, hatalom és - igen - NŐ birtoklásáért?
2021. szept. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
18%
Ha a férfiak nem lennének erőszakosabbak akkor ki a tököm ment volna háborúzni meg vadászni régen, ki vágta volna el a disznó torkát mielőtt megeszed?
2021. szept. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
9%
4# Igen-igen :) Látod, ez eszembe se jutott a nagy bölcsészkedésben :) Maradt volna a bogyó- és gombagyűjtögető életmód. Vagy az evulúció egy idő után megképezte volna a nőkből az erősebb fizikumú "egyedeket", akik képesek túlélni. Ja és nem lenne szaporulat sem. Az még rendben van, hogy ha nem nő a népesség, akkor nincs háború (a javak elosztásáért nem állnak sorba többen), no de honnan lenne a nő, ha nincs férfi? Ki termékenyíti meg az első nőt? Eh.... ez már a tyúk-tojás kérdése :O
2021. szept. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2# cikkből idézve: "Bár első pillantásra olyan, mintha Owen egy tündérmese írására beszélte volna rá az apját, de az még ezt az ártatlan feladatot is csontból faragott tollal oldotta meg. Oké, ez jókora költői túlzás: a Csipkerózsikák legalább olyan távol áll a horrortól, mint a címadó mesétől. (Segítek: Makó közelebb van Jeruzsálemhez.)"


:DDDDDDDDDD


Szerintem ez valami szoftos zsidózás akart lenni.

2021. szept. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Yhfhjjggjjhghj
2021. szept. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!