Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kezeljem ezt az ajándékoz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy kezeljem ezt az ajándékozkodás körüli nem tetsző dolgot, amit lenn kifejtek bővebben? A lehető legintelligensebb módon szeretném kezelni.

Figyelt kérdés

Tehát a párom családjaról van szó, velük van a probléma. Bárkinek adtunk ajándékot, aki a bátyám szülője, testvére, keresztanyja, stb., akkor azt úgy adjuk, hogy közösen kapja tőlünk, a páromtól es tőlem.

Akkor a testvérének a párja nyilván pont ugyanabban a pozícióban van mint én, legalábbis a család szemszögéből, hogy az egyik gyerek párja ő is, én is. Neki is adunk mindig közösen ajándékot a párommal. Eddig tiszta.

Karácsonnyal semmi bajom, mindig kapok valami kis apróságot. Mindenki csak apróságot ajándékoz karácsonyra direkt, meg van beszélve náluk. Ez is tiszta.

De a szülinap nem tiszta. Nekem, az anyjának, és az egyik tesójának is decemberben van a szülinapja. Mi mindig adunk ajándékot mindenki szülinapjára. De én viszont nem kapok, csak a páromtól. Tőle nyilván alap. De a családjáról soha semmit. Pedig a tesójának a barátja is mindig kapok szülinapi ajándékot tőlünk, a szülőktől is (anyóséktól mármint). De én nem kapok senkitől. Mi mindenkinek anno, mindenki ad mindenkinek. De nekem semmi, csak nyilván a párom. De a családja soha. Itt a december, hó elején jön a szülinapom. Előre tudom, megint nem kapok majd semmit. Mi persze vettünk masszázst a tesónak, éttermi vacsorát anyukának. Lesz buli, mindkettejüket megünnepeljük, és előre tudom, én meg se leszek említve, mint szülinapos, max ha a barátom megemlít a család előtt, hogy rám is kéne koccintani. Nekem tényleg nincs buli rendezve, de ez egy dolog. Ha bulit nem is, ajándékot igenis szeretnék, meg azt, hogy maguktól köszöntsenek föl.


2021. nov. 11. 20:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Meghívtad őket a szülinapodat ünnepelni? Gondolom ők igen, ezért visztek ajándékot.
2021. nov. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ez egy olyan dolog, amit inkább a barátodnak kéne megbeszélni a többiekkel. Tehát megmondhatnád a barátodnak, hogy rosszulesik, hogy ti mindig mindenkinek adtok, és a tesód párja is kap mindenkitől a családban, de te nem. A párodnak pedig beszélnie kellene a szülőkkel, hogy úgy látja, megkülönböztetnek téged és a tesód párját, illetve nyilván a testvérével is beszélnie kéne.
2021. nov. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

2. köszi.

1. igazad van részben. De valahogy szerintem nem igazságos, hogy csak akkor gondolunk valaki szülinapjára, ha tart bulit. Mert aki nem tart, az is szülinapos. Pl. a barátomnak akkor volt idén a szülinapja, mikor nagyban covid helyzet volt, nem volt buli. Mégis kapott ajit testvereitől, szüleitől. Alap. Tudom, ő sokkal közelebbi személy számukra, mint én, aki csak a párja vagyok. De attól még ugyanúgy lehetne alap, hogy az én szülinapomra is gondoljanak.


Azt tervezem amúgy, hogy most még nem beszélek az aggályaimról a barátomnak. Szeretném kivárni a szüli api bulit, amit az anyukájukbak meg a nővérének tartunk. Kíváncsi vagyok, megemlítenek-e, hisz a szülinapom napja kettejük szülinapja közé esik. Elvileg nem sikolhatnak át fölötte annyira, hogy koccintáskor engem neg se említsenek, bárkinek is a bulija.


Egyébként meg. Ha igazán tekintettek lennének rám, eleve hármas buli lenne, hármunknak. Miért is csak kettejüket kell ünnepelni? Engem is kéne. De ehhez nagyob empatikus, nagyon kedves emberek kellenek, hogy alapnak vegyék így családon belül.

2021. nov. 11. 20:40
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, ahány ház, annyi szokás. Nálunk nem szokás felköszönteni a testvérek párjait, csak ha közeli a viszony. Nem várom a párom szüleitől, hogy tudják a szülinapomat, én sem tudom az övéket, ő sem tudja az én anyámét. Ha napja van, szólunk egymásnak, tudunk írni egy boldog születésnapot üzenetet és kész. Ahogy ők is max ennyit csinálnak. Ha tartunk bulit, akkor van ennél több, amúgy nincs, és nem is kell.

Szóval azért ne írd le őket ennyire. Nem mindenhol az a szokás, amit te elvársz.

2021. nov. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Náluk más a szokás úgy tűnik. Ha neked rosszul esik, beszélj a pároddal ő meg majd beszél velük. Én is csak azért tudom mikor van a párom tesójának a szülinapja, mert két nappal az enyém után van, amúgy meg nem érdekel. Nálunk nem szokás ajándékozgatni, sütizünk egyet együtt és ennyi
2021. nov. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
*tesójának a párjának a szülinapja, bocs
2021. nov. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 peca1000 ***** válasza:
92%

Nekem lövésem sincs, hogy apósomnak, sógornőmnek, az ő gyerekének mikor van a szülinapja.


Az asszony közölni szokta, hogy mikor megyünk át apósomhoz, mit veszünk neki, és milyen alkalom van, ill. aznap kit és miért kell köszönteni.


Valószínű, hogy nekik is súg, ha nekem van valamim.

2021. nov. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Nekem mindig mindenki szól a szülinapjáról, mert egyiket sem tudom. Az összes ügyintézésnél mindig azon aggódom, hogy ne az anyja születési dátumát kérjék azonosításhoz, mert csak 50%-ban megy.


De amúgy valószínűleg nem rosszindulatból nem köszöntenek szerintem, hanem elfelejtik. Én mindenképp szólnék a páromnak idén, hogy szóljon, mert mindenkinek kellemesebb, ha vesznek ajándékot. Hidd el én tudom, már van 2-3 ajándékcsomag a kocsimban, hátha épp aznap felejtettem el valaki név vagy szülinapját...

2021. nov. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#8: Lövésem sincs, hogy melyik évben született anyósom, én is csak egy részét tudom a dátumnak. :D De a férjem szerintem max. a hónapot tudná besaccolni anyámmal kapcsolatban, így én nyertem.


Én amúgy a saját apám születésnapját is úgy vertem bele a fejembe tinédzser koromban, hogy kis logikai emlékeztetőt gyártottam hozzá. Mondjuk nálam ez szerintem családi hozadék, izzadtunk már apámmal anyám szülinapján este hétkor, hogy úristen, honnan a f.szból szerezzünk tortát. Anyám meg egyik évben rossz számot vett a tortára, fiatalított apámon egy évet. :D


Engem is rühellni fog a menyem szerintem.

2021. nov. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9 Én anyósomat tudom, hogy melyik nap, mert előttem 4-el.


Anyumat nem bírom megjegyezni. Valahogy augusztus eleje, ezért július végén mindig nekiállok puhatolózni, hogy mikor tartjuk, meg a két tesómmal megszervezem, hogy együtt hívjuk és énekeljünk, vagy menjünk oda a névnapján. Eddig 3x elfelejtettem (még tiniként) és kétszer rosszkor köszöntöttem fel. Az sem segít, hogy kb. egy hét van a szüli és névnapja között és a névnapja sincs benne a naptárban...

2021. nov. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!