Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem hallunk többet az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem hallunk többet az értelmiségi nőkről?

Figyelt kérdés

Ha értelmiségi emberekről van szó, akkor mindenki tud mondani néhány nevet: pl. Mark Zuckerberg, Bill Gates vagy Elon Musk. Bár nők közül meg lehet említeni értelmiségieket, de nem érzem, hogy azok olyan kivételes zsenik lennének, mint például a fent említett férfiak.


Erre itt van ez a cikk:


[link]


Miért van ez?


2021. nov. 16. 17:11
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
84%
Akiket felsoroltál gazdagok, nem értelmiségiek. Értelmiséginek számít mindenki, akinek diplomája van.
2021. nov. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

#2


Értelmiségi kifejezésen itt most a zseniket értettem, és akiket felsoroltam, azok.


Elon Musk 12 éves korában számítógépes játékot írt, amit a PC and Office Technology magazin meg is vásárolt.


Musk tehát már kisfiúnak is kifejezetten intelligens volt, amolyan csodagyerek.

2021. nov. 16. 17:18
 3/23 A kérdező kommentje:
Vagyis #1
2021. nov. 16. 17:19
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert a bulvármédia (ahol "hallasz emberekről") általában nem tudományos teljesítményre kíváncsi, hanem a botrányos, kirívó, figyelemfelkeltő dolgokra. Az említett férfiakkal kapcsolatban is 10-ből 9 embernek fogalma sem lenne arról, hogy pl. milyen diplomájuk van, milyen tudományos publikációkban szerepel a nevük, melyik egyetemre jártak. "Fun fact"-eket viszont mindenki tud róluk a nemi életüktől kezdve addig, hogy mit szoktak reggelizni.


Én nő létemre egy csomó értelmiségi nőt példaképemként tartok számon, annyi, hogy ők nem közszereplők.

2021. nov. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Akkor zsenit mondj, ne értelmiségit.
2021. nov. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor beszéljünk zsenikről.
2021. nov. 16. 17:20
 7/23 anonim ***** válasza:
92%

A fent említett három "úriember" bekerült a bulvárhírekbe, ahol te is olvashattad a nevüket, egyik botrány éri a másikat velük kapcsolatban.

Az, hogy te nem ismersz női értelmiségieket, téged jellemez. Attól, hogy te nem tudsz szingalézül, szingaléz nyelv még létezik.

2021. nov. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

#5


Ezt a kérdést azért írtam ki, mert én szeretem az okos nőket.


És akik a linken vannak, kivétel nélkül zsenik.


Szomorú, hogy kevesen ismerik őket! És ki tudja, ma milyen zseniális nők vannak még, akiknek a média figyelemre sem méltat!

2021. nov. 16. 17:23
 9/23 A kérdező kommentje:

#7


Nem hinném, hogy csak az én hibám, én ugyanis figyelemmel kísérem a tudományos világot, de nőkről alig hallok.


Nem tudom, külföldön mi a helyzet, de a magyar ismeretterjesztő könyvek részben ezen szerzők neve alatt futnak:


Richard Dawkins, Brian Cox, John Gribbin, Carlo Rovelli stb.


Nő nincs közöttük. És ezekben a könyvekben sem hivatkoznak igazán rájuk.


Gribbin könyvein régen szerepelt a felesége, mint társszerző, ma már ez sincs így!

2021. nov. 16. 17:28
 10/23 anonim ***** válasza:
53%

Felsoroltak nem értelmiségiek.


Maga területükön alkottak valamit.

Technológiai vagy pénz oldalon gondolod? Mert egy lángelme van kettő meg jó ötletből gazdagodott meg de egyébként nem kiemelkedő emberek.

Csak gazdag nem igazán hasznos a társadalomnak.

Musk kezd is valamit magával.


Nők nagy részét nem érdeklik a férfias játékok. Kivétel van. Ők a családfenntartásra vannak berendezkedve. Ők abban jeleskednek. Vannak kutatók, üzletasszonyok akik ismertek, de számosság alapján kevesebb bőt érdekel ez. Enélkül már lehet kihalt volna az emberiség...

2021. nov. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!