Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A férfiak miért döntésképtelenek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férfiak miért döntésképtelenek?

Figyelt kérdés

Nem akarok általánosítani, mert ez nem mindenkire igaz, de itt a gyk-n is gyakran lehet olvasni, hogy a férfiak döntésképtelenek bizonyos dolgokban!


- Nem mernek randira hívni egy nőt aki tetszik nekik,

- nem mernek összeköltözni,

- nem mernek elköteleződni egy komoly párkapcsolatban,

- nem mernek házasodni, esetleg szakítani stb.......


Miért nem lépnek ki a komfortzónájukból?

Nem félnek, hogy örökre elszalasztanak egy esélyt?

Az idő "szalad", elmúlik az élet, megöregszünk..... :)

Milyen tényezők hatnak a döntésre?

Inkább az "ismerős rossz", mint a kissé bizonytalan, "ismeretlen jó"?


Volt már olyan, hogy megbántad egy életre, hogy akkor amikor döntened kellett volna, egy bizonyos párkapcsolati szituációban, nem tetted meg!?

Nők is írhatnak, hogy mit tapasztalnak a férfiak döntésképtelenségéről!


"Akinek nem inge, ne vegye magára"!



2021. nov. 20. 12:32
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

#10 Nem is olyan régen itt a gyk-n olvastam egy pasi írását, aki leírta, hogy tudja, hogy lenne esélye a nőnél, de mégsem meri megkérdezni! Egyszerűen azért, mert nem mer kimozdulni a komfortzónájából!

Még azt is leírta, hogy lehet, hogy élete végéig bánni fogja! Szóval ő saját magában nem bízik, szerintem!

A másik meg amit te írtál, hogy a másikban nem bízik!

Nőként én is néha csak nézek nagyokat, hogy egyeseknek mekkora "igénye" van a férfiak felé! Azért vannak még normális csajok is, akik nincsenek elrugaszkodva a "valóságtól"!

2021. nov. 20. 15:00
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

10-es vagyok: Igen, biztos hogy ez is van, amit te is írsz, hogy tudja h lenne esélye, de nem akar kilépni a komfortzónából.


Ennek is lehet több oka. Egy idő után bele lehet fásulni a kudarcos próbálkozásokba. A komfortzóna szerintem a megszokásokról is szól, főleg ha valaki sorozatban azt látja, hogy a nők igényeihez neki meg kellene feszülni. Olyankor hidd el, kényelmes lesz a nyugodt otthon, és a megszokott élet. És ilyenkor az ember érzi, hogy az illető nő sokkal nagyobb dolgokat várt el, és ahhoz képest lejjebb kell majd adja. Ilyenkor hiába van meg a szimpátia, a férfi elengedi a dolgot, és nem fog futni olyan után, akinél már látszik, hogy pár hónap múlva kevés lesz.


Ezért írtam, hogy kell hogy legyen valami egyenrangúság már az elején, hogy érezni lehessen, hogy egymásra kíváncsiak, és nem érezni ezt az alá-fölé rendeltséget. Sokszor már a kisugárzásból érezni, hogy a illetőnek kb milyen igényei vannak.

2021. nov. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
55%

"Sajnálom, de ez így van a nőkkel is. Ahogy itt olvasom, ők is erről panaszkodnak. Ha valaki nem születik szépnek, legyen az nő vagy férfi, akkor a "párkeresés perifériájára" szorítják!"

Én ezt nem így látom. A magabiztosság, önbizalom ami sokat számít. Sajnos, ez a felpörgött világ, sok embernek rombolja, leépíti. Hajnal kettőkor kimész pisilni, akkor is az jön szembe, hogyan néz ki egy ideális nő/férfi. Ez és 2-3 visszautasítás sok embernél már önbizalomvesztéssel jár. Eljutnak sokan odáig, egy randin már nem tudják önmagukat adni fesztelenül, mert én hogy nézek ki, úgy sem siketül. Mind ez tudat alatt működik és komoly gát.

2021. nov. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
#13 Ez igaz amit írtál! A social media tényleg leépíti az emberek önbizalmát. Van egy "általánosan elfogadott szépségideál" nőknél is és férfiaknál is, és én erre céloztam, hogy nem mindenki született ilyennek! Ezért írtam, hogy ha ennek nem felelsz meg, kiszorulsz a perifériára. Eleinte van még mindenkiben egy kis "elszántság", de ezt nagyon hamar le tudják törni. Ezért maradnak sokan a komfortzónájukban inkább.
2021. nov. 20. 16:20
 15/15 anonim ***** válasza:
88%

A döntésképtelen EMBEREK általában önbizalomhiányosak.

Egyszerűen nincs annyi önbizalmuk hogy elhiggyék hogy ők képesek önállóan dönteni és annak jó vége lesz.

2021. nov. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!