Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nők, mit gondoltok erről a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők, mit gondoltok erről a nőkről szóló magyarázatról?

Figyelt kérdés

"A lányok számos tulajdonsággal rendelkeznek, ilyen például a lázadás – magyarázza Robyn McKay pszichológus és a Smart Girls in the 21st Century című könyv társszerzője. Hozzáteszi viszont, hogy ezeket a tulajdonságokat elfojtották gyermekkorukban, mivel a nőket arra szocializálják, hogy engedelmesek és kedvesek legyenek. Ha egy lány nem tudja kifejezni, ami benne van, akkor egy rosszfiúhoz vonzódhat, hogy ezzel is kifejezze saját belső lázadását – fűzte hozzá.


Nagyon egyszerűen fogalmazva, mások olyan tulajdonságaihoz vonzódunk, amelyeket mi magunk is szeretnénk – mondja Sarah Melancon szociológus és klinikai szexológus. Egy rendes lány csodálhatja a rosszfiú szabadságérzetét. Annak ellenére, hogy ez a tulajdonság hosszú távon alkalmatlan partnerré teszi őt,


ANNYIRA VONZÓVÁ TEHETI, HOGY LÁTSZÓLAG MEGÉRI A VELE JÁRÓ ESETLEGES FÁJDALMAT.


Dr. Cunningham megjegyzi, ha egy nő nem érzik magát erősnek és függetlennek, akkor lehet, hogy szeretne valakit az életébe, aki ilyen."


Forrás itt: [link]


(a nagybetűs kiemelés nem tőlem van, hanem a cikkben szerepel így)


Továbbá a félreértések elkerülése végett: nem vagyok incel. Ismeretszerzésként írtam ki a kérdést.


2021. dec. 1. 16:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy van ilyen nő is, és ez egy jó magyarázat lehet arra, amikor vki tényleg a rosszfiúra bukik, még ha ő maga nem is az. De ezt nem lehet kollektíven az összes nőre ráhúzni. Én pl. személyiségre elég hasonló vagyok a leírt példához, otthon nagyon szigorúan fogtak, folyton utasítgattak, hogy így-úgy viselkedjek, ne csináljak olyat, ami "nem nőhöz méltó", kuss volt a nevem, mert én vagyok a gyerek stb.


Ennek ellenére pont nem a rosszfiú kategóriához vonzódom, nekem iszonyatosan antipatikusak. Nem azt mondom, hogy a szobanövény, "bocs, hogy élek" kategóriához, hanem az arany középúthoz.

2021. dec. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Biztos van ilyen is. Ha nem lenne, akkor nem nem lenne ennyi párkapcsolaton belüli erőszak, amiből egyszerűen nem tud kitörni a nő vagy minden figyelmeztetés ellenére belemegy egy olyan kapcsolatba, aminek már az elején látszik, hogy bántalmazó lesz.

De én inkább a szülők kapcsolatát, illetve az apa személyiségét tartom meghatározóbbnak ennél az elméletnél. Sokan követik azt a mintát, amit otthon láttak. Sokszor van az, hogy egy rossz szülői kapcsolat miatt ő sem tud normális kapcsolatot kialakítani. Mert egyszerűen nem volt előtte minta. Vagy egy bántalmazó apa esetén az ő "párja" is az lesz, mert egyszerűen nem veszi észre időben, hogy mi a baj a másikkal. Akinek viszont normális apja van, aki nőként, társként bánt az anyjával (vagy a családon belül máshogyan volt honnan látnia normális férfi mintát), ott egyből leesik, ha a leendő barát egy féreg.

Persze van a másik eset, ahol bántalmazó az apa és a lány menekül minden bántalmazás elől, joggal. Tehát innen is látszik, hogy nem vagyunk egyformák.

2021. dec. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!