Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szoktatátok kezelni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan szoktatátok kezelni a vitákat?

Figyelt kérdés
Hogyan maradtok asszertívek? Hogyan köttök kompromisszumot? Vannak bevált technikáitok? Mit szoktatok szemelőtt tartani?

2022. jan. 8. 00:14
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Intelligens emberek között a vita = gondolatcsere.

Nem arról szól,hogy le kell teperni a másikat.

2022. jan. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Érvekkel. Elmondom, hogy miért nem tetszik /nem tartom jó ötletnek amit ő kigodolt, és felajánlok alternatívákat. Erre ő is reagál valamit, vagy elfogadja vagy szintén érvel az én alternatíváim ellen, és ismét ajánl valamit. Lehet hogy nem 2 perces ordibálás, mert ez hosszabb folyamat nyilván, de a végén kihozunk belőle valami konzenzust.

Mondok egy nagyon hülye példát, de jelenleg ez az aktuális témánk, szóval jó lesz. A férjem utálja a függönyöket. Én viszont mindenhova tennék. Érveket hozok fel a függöny mellett, ő érveket hoz fel ellene (porosodik, mosni kell stb stb). A következő körben lejjebb adok picit, tehát azt mondom oké, nem kell minden helyiségbe függöny, de a nappaliban, hálókban és konyhában legyen, a dolgozó szobákba nem kell. Erre ő reagál hogy igen, a hálószobákban legyen, de a nappaliban és a konyhában ne. A következő fogásom az lesz, hogy a konyhát elengedem, de a nappalihoz ragaszkodom. Így ő is azt érzi hogy nyert mert lealkudott pár helyiséget, és végső soron én is nyerek, mert 1-2 helyen mégiscsak lesz függöny.

2022. jan. 8. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%
Megfőzöm a kedvenc ételét és mind megeszem, nem kap belőle.-
2022. jan. 8. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
36%
Engem legutóbb arcon öntött egy pohár vízzel. :) Lenyugodtam tőle . (Én vagyok a nő)
2022. jan. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bunkók mindenütt vannak.
2022. jan. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én általában sorolom a problémákat, a párom mondja a magáét levegővétel nélkül. Ha a párom megsértődik még jobban mondja, szinte már üvölt, de dühös nem szokott lenni. Miután rájövök, hogy nem tudom meggyőzni megsértődök, elviharzok, el gondolom magamban, hogy itt a vége, ennyi a részemről. Aztán kis idő után megpróbál kedveskedni, bocsánatot kérni vagy nem szól semmit és szimplán megvárja, hogy én menjek oda hízelegni. Ilyenkorra már rég nem vagyok mérges általában. Mivel együtt élünk nem is nagyon van más választásunk mint meg tinik sem vagyunk már, hogy játszuk ezt a 2 napot járunk 2 napra szakítunk dolgot. Így mondhatni, hogy viszonylag hamar túl vagyunk egy-egy vitán.
2022. jan. 13. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!