Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vonzódom ennyire erősen?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vonzódom ennyire erősen?

Figyelt kérdés

Van egy srác a munkahelyemen. Tavaly ilyenkor láttam először, illetve a főnököm akkor mutatott be egymásnak minket. Mindketten annyira zavarba jöttünk, hogy hihetetlen, kezet fogtunk, de csak én mondtam a nevemet, ő pl nem. Utána folyamatosan vele álmodtam, mintha egy régi ismerősöm lett volna, szerelmet vallott, stb. Hónapokig nem láttam, elfelejtettem, viszont 1 hónapja többet összefutok vele. Heti 3 napot van ott, ahol én. Egyetlenegyszer beszélgettünk, nagyon kedves volt, érdeklődő. Közös feladatunk volt akkor. Nem látok bele semmit, mert párja van, viszont én azóta képtelen vagyok nem rá gondolni. Folyamatosan azt a párbeszédet játszom le magamban újra és újra.


A legnagyobb bajom, hogy párom van, akit szeretek, de azt hiszem, már nem szerelemmel. Inkább kötődöm, 3 éve együtt vagyunk, de ismerjük egymást nagyon régóta. Fája az elvesztése. Lelkiismeret furdalásom van.

Mit tennétek a helyemben? Volt valaki hasonló helyzetben?

28 vagyok


2022. jan. 26. 21:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából hasonló helyzetben vagyok egy idősebb kollégámmal.

Igyekszem elhessegetni az érzelmeimet. És semlegesen. viselkedni vele. Mi 8 éve vagyunk együtt a párommal.

2022. jan. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is álmodom néha mindenféle csajjal, de ezek csak illúziók. Szerintem az ilyen gondolatok akkor jönnek, amikor a meglévő kapcsolat már kihűlt és az ember vágyik valami másra. Amíg az működik, addig nincsenek ilyen helyzetek sem. Ezt gondolom
2022. jan. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Nem a srachoz vonzodsz, hanem a rola alkotott kephez (felteve ha tobbet "latsz" belole csak a kulsejenel).


Az meg normalis, hogy a szerelem idovel szeretette alakul, normal esetben ez egy erosebb kotodes lenne. Ha csak a szerelem erzesere hajtasz a kapcsolataidban, akkor felkeszulhetsz arra, hogy 3-5 evente cserelodni fognak a parjaid.

2022. jan. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Jelen. Munkahely. Házas vagyok 7 éve kapcsolatban és ugyanezt érzem egy házas férfi iránt.
2022. jan. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
3-as, azt hiszem, igazad van. Nehezen hiszem el magamról, hogy szerethető vagyok és hajlamos vagyok menekülni az érzéseim elől. Lehetséges, most is ezért kreálom ezt magamnak. Nem tudom, hogy oldhatnám ezt meg.
2022. jan. 27. 11:48
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg pont abban a korban vagy még amikor simán válthatsz! Pláne ha érzed is ,hogy a mostani már nem az igazi! (És amíg nincs gyerek még simább az ügy!!!!)
2022. jan. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%
Ha már nem szereted a párodat, csak kötődsz, akkor szerintem az lenne a legjobb, ha szakítanál vele. Szerintem nem azzal van a fő gond, hogy itt egy új pasi, hanem ezzel. Ha minden rendben lenne köztetek, akkor is elképzelhető, hogy fantáziálnál másokról, de nem így, nem ennyit.
2022. jan. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

6-ossal tudok egyetérteni. Fiatal vagy, nem vagy házas, nincs gyereked, egyszerűen nincs semmi értelme, hogy egy kihűlt kapcsolatban maradj. Nem kell csak azért valakivel együttmaradni, hogy valami hűségideálnak, vagy a társadalomnak, vagy a párodnak megfelelj. Még jó eséllyel élsz vagy 60 évet, gondolj bele, ha már most másba vagy szerelmes, hogy fogsz szenvedni később. Nem igaz, hogy bárki mellett 3 évente másra fogsz vágyni. A nem megfelelő pár mellett fogsz masokra vágyni, es ha gyerekeid lesznek, ez ezerszer nehezebb helyzet lesz. Igen, ragaszkodsz a párodhoz, mert jó ember, sokmindent megéltetek együtt, stb. de ez nem elég a hosszú távon boldog párkapcsolathoz. Meg fogsz könnyebbülni, ha szakítotok.

Ez az erős érzelem egy komoly figyelmeztetés. Keress olyat, aki iránt ezt érzed, és nagyon boldogok lehettek együtt hosszú távon.

2022. febr. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Na igen, de leírta, hogy végül is szereti a párját.

Nem vagyok benne biztos, hogy érdemes-e délibábok felé futkosni, és pár évente cserélni a partnereid egyszerűen azért, mert kihűlt, vagy unatkozol. Meg lehet próbálni kicsit távol maradni, a párodra koncentrálni, elmenni ide-oda, mert nem tudhatod, hogy csak valami izgalom hiányzik-e. És ha tényleg nem működik, akkor döntesz.

Abban sem vagyok biztos, hogy van kapcsolat, ami csak úgy magától működőképes, mert tökéletesen egymáshoz passzoltok... ja, körülbelül 2 évig, aztán jöhet valaki más és így tovább.

Nekem személy szerint még sose volt párom akivel 3 év után kibírtam volna, és akivel el akartam volna köteleződni. Nyomasztó belegondolni, hogy át kell lépni embereken, akiket "szeretünk". Hogy ez-e megoldás? Passz.

2022. febr. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9es a te szempontodból is igazad van, amíg nem találkozol a megfelelő emberrel.

Ez a "végülis szereti" sokaknak nem elég. Sokmindenkit lehet szeretni, de a párkapcsolathoz több kell. És amit így élesztgetni kell, az nem lesz jobb hosszú távon.

El lehet lenni a langyos vízben, de minek. Ha az ember lelke tiltakozik ellene.

2022. febr. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!