Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Aspergeres vagyok és egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aspergeres vagyok és egy jellemző tünettel: az érintés nem szeretem. Volt barátom ezt miért nem fogadja el?

Figyelt kérdés

Már láthatta az elején is ,amikor nem tudtam erről a betegségről, hogy nem szeretek ölelkezni. Ő folyton azt akart és engem szid, ha menekülök meg mozgolódok és minden mást csinálnék, mint ölelkezés. Ő hosszú percekre el tudná úgy lenni ,nekem 1 mp is elég lenne. Állandóan megsértődik, hogy biztos hogy utálom meg van más, de nem veszi észre, hogy ő egész nap tudna ölelkezni, én meg inkább soha típus vagyok.

Igazából együtt se akarok vele lenni már (nem pont ez miatt), de erőlködik. Hogy koptassam le ? Keressen mást, aki nem fogyatékos és imád folyton hozzá bújni.


2022. márc. 20. 08:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Közölted vele ezt már az elején?
2022. márc. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Várható volt hogy ez majd problémát jelent. Valóban zavard el hogy keressen mást. Sajnos én sem tudnám ezt elfogadni én is ölelkezős bújós vagyok de biztos találsz majd olyat aki nem.
2022. márc. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Ugyanazért, amiért te nem fogadod el, hogy ő ölelkezős típus. Keressetek hozzátok illőbb embert szerintem is :)
2022. márc. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon nehezemre esik elviselni az érintést (mindenkitől), szinte fáj a bőrömnek. Viszont néha a hormonok ezt felülírják, amikor vágyok valakire szexuálisan, akkor attól az illetőtől jól esik, viszont akkor sem mindig, korlátlan ideig és nem váratlanul, felkészületlenül. Az ölelést, a hosszan tartót én sem szeretem, a párom ezt eleinte nem értette meg. Aztán rájöttünk, hogy nekem ehhez az agyamra kell hatni elsőnek, beszéddel, vizuális ingerrel. Szerintem csak a nyílt, egyenes kommunikáció segíthet, ha mindezek ellenére sem érti meg a barátod, akkor nem tudsz mit tenni, keresni kell mást, akinek hasonlóak az igényei, vagy tolerálja ezt. Nálam az eddigi kapcsolataimban azt állt fenn, hogy szinte egyáltalán nem tűrtem az ölelés, most vagyok először úgy, hogy rövidebb ideig már igen, de ehhez kellett az az őrült vonzalom, hogy tényleg remegve vágyjak a másikra (és addig, amíg nem találkoztunk azt gondoltam, erre nem vagyok képes). A párom hasonló hozzám, ő sem fogadja el az érintést másoktól, meg vannak a saját furcsa dolgaink, rutinjaink, de köztünk - először életünkben - úgy igazán működnek a dolgok.
2022. márc. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mit szólt, amikor hivatalosan is diagnosztizálták, hogy aspergeres vagy? Amikor már papírod lett róla. Akkor sem lett megértőbb?
2022. márc. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Velem meg a lányok izélnek hogy miért nem vagyok oda a simogatásukért...
2022. márc. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem akarja megérteni, hogy keressen mást, akinek nem gond az érintés. Nekem, ha találkozunk, rettegéssel telik el a napom, az ölelés miatt. Az nyugtat meg ,ha más is ott van ,mert akkor nem jön folyton bújni. Költözök innen ,de kitalálta, hogy jön utánam. Inkább ne.
2022. márc. 21. 07:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!