Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a legnagyobb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mi a legnagyobb baj a mai kapcsolatokkal?

Figyelt kérdés
Nyílván nem tudhatom hogyan mentek régen a dolgok, simán lehet, hogy akkor is ilyen volt a világ, csak az idő megszépít dolgokat, ezért olyan jó pl.milliószor végig hallgatni hogyan ismerkedtek meg a nagyszüleim. Ma viszont, ha körbe nézek mindenhol bántalmazó, abnormális, szürrelális kapcsolatokat látok. Persze van kivétel, de nagyon ritka. Meredekebbnél meredekebb megcsalós sztorik vannak, megalázások, semmi tisztelet, nulla őszinteség stb. Ti is ezt látjátok többségében vagy bennem van a hiba? Szerintetek mi lehet ennek az oka?
2022. márc. 27. 12:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Azért hozzáteszem, ebben mindkét fél hibás. Irreálisak az elvárások és az leginkább a nők részéről! (mondom nőként). Nem igaz hogy nincs tisztelet, de a nők sorozatosan rosszul választanak és a "jókat" ignorálják.

NIncs felelősségérzet sem, a nők sem tudják mit akarnak.

2022. márc. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

A nagyszüleid szerencsések, hogy boldog történeteket tudnak mesélni. Amikről én hallok régi történetek messze nem ilyen szépek :D. Bántalmazás volt bőven, alkoholizmus, megcsalás megcsalás hátán. Az emberek régen ugyanolyan emberek voltak, mint ma.

Amúgy én zömével normális kapcsolatokat látok magam körül. Nyilván tudom, hogy rengeteg pocsék kapcsolat létezik, de az én környezetem a világnak nem ezt a szeletét tükrözi.

2022. márc. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Bennem sem merült fel, hogy ezért a férfiak lennének a hibásak, sőt. Ahány kapcsolatba belelátok szinte mindenhol a nő az, aki nem bír magával vagy pedig abszolút nincs tartása. Szerencsére ebben is van kivétel, de nagyon ritka. Nő vagyok én is, de egyszerűen nem tudom felfogni hogyan tudnak így lealjasodni, hagyják magukat folyamatosan alázni, de aki meg úgy, ahogy normális pasi lenne azt folyamat alázzák, papucsot csinálnak belőle. Ezzel most nem azt mondom, hogy mindenért a nők a hibásak, hanem, hogy nem tudom eldönteni hol a hiba. Ezért is tettem fel a kérdést, hátha valaki jobban látja nálam a dolgokat.
2022. márc. 27. 12:29
 4/12 A kérdező kommentje:
#2 Ó, bennem sokszor felmerül, hogy nem szerencsések ők sem egyáltalan, csak már a szépre emlékeznek ennyi idő után.
2022. márc. 27. 12:34
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem, a kommunikáció, minden téren. Sokan inkább szakítanak, mint hogy próbálják megmenteni. Nem beszélgetnek nyíltan, őszintén.

Olyan ez, mint a " rossz " szex.

Nincs olyan, hogy rossz szex. Olyan van, hogy a kommunikálás hiánya miatt, nem úgy történik a dolog, ahogy kellene. Mind a két félnek, nyíltan, őszinten. Mire vágyok, mi az amit szeret, ami jól esik neki, amitől számára izgalmas és élvezetes. Ha ez nincs, hogy várják, hogy jó legyen a szex, mikor egyik sem mondja, hogy mit szeretne. Vagy mondja, de a másik önző és leszarja. Ez igaz egy kapcsolatra is, tokkal vonóval együtt. Elmennek egymas mellett, nem beszélik meg. Ha beszélnek is,nem nyíltan, őszintén...mert mi van ha megsértődik stb. Sok ember, ha nem működik, eldobja. Nem fektet bele energiát, hogy megjavítsa..mert szakítani könnyebb:)) 24f

2022. márc. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Amúgy a családi mintákban és a tudatosság hiányában van a hiba. Aki egész életében azt nézte, hogy apa veri anyát, az férfiként jó eséllyel lesz bántalmazó, nőként meg bántalmazott. Persze akad a fordítottjára is példa, meg arra is, hogy teljesen normálisak és tudatosan lesznek. Én pl. ha megfigyelem magam, akkor anyámnak elég sok viselkedési mintáját felfedezem magamban. Ő nem volt bántalmazott vagy bántalmazó, de sokszor nem szerettem, ahogy velem bánt. Mégis ugye ott a minta, én is vinném tovább, ha nem írnám újra és újra tudatosan felül.

Na, aki igazi bántalmazó, diszfunkcionális családból jön, ugyanezt éli meg csak nagyban. És nem feltétlenül kell fizikailag bántalmazónak lenni, lehet kifelé egy tökéletes, valójában önbizalomromboló, kontrolláló, lelkileg bántalmazó család is.

Aki jó mintákat lát, az megtanul egy csomó konfliktuskezelési módot, megtanulja, mit jelent a másikat megbecsülni, és ezért könnyebben indul a párkapcsolati életben. Aki nem, az vagy megtanul ellenazonosulni, vagy újra és újra ugyanabba a hibába esik. Szóval a mai elcseszett párkapcsolatok a régi elcseszett párkapcsolatokat tükrözik le.

2022. márc. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Leginkább az elvárások és a lecserélhetőség.

Női oldalról kb. minden elvan nézve, ha a férfi jól néz ki, pénzes vagy egyéb hasonló dolgok. A férfiak közül meg sokan beérik azzal, amit találtak. Ugye, ezek sehogy sem adnak biztos kötődést, szóval amint elég jó új ember kerül képbe, megy a régi a levesbe.


Egyébként, én is pár kivételtől eltekintve, csak negatív kapcsolatokat látok. A megcsalás az emberek felénél tök alap. A többiek meg csak úgy együtt vannak, sokszor érzelmek nélkül.

2022. márc. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
46%

"Ma viszont, ha körbe nézek mindenhol bántalmazó, abnormális, szürrelális kapcsolatokat látok. " Nagyapám elitta a fizetetését, aztán nagyanyámét szedte el, minden ismeretlen havert meghívott piára. Aztán hazament miután elfogyott a pénze és elvert mindenkit.

Apám emiatt frusztrált, nőgyűlölő ember lett és anyámon-aki kitartotta éveken keresztül- és rajtam töltötte ki ezt.

Tudtam hogy a nőkre akarod visszavezetni már az elején, jaj mai nők, de a kis kényelmes életedben agyalj inkább azon, hogy mi a baj a férfiakkal. Köszi.

2022. márc. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
94%
"A férfiak közül meg sokan beérik azzal, amit találtak." Jaj persze szegény magyar férfiak, akik nem kapnak alanyi jogon instamodellt a sörhasú, kopaszódó külsejükhöz és elvárják, hogy a feleség 9 óra meló után még nyalja ki a seggüket. Hagyjuk már. Ez a magyar valóság.
2022. márc. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2022. márc. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!