Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A "párom" kifejezés azért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A "párom" kifejezés azért lett annyira népszerű, mert semleges a házassági állapotra nézve?

Figyelt kérdés

Régen nem igazán használták így, idősektől a klasszikus férjem, feleségem, ritkábban nejem, asszony, uram, hitvesem változatot lehet hallani. Fiataloknál meg simán megy a barátom/barátnőm, de a csajom/pasim szerintem kicsit fura, mondjuk egy bizonyos kor (35+) után már az első változatot is érdekes egy felnőtt férfire vagy nőre használni.

Régen egyszerűbb volt a helyzet, mert a házasság volt az egyetlen törvényes, társadalmilag elfogadott formája a párkapcsolatnak és mivel fiatalon is házasodtak, utána egyértelmű volt a viszony. Ma ha valakik csak élettársi kapcsolatban élnek vagy ilyen szexkapcsolatban azt nehezebb lenne diplomatikusan kifejezni, így marad a "párom", ami ebből a szempontból semleges és talán még homoszexuális emberek is mondhatják, mert nem feltételezi, hogy férfi és nő közt kell legyen.



2022. ápr. 3. 09:04
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
69%

Számomra a "párom" egy kellemes középút. Egyrészt mutatja az érzelmi töltetet és összetartozást, nem olyan tárgyilagos státuszt fejez ki, mint a "barátnőm", vagy a "feleségem". Ugyanakkor azért nem megy át túlzott csöpögősségbe, vagy modorosságba, mint a "szerelmem" vagy a "kedvesem".


Természetesen ez egy szubjektív vélemény.

2022. ápr. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
41%
#11 Más pont azért tartja bénának, mert langyos, semmilyen, igénytelen. Férfi szájából pláne szerencsétlenül hangzik.
2022. ápr. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
A "szerelmemmel", "kedvesemmel" nekem az a bajom, hogy főleg a "szerelmem" nem utal tartós elötelezettségre, inkább olyan tinis. Ma ez a szerelmem, fél év múlva más.
2022. ápr. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
78%
#13 Ez a "párom" esetében is elmondható: "előző párom", "mostani párom", "eddigi párjaim".
2022. ápr. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 dregor ***** válasza:

Mert 3 férj után ugyan máshogy hat, hogy az előző férjem, mostani férjem, eddig férjeim? :D


Mondjuk én az asszonyt, asszonynak hívom. Bár házasság után is annak hívnám... :D

2022. ápr. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
70%
Nekem ez a kifejezés egy kicsit Mónika shows😅
2022. ápr. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
nemtom, de en sokkot kapok tole. mintha el lenne rendelve h mindenkinek van 1 parja
2022. ápr. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
pár akkor ha 3 évnél több ideje együtt vannak.. Az alatt csak pasi, barátnő.
2022. ápr. 8. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a páromozás azóta lett (újra) divat, mióta jóval több a házasság nélküli hosszas együttélés.
2022. ápr. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Szerintem benne van ez is - manapság hála a jó égnek már nem az határozza meg az ember, főleg a nők értékét, hogy milyen párkapcsolati státuszban van és kivel... ezért nem is mindenki akarja a másik orrára kötni, hogy az illető milyen nemű egyáltalán, a kapcsolat elején vannak-e még, házasok-e vagy nem. Én is szeretem ilyen szempontból használni, mert van olyan, hogy akivel beszélek, azzal nem vagyok olyan bizalmi kapcsolatban, hogy tudja azt, hogy az aktuális partneremmel épp hol tartunk a kapcsolatunkban.

Nekem egyébként a jelentése miatt is tetszik - ilyen szempontból még a "társam" kifejezést szeretem. Plusz egy bizonyos kor fölött nekem kicsit idétlen eljegyzés előtti kapcsolatra a "barát" / "barátnő" szó és néha még félre is lehet érteni.

2022. ápr. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!