Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor érdemes és hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor érdemes és hogyan felhozni a házassági szerződést?

Figyelt kérdés

Az ismerkedés elején, vagy később, összeköltözéskor?


Hogy vezetnéd ezt fel jól? Mert mégiscsak egyféle bizalmatlanság, a kapcsolatot illetően.


Közös kassza kérdése?


Mit gondoltok erről, legfőképp nőként.



2022. ápr. 22. 13:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem összeköltözés környékén érdemes.
2022. ápr. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem soha - a házasságomban nem a válásra készülök. S akkor azt fogadtam, hogy kitartok mellette "jóban, rosszban"...


45/F

2022. ápr. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%
Ez totál hülyeség, bizalom nélkül nincs semmilyen kapcsolat. Nekünk már házasság előtt közös bankszámlánk is volt, mindkettőnk minden bevétele oda megy, máshogy nincs értelme. Egy komoly kapcsolatban nincs enyém-tied. Persze néha számon kell kérni az asszonyt, hogy mi ez a 37 ezer forintos cipő, de ez legyen a legnagyobb gond.
2022. ápr. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Ha többet visz el a partner pénzben, mint te, akkor, mert különben egész életedben a magad rovására őrá dolgozhatsz.
2022. ápr. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor, ha komoly vagyoni, keresetbeli különbségek vannak. Megismerkedéskor felesleges, de ha komolyodik a kapcsolat mindenképp.

2 átlag fizetésű embernek, akiknek nincs befektetésnek 2-3 lakásuk, különféle befektetéseik felesleges.

2022. ápr. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Értem ami néhányan írtok, de ha az ember már nem húsz éves, közel negyven, már nem ugyanaz a helyzet mint naívan 20 évesen, üres zsebbel neki vágva.


A közösen szerzett vagyon közös lesz, szerződéssel is.


De amit az ember egész életében hajtva megteremtett, azt addig élvezik együtt, amíg tart. Ha örökké, akkor addig. De egy kor után sztem, pláne manapság mikor a kapcsolatok pár évre szólnak, azért nem feltétlenül osztanál meg mindent. Persze kérdés mid van, mennyit keresel stb.


Mit mondanátok, hogy vezetnétek ezt fel jól?

2022. ápr. 22. 13:27
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Összeköltözéskor,ez egyértelmű.
2022. ápr. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
95%

20 évesen se hülyeség a házassági szerződés, de nagyon aranyosak ezek az idealista kommentek.


Kezdjük azzal hogy ha valaki nem akar semmi rosszat tudja hogy ő élete végéig a párjával lesz akkor mindegy neki van e szerződés ami igazságos, és a későbbi vagyonmegosztást a felek bevételei alapján tervezi elosztani, hiszen így igazságos.

2022. ápr. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amikor felmerülnek az exek, válások és hasonlók, akár ismerősök kapcsán, akkor lehet ezt "szépen" megpendíteni. Hogy ha te valaha (újra)házasodsz, akkor ez meg ez szeretnéd, ha mindenképp különvagyonod maradna és szerződnél. Egyébként jogilag amit előtte veszel, az az is marad anélkül is váláskor. Ez inkább akkor kérdéses, ha mondjuk céget akarsz alapítani vagy valami más rendszeres nagyobb bevételed van. De ha mondjuk ha volt előtte is egy házad, az a tiéd is marad, sőt az is, amit annak az árából veszel, sőt az is, amit örökölsz vagy a szüleidtől ajándékba kapsz. Tehát nagyjából az feleződik, amit épp a fizuból vagy hitelből vesztek. És visszamenőleg, tehát már összeköltözéstől vagyonközösségnek számít.

De a témát minél előbb érdemes felhozni, mert ha a párod szerint ez bizalmatlanság, akkor ne húzd az idejét, vállald be ezt a kockázatot.

2022. ápr. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha már komolyodik a dolog. Én felhoztam ezt, egy sima beszélgetés alatt, egyet értünk benne. Mindenről nyíltan beszélünk egymás között, nem kell semmit felvezetni. Az összeköltözés elég képlékeny dolog, mi kb mióta össze jöttünk együtt is élünk. Közös a kassza, ha rezsiről van szó, ha kaját, háztartási dolgokat veszünk, de a pénzt külön kezeljük, a közös költségekkel megvagyunk, midnenki arra költ, amire akar. Félre tenni is együtt szoktunk, pl nyaralásra.
2022. ápr. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!