Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vonzok be ugyanolyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vonzok be ugyanolyan pasikat mindig?

Figyelt kérdés

2022. máj. 10. 20:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
42%
Magyarázzák ezt mindenfélével, addig nincs gond amíg hajlandó vagy tőlük megszabadulni, nem ragadsz bele ilyen nulla kapcsolatokba, nem bízol évekig abban, hogy majd megváltozik. Amikor előjönnek a számodra nem elfogadható tulajdonságok nem kell ámítani magad, jobb nem lesz, csak egyre rosszabb. Ma már szerencsére nincs az, hogy egyszer rosszul választasz, de szagold amit szakítottál. Lépni kell, nem szenvedni születtél.
2022. máj. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
73%
Mert te is ugyanolyan vagy mindig , nem tanulsz
2022. máj. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
56%
Először is, ne hárítsd a felelősséget, mert egy kapcsolat két embertől függ. Általában a hasonló a hasonlót vonzza, így elgondolkodnék a helyedben, mit tehetsz másképp a jövőben, hogy ez változzon. Nem muszáj mindenkinek esélyt adni, megpróbálni megváltoztatni, hanem annak adj esélyt, aki megfelel. Ismerkedés során is bármikor elutasítanod, nem szükséges éveket szenvedni egy kapcsolatban!
2022. máj. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Kérdező elárulod, hogy miért őket választottad?

Miért választasz mindig ugyan olyan kalibert?

2022. máj. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező,


Nem csak ilyet találsz hanem ezeket a férfiakat te választod és jössz össze velük. Ne hibáztasd magad de először neked kell felelősséget vállalni különben nincs változás.


A másik dolog hogy ha sorozatban ugyanolyan rossz dologba futsz akkor a háttérben van valamilyen önszabotáló minta. Ez származhat családból, tapasztalatból, a tudattalan impulzusokból, sok dologból. A sématerápiás irány foglalkozik ezzel a pszichológián belül, van is egy "sémakémia" nevű kifejezés vagyis bizonyos emberek bizonyos emberekhez vonzódnak mert olyan személyiségük/tapasztalatuk van. Pl tipikusan ilyen a magát alávető - nárcisztikus bántlamazó páros.


Javaslom keress fel egy szakembert, vele a sokkal goyrsabb és hatékonyabb lesz ezt felderíteni.

2022. máj. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nem érzed azt, hogy meg akarod menteni őket? Hogy segíteni akarsz rajtuk?

Kellett gyerekként felnőtt szerepben lenned, pl. állandóan segíteni a szüleidnek, állást foglalni ha veszekednek, mindig tenni valamit, hogy elismerjenek, stb. ?

Ha igen, lehet, hogy codependency-d van (magyarul társfüggőség, csak nagyon félreérthető a fordítás). Ez azt jelenti, a kapcsolataidban a megmentő szerepet jatszod, akkor érzed magad szerethetőnek és hasznosnak, ha segítesz a párod baján.

Először is, ha legközelebb felismered ezt a mintát, mondj nemet. Tartsd szem előtt mindig az igényeidet, és ha azt látod, a másik ezt nem tudja teljesíteni, zárd le vele az ismerkedést. Az igényeid teljesen normálisak, ezeknek alapvetőnek kell lennie. Vannak olyan férfiak, akik megfelelnek a normális elvárásoknak, dolgoznak, nincs függőségünk, képesek szeretni és érdekli őket, hogy a nőnek jó legyen. Viszont ahhoz, hogy ők megtalálhassanak, nemet kell mondani a többinek, aki nem ilyen. Nem szabad rájuk vesztegetni az idődet.

2022. máj. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

13# köszönöm, de sajnos nem ismerkedős fázisban buknak ki a dolgok, volt akinél 4év + kellett.

14# nem tudom, azóta gondolkozok rajta mióta írtad a választ… 🥲

15# hogyan vállaljak felelősséget a partneremért? Ha elküldöm,” az a vége hogy azt hiszik viccelek, esküszöm már az a legjobb megoldás erre hogy félretett pénzből bérelnem kellene addig albérletet és átcuccolni” csak ezt anyagilag nem lehet bírni, hogy folyamatosan menekülök” ha szakítani akarok. Egyik közeli rokonom azt mondta ha nekem minden partnerjelölt hibás akkor az én készülékemben van a hiba 😭 és ezen… csak még jobban magam alatt vagyok, tényleg mindent tűrnöm kell a társamnak, mert ha nekem valami nem tetszik, és nem tudok egy bocsira” lenyugodni, hónapok múlva se, annyira megbántott, és ha eltelik x idő mert akkora sokk ért hogy idő kell hogy lenyugodjak, lereagáljam normálisan, eltelik például két hét, mire fel tudom hozni hogy konkrétan hogyan érzek, nyugodtan, erre inkább megvernek.

16#

Meg akarom menteni őket? Nem éreztem ilyent sose, kivétel ha idegenek bántották a párom. Segíteni akarok rajtuk? Nem…

Gyerekként felnőtt szerepben lenni ::… házkörüli munkában kellett segítenem, ha veszekedtek akkor igen, beárulni” védeni a másikat, de erre nem kértek meg, vagy legalábbis nem emlékszek rá… szerintem azt magamtól csináltam mindig tenni valamit hogy elismerjenek? Háznál segíteni… másra nem emlékszem, csak hogy anyám mondja hogy aki egy kifli érőt nem segít, az nem is eszik.

Társ függőség? És ha azért alakult ki mert az eddigiekben csalódtam? Vagy ennek nincs köze?

Újra belefutottam egybe, csak vele annyi szerencsém volt hogy hamar kiderültek a dolgok. De ugyanolyan csúnya lett a vége…

2022. aug. 16. 12:11
 18/19 anonim ***** válasza:
Mert tudatalatt ezzel vagy kompatibilis. Meg kell fejteni az okát, és változtatni rajta. Ha már úgy fogalmaztad meg, hogy TE vonzod, be akkor nem gondolod , hogy ez is a másikon múlik, ugye?
2022. aug. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Én azt nem tudom elhinni hogy 4 év kelljen ahhoz hogy valakiről

kiderüljön hogy lusta és agresszív..

Minden pasimat az első benyomáson túl, azért akartam megismerni

még jobban is,, mert kedvesek voltak,udvariasak.

Ez gyakorlatilag a második randi után kiderül.

Az utolsónál meg azért tartottam ki,mert ő szeretett legjobban,

pedig semmije nem volt gyakorlatilag.30 éve vagyunk együtt. :-))

2022. aug. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!