Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megoldani ezt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet megoldani ezt a helyzetet, hogy újra jó legyen? Egyszerűen nem értem a viselkedését…

Figyelt kérdés

Van egy legjobb lány barátom. Nincs semmi köztünk, csak nagyon jó barátok vagyunk általános iskola óta, soha nem is fordult meg a fejemben más. Nyolc hónapja összejöttem egy másik lánnyal, csak az a helyzet, hogy nagy a feszültség köztük, vagyis egy irányba. A lánybarátom folyamatosan oltogatja a barátnőmet, meg parodizálja, de direkt felnagyítva az apróságokat, sokszor nagyon gyerekesen, pedig tényleg semmit nem tett ellene a barátnőm. Próbáltam vele beszélni, de nem volt túl sikeres, mondtam neki, hogy ez nagyon rosszul esik, hogy mindketten fontosak nekem és nem kérem, hogy szeresse, csak legyen emberi a kapcsolat. Ő csak azt tudta magyarázatnak mondani, hogy nem bírja az idegesítő stílusát, meg olyanokat vágott a fejemhez, hogy nem gondolta, hogy a farkam irányít, meg nem veszem észre mennyire kihasznál. Én ezeket eléggé túlzónak látom, meg szerintem nem használ ki, nem is igazán gondolom, hogy ha pasit akarna kihasználni, akkor engem választana… a barátságunkat sem hanyagolom el, mert ugyanúgy szoktunk beszélni, bulizni járni, néha kávézni, meg hetente 3-4-szer együtt edzeni, kb mindent ugyanúgy mint azelőtt, csak most mindig egy témán rugózik. A barátnőm viszont ez nem zavarja, ő mondta is, hogy nem kell mindent együtt csinálni, meg nem kell minden barátunknak közös barátnak lenni, ő is szervez a barátnőivel külön programokat, amin én sem vagyok ott. Nem tudom hogy lehetne ezt megoldani és nem is értem mi a baja, soha nem volt még ilyen és már kezd nagyon zavarni, mert 1000x megbeszéltük és nem érti meg, hogy nem akarom ettől a barátságunkat sem hanyagolni, és ő most is fontos nekem.

20/f



2022. jún. 10. 00:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kertelés nélkül: ez a "lány barátod" egy igazi puhapöcsnek gondol, másodlagosan valószínűleg idegesíti, hogy mással is foglalkozol, más is van az életedben.


Lehet régóta ismeritek egymást, de ez minden, csak nem baráti viselkedés. Egy barát nem így áll hozzád, nem így áll a párkapcsolatodhoz, a szerelmedhez. Nem fikázza, teszi röhejessé; már az szánalmas, hogy ezért külön szólni kell, nem hogy többszöri jelzés után is folytatja.


Te pedig meghunyászkodva most is kb. könyörögsz neki, ha kell ezredszerre is, így még nagyobb puhapöcsként tekint rád.


Nem kell találkozniuk, az egy megoldás lehet. Ha csinálja tovább a hülyeséget, akkor szépen megmondani neki, hogy van egy utolsó dobása, aztán elválnak útjaitok. Te sem ócsárolod senkijét, ugyanezt várod el fordítva is. Normális hangnemben lehetne beszélni a kívülről látott problémákról, de itt nem erről szól az egész. Majd meg is tenni ha nem érdekli és folytatja, nem könyörögni neki.


"nem gondolta, hogy a farkam irányít"


Ennek is az a célja, hogy lealacsonyítson, egy féregnek érezd magad. Nem barát az ilyen.

2022. jún. 10. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%
Tudnod kéne kinek kellene a fejedben járnia. Ebben igaza van a csajnak. A nem fodult meg a fejemben dolog lúzerség, ezt akarja veled közölni.
2022. jún. 10. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
93%

Én akkor vesztettem el egy barátnőmet, mikor megismerkedtem a barátommal. Nem ócsárolt senki senkit, de a barátnőm állandóan hisztizett, hogy keveset találkozunk. Akkor mentünk egyetemre, mindig igyekeztem beosztani, hogy egyik hétvégén délután barátnős nap, utána barátos este. De nem volt jó neki, egy másodpercet nem akart eltölteni a barátommal egy légtérben.

Azóta eltelt 8 év, a lánnyal évente 2x beszélünk, hogy boldog szülinapot meg boldog karácsonyt. A sráccal meg összeházasodtunk. Kár lett volna szakítani egy olyan személy hisztije miatt, aki nem is mondható barátnak, ha ennyire nem tud tolerálni egy párkapcsolatot.

2022. jún. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%

Ja, hasonlóképp a 3-as, csak fordított helyzetben:

kb mindenki bírt, meg okot sem adtam rá senkinek, így a párom haverjának sem.. Ez is még egyetemen volt, pont 20 évesen. :D


Ő volt ott elvileg a legjobb haverja, hát elég érdekes srác volt, sunyi is mint kiderült.. Az összes haverja kedvelt, egyedül ő nem, de nem is ismert még.. A hátam mögött magyarázott, meg lejött hogy fúrt is. Én sem tudtam mit tenni, nem értettem mi baja velem, mindig kedves voltam vele (is), meg normális.. Aztán ahogy barátom mondta, valószínűleg irigy volt, hogy neki lett egy normálisa kapcsolata, neki meg előtte évben ment tökre egy nagy szerelmével és azóta lett ilyen.. A srác ráadásul a szemembe meg jött jópofizni.. Nem is értettem..


Szóval vagy irigy, vagy többet akar tőled. ;) De egy igazi barát nem ilyen toxikus, mellékesen megjegyzem én is.

2022. jún. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!